Golf II

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio spodobał mi się Golf II
Co możecie o nim powiedzieć?
Jak jest z awaryjnością? Czy częsci są drogie? I takie tam rzeczy.

Pozdro
  
 
Generalnie jestem wrogi VW i BMW, ale jeśli któś lubi... To Folks, nie jest źle, lepiej od francuzów, gorzej od japończyków... Ale postaraj się znaleźc egzemplarz przywieziony zza granicy, lub zleć to komuś, bo masz duże szanse trafić w kraju na egz. skatowany.
  
 
Golfy w Polsce zyskały status flagowych "dres wagenów" A tak serio to z tego co wiem Golfy II mają opinie bardzo trwałych i bezawaryjnych Moja dziewczyna od paru ładnych lat jeździ Golfem III i jest naprawdę niezawodny.
  
 
Dokładnie, też słyszałem, że są mało awaryjne.

Ps. Można go fajnie tuningiem optycznym potraktować
  
 
Cytat:
2004-08-31 09:53:28, Blue_Devil pisze:
Ps. Można go fajnie tuningiem optycznym potraktować


Dowalic tone plastiku, a pod maska miec 1.6
  
 
Ja bym wolał 1,8T na serial looku i felach Pirelli od GTI
  
 
Moja siostra miala najpierw golfa 2 , pozniej 3 i dwojka byla znacznie twarsza jesli chodzi o blache a konfort byl podobny
  
 
Golfik II GTi to fajna maszyna, ale bardzo trudno o zadbany egzemplarz, jesli sie taki trafi to odwdzieczy sie niezla frajda z jazdy, nieograniczona mozliwoscia tuningu oraz nienajgorsza niezawodnoscia (ale to naprawde bardzo zalezy od poprzedniego wlasciciela)
  
 
Witam sasiadów...

Bylo kiedys 2.3 turbo syncro... to dopiero unikat, ze o osiagach nie wspomne
  
 
Cytat:
2004-08-31 12:20:24, zoom pisze:
Cytat:
2004-08-31 09:53:28, Blue_Devil pisze:
Ps. Można go fajnie tuningiem optycznym potraktować


Dowalic tone plastiku, a pod maska miec 1.6


masz na mysli 1,6D ?
  
 
Cytat:
2004-08-31 12:20:24, zoom pisze:
Cytat:
2004-08-31 09:53:28, Blue_Devil pisze:
Ps. Można go fajnie tuningiem optycznym potraktować


Dowalic tone plastiku, a pod maska miec 1.6



chyba nie wiesz o czym piszesz...

moj kolega jakies 2 miechy temu kupil Golfa II sciagnietego z Niemiec-rok 89 za 6 tys 1.6 i chodzi miod, nic nie skrzypi, nie puka ani stuka a dynamika silnika jest naprawde bardzo przyzwoita, minusem jest 4 biegowa skrzynia biegow, ale max predkosc oscyluje ok 175 km/h

po kupnie standardowo dał nowy olej, płyny, filtry, pasek rozrzadu...teraz tylko lac i jezdzic, niedawno zalozyl gass za 1200 zł gdyz auto jest na gazniku i smiga ze hej

auto ma przybrac wyglad German Style

ja osobiscie poecam Golfa II bo to naprawde auta nie do zajezdzenia
  
 
Ja dzis oglądalem golfa z 90 roku z silnikeim 1.8 i sie zastanawiam nad nim za jakies 6 tysiecy tzn chce gosc 5tys plus akcyza i trza zrobic chamulce bo juz slabe z wierzchu juz na nim wylazi
  
 
musel za 6 tys to moim zdanie mała kasa jak na 1.8 z 90r, jezeli silnik jest dobry, skrzynia i zawiecha i Ci sie podoba to mozna brac...kurcze w kazdym 14 letnim aucie bedzie rdza ale to nie dramat i mozna spokojnie to zrobic
  
 
no zastanawiam sie niejezdzilem nim jeszcze mam jutro lub w niedziele pojechac i zobaczyc jak chodzi bo ostatnio wlasciciel niemial kluczykow bo jezdzi inną furą a golf stoi przed firma w ktorej pracuje...




  
 
Golf 2 1.8 - bardo fajny silniczek - tzn mocny i ekonomiczny - mi dziś taki spalił 6.0 l na trasie (automat)
Porównanie golf 2 i 3 - 3 ma więcej miejsca, a co do prowadzenia to bardzo podobne.

MUSEL, Petersen: Skoro jesteście oblatani w temacie golfów to podpowiedzcie za ile mozna sprