Ciemne szybki ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
powiedzcie mi towarzysze HTG jak to jest z tym przyciemnianiem szyb?
chciałem sobie przyciemnić sam ,bo to żadna sztuka przeciesz, ale nie wiem jak to jest bo chyba o jakąś homologacje sie rozchodzi!
jak to z tym jest? i jak sie sprawy maja z przyciemnianaiem przednich bocznych szyb i tylnej? czy tam są jakieś ograniczenia? czy to trzeba też coś do dowodu wpisywać? bo słyszałem że gościa policja zatrzymała i powiedzieli mu że oprócz naklejki z homologacją na szybie to jeszcze trzeba mieć w dowodzie coś dopisane? wyjaśnijcie mi ten problem proszę bo nie chce gafy odwalić! pozdr
  
 
Heh

No to lecimy....

Tylna jak i tylne boczne NO PROBLEM. Moga byc ciemne jak smola nawet jesli tak wybierzesz. Nie ma znaczenia. Naturalnie przydalby sie CERT ktory by potwierdzal ze ta folia dopuszczona do ruchu jest.

Inaczej sprawa ma sie w przyciemnianiu bocznych przednich. Tu musisz miec przepuszczalnosc na poziomie 75%. Czyli przyciemnic mozesz TEORETYCZNIE o 25%. Na upartego mozesz sobie pozwolic troche bardziej, ale wtedy najlepiej gdybys mial CERT na tyl i podciagal pod to przod. Rzecz jasna odpada zrobienie smoly z przodu.
  
 
Ja mam smole w calym aucie, zatrzymala mnie policja juz 3 razy od tego czasu i nic!!!!!! A nie ma nawet atestu-wiem jednak ze to kwestia czasu-polecam lekkie przyciemnienie wszystkich szyb-ladnie to wyglada i nie powinno byc problemow z policja(jak mi kaza zdzierac moje to takie zaloze).
  
 
Ja mam tylko tylnie boczne przyciemnione folia bez atestu, sam robilem i palkarze jeszcze sie nie doczepili. No ale tylnie boczne mozna w sumie miec bez atestu, a tylnia jak sa dwa lusterka boczne.
  
 
no ja to planowałem nie więcej niż 30% trzasnąć bo jakoś nie przemawiają za mną fury z serii "nic nie widać" a lekkie zaciemnienie jak najbardziej. widziałem furaska ktoory wszystkie miał 30% no i było całkiem wpożo z zewnątrz niewiele widać za to od środka prawie normalnie i oczy sie nie męczą!
  
 
Ja mam 30% przód i tylną oraz chyba z 90% tylne boczne. Rozwiązanie 30% na przód jest bardzo dobre - nikt się nie przyczepi a i efekty są niezłe. No i wnocy da się jakieś manewry na lusterka wykonać...
  
 
Ja z kolei zauważyłem, że oprucz efektu wizualnego wzmocnił się efekt działania klimy na tynych pasażerów. Przedtem w słoneczne dni ci z tyłu narzekali, że klima słabo działa podczas gdy z przodu można było szczękać zębami. Teraz włanczam nawiew klimy na przenią szybkę i chłód rozchodzi się super po całej kabinie nie mrożąc tych z przodu i elegancko chłodząc tych z tyłu. Teraz już z tyłu nie dochodżą mnie prośby typu: zwiększ trochę szybkość wiatraka (podczas gdy ja już nie wyrabiałem) teraz słysze: "mieć w samochodszie klimatyzację to super sprawa".

Zapewne w samochodach z przyciembnianymi szybami, tylnym pasażerom podróżuje się lepiej nawet w autkach bez klimy. Polecam je zatem nie tylko dbającym o wygląd - sprawdzają się również pod innymi względami.

  
 
AAAAA!
PoMoCy !
nie mogę się zdecydowac czy przyciemniać czy nie!
pomóżcie!

A nie mogę się zdecydować bo widze plusy zarówno w przyciemnieniu jak i w zostawieniu szyb w stanie takim w jakim są?
NIE WIEM! NIE WIEM! NIE WIEM!

  
 
ja mam u siebie na maxa przyciemnione i mnie to pasuje chociaż czasami (ale bardzo żadko) mam problemy z cofaniem ale wtedy jadę na lusterka i jest spoko) a w letnie ciepłe dni chronią od nadmiernego nagrzewania się tyłu auta (mam tylko 3 tylnie przyciemnione)

osobiście polecam
  
 
Ja bym też na Twoim miejscu przyciemnił. Sam mam zrobiony tylko tył i nie wygląda to źle. Poza tym możesz dobrać kolor folii do koloru auta (ja mam zieloną folie - nie widać tego na zdjęciach bo to prawie maks jest).
  
 
szbki sie robią!!!
  
 
zmieniając troche temat ..... ile u was biorą za oklejenie folią szyb ??
Mi gostek zaśpiewał 320 zł za tył auta (folia z atestem)
  
 
Mi zaproponowali cenę 380 zł za tył (3 szyby). Folia z atestem a firma naprawdę solidna.
  
