Cieknie olej Carina E 1.8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam taki problem że cieknie mi olej z pod pokrywy zaworów Carina 1.8 16V 1996r 250000km zagazowana (sekwencja). Kupiłem uszczelkę wraz z uszczelniaczami przy świecach. Wymieniniłem samą uszczelkę ale dalej ciekło, więc tak dokręciłem, że przestało ale wywaliło u góry przy świecy. Nie wiem jak te uszczelniacze wymienić bo trzyma je taka blacha, która jest przynitowana. Jak przetnę nity to spowrotem jej nie założe. Poza tym to chyba jest coś nie tak. Przecież od pokrywy idzie taki wężyk, którym powinno uchodzić to ciśnienie.
Z góry dziękuję za pomoc bo jestem bezradny
  
 
No i jak? Nikt nie pomoże?
  
 
Cytat:
2009-01-06 17:15:57, cino111 pisze:
No i jak? Nikt nie pomoże?


Gdybys byl koniem to trzeba by cie zastrzelic.
Moze jednak pojedz do mechanika co??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Od razu zastrzelić, ja bym dał jeszcze jedną szansę. Może niech chłop kupi beczkę silikonu i wysmaruje nim cały silnik. Szczególnie grubą warstwę dać w otwory na świece i same świece też na silikon a co. Wtedy to chyba już nic nie wycieknie o ile w ogóle odpali.

A tak poważnie to te uszczelki wyjmuje się i wkłada bez roznitowywania tej blachy. Ale przyłączę się do sugestii Bigelektrona abyś jednak udał się do mechanika.
  
 
Kiedyś mojemu znajomemu w escorcie wypchnęło uszczelniacz na wale ale była zabawa Wszystko pod maską było zafajdane i do tego pół parkingu Olej się lał na koło pasowe, a to załatwiało resztę. Ubaw po pachy

Co się okazało? W odstojniku odmy "tego wężyka, którym powinno uchodzić to ciśnienie" nazbierało się sporo syfu, skraplała się tam też woda i jak przyszły mrozy woda zamarzła i zatkała odmę.

Jestem pewien, że u Ciebie też przyczyną wypychania oleju/uszczelniaczy jest zatkana odma.
  
 
Cytat:
2009-01-07 16:50:36, Bawax pisze:
Od razu zastrzelić, ja bym dał jeszcze jedną szansę. Może niech chłop kupi beczkę silikonu i wysmaruje nim cały silnik. Szczególnie grubą warstwę dać w otwory na świece i same świece też na silikon a co. Wtedy to chyba już nic nie wycieknie o ile w ogóle odpali. A tak poważnie to te uszczelki wyjmuje się i wkłada bez roznitowywania tej blachy. Ale przyłączę się do sugestii Bigelektrona abyś jednak udał się do mechanika.


Poprostu jezeli ktos jest tak zaawansowany technicznie to nie powinien pod zadnym pozorem niczego samodzielnie dotykac,bo naraza sie tylko i wylacznie na niepotrzebne wydatki.
Porady na forum sa zbawienne dla ludzi posiadajacych przecietna lub duza sprawnosc manualna i zdolnosci techniczne,tzw inteligencje techniczna ,ale brakuje im informacji szczegolowych lub gotowych fachowych sposobow diagnostyki i naprawy.
W takim przypadku wystarczy zasugerowac ,troche ukierunkowac i delikwent jest w stanie sam sobie naprawic samochod oszczedzajac pieniadze i czerpiac satysfakcje ze zrobil to sam.
Natomiast trzeba umiec ocenic swoje sily i nie porywac sie z motyka na ksiezyc,bo mozna sobie narobic klopotu i cos zepsuc co pozniej wyjdzie znacznie drozej niz wizyta w warsztacie chocby najgorszym.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2009-01-06 07:40:01, cino111 pisze:
Witam. Mam taki problem że cieknie mi olej z pod pokrywy zaworów Carina 1.8 16V 1996r 250000km zagazowana (sekwencja). Kupiłem uszczelkę wraz z uszczelniaczami przy świecach. Wymieniniłem samą uszczelkę ale dalej ciekło, więc tak dokręciłem, że przestało ale wywaliło u góry przy świecy. Nie wiem jak te uszczelniacze wymienić bo trzyma je taka blacha, która jest przynitowana. Jak przetnę nity to spowrotem jej nie założe. Poza tym to chyba jest coś nie tak. Przecież od pokrywy idzie taki wężyk, którym powinno uchodzić to ciśnienie. Z góry dziękuję za pomoc bo jestem bezradny



te uszczelniacze co je wspominasz to simeringi rozumiem są. moze za gleboko je wsadziles w ta pokrywe??
  
 
Cytat:
2009-01-07 19:05:40, Bigelektron pisze:
znacznie drozej niz wizyta w warsztacie chocby najgorszym.



Z doświadczenia wiem, że to właśnie wizyty w najgorszych zakładach najwięcej kosztują...

Poza tym... nic dodać, nic ująć.

pzdr
  
 
Cytat:
2009-01-06 07:40:01, cino111 pisze:
Witam. Mam taki problem że cieknie mi olej z pod pokrywy zaworów Carina 1.8 16V 1996r 250000km zagazowana (sekwencja). Kupiłem uszczelkę wraz z uszczelniaczami przy świecach. Wymieniniłem samą uszczelkę ale dalej ciekło, więc tak dokręciłem, że przestało ale wywaliło u góry przy świecy. Nie wiem jak te uszczelniacze wymienić bo trzyma je taka blacha, która jest przynitowana. Jak przetnę nity to spowrotem jej nie założe. Poza tym to chyba jest coś nie tak. Przecież od pokrywy idzie taki wężyk, którym powinno uchodzić to ciśnienie. Z góry dziękuję za pomoc bo jestem bezradny


NIKT się nie zapytał czy uszzelka była oryginalna bo jeśli nie to i wiadro silikonu i dokręcanie do oporu nic nie da a tak na marginesie to jeśli dokręciłeś do oporu to jest do wywalenia kup nową i problem zniknie
  
 
Cytat:
2009-01-08 00:57:17, marcinm pisze:
Z doświadczenia wiem, że to właśnie wizyty w najgorszych zakładach najwięcej kosztują... Poza tym... nic dodać, nic ująć. pzdr


To byla taka przenosnia taka fura taka metafura czy cus

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Pewnie że bym pojechał do mechanika, tyle tylko że on stwierdzi że to uszczelka, którą wymnieniłem, albo powie że to już tak musi być bo to nie nowy samochód. Wolę wyczaić sprawę na forum i dopiero się do niego udać. Ten gruby wężyk co odprowadza ciśnienie po zdjęciu z pokrywy zasysa powietrze, więc chyba wszystko ok.
Jeszcze jedno. Czy może to być od oleju Castrol Magnatec 10W40 przy przebiegu 250 000. Kupiłem już Castrol 15W40 i zobaczę co się bedzie działo. A co myslicie o oleju z allegro. Niemiecki i połowę tańszy.