 
Panowie to tu was zaskocze! Ja zabuliłem 240 zeta, za cztery boczne po 40 zeta a za tył 80 zeta no i od firmy pasek na przedniej od góry gratis! Powiem wam że byłem zaskoczony dokładnością! myślałem że bąbli będzie sporo a tu ani jednego prawie!

Aha i oczywiście ateścior jest, a co!



[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2004-08-05 23:32:49 ]
  
 
Ja zapłaciłem 320 zł. z rabatem z 350 zł. za tylne drzwi i tylną szybę. U mnie największy koszt to tylna szyba bo nie dość że duża to jeszcze z racji że to sedan ciężko się ją robi.


MacTB według mnie poszukaj innej również solidnej firmy bo 380 zł to troche drogo, jako że u ciebie nie ma problemu z robieniem szyby bagażnika.


Czerwcu jak przejedziesz zimę z ogrzewaniem tylnej szyby to wtedy możesz się już do końca cieszyć
  
 
to w takim razie u mnie jest najdrożej ja robiłem to 4 lata temu i zapłaciłem wtedy 450 pln (tył boczne i tylnia); wtedy była to jedyna firma w mieście która dawała atesty więc moż edlatego tak zdzierali

ale jeśli chodzi o wykonanie to pierwsza klasa
  
 
Cytat:
Powiem wam że byłem zaskoczony dokładnością! myślałem że bąbli będzie sporo a tu ani jednego prawie!


Nie chcę wybrzydzać bo cena rzeczywiście atrakcyjna, ale naprawdę dobrze ofoliowana szyba nie będzie miała ani jednego - nawet malutkiego - bąbelka...

Cytat:
MacTB według mnie poszukaj innej również solidnej firmy bo 380 zł to troche drogo, jako że u ciebie nie ma problemu z robieniem szyby bagażnika.


Zdaję sobie sprawę, że to sporo. Oferowali również tańszą folię (za bodaj 350 zł finalnie). Firma jedzie na reklamie, którą im zrobili pare lat temu w "GT". Stąd takie ceny. Ale trzeba przyznać, że ściemnione u nich autka wyglądają perfekcyjnie. Jakość wykonania na najwyższym poziomie.

A ja póki co wstrzymałem się z przyciemnianiem... Po pierwsze dlatego że wypsztykałem się z kasy na koła Po drugie zastanawiam się czy w ogóle przyciemniać (chciałbym zrobić całe auto, oczywiście bez przedniej szyby, a w tej chwili kwestia przednich bocznych nie jest do końca jasna - pałki mogą się czepiać, a ja mam dosyć stresów z tym związanych po poprzednim samochodzie )



[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2004-08-06 00:33:06 ]
  
 
Cytat:
2004-08-06 00:29:59, MacTB pisze:
Po drugie zastanawiam się czy w ogóle przyciemniać (chciałbym zrobić całe auto, oczywiście bez przedniej szyby, a w tej chwili kwestia przednich bocznych nie jest do końca jasna - pałki mogą się czepiać, a ja mam dosyć stresów z tym związanych po poprzednim samochodzie )
<



to przyciemnij je piecowo to się nie będą czepiać

ja osobiście nie jestem fanem przyciemniania przednich bocznych szyb
  
 
Piecowo owszem, można, ale jak zwykle jest jakieś "ale"
Mianowicie cena, przyciemnianie piecowe jest sporo droższe... No i wtedy całe auto trzeba przyciemniać piecowo, żeby się odcień zgadzał na wszystkich szybkach (szyby przyciemniane piecowo mają z reguły inną temperaturę barw niż szyby foliowane), a do pieca to już trzeba wszystkie szybki wymontować, a to wiadomo wiąże się z kosztami, kosztami i jeszcze raz kosztami... (niestety wszystko rozbija się o pieniądze). No i ostatecznie nie za bardzo uśmiecha mi się odklejanie tylnych bocznych (nie są uchylne więc nie da się ich inaczej wymontować) i tylnej szyby.
  
 
jeśli chodzi o kasę to lepiej poczekać i odłożyć i mieć super szybki

ale w Twoim wypadku z tymi przyklejanymi szybkami to tak jak mówisz nie ma za bardzo sensu ich ruszać

a jak wygląda sprawa gwarnacji przy wymontowywaniu szyb nie traci się jej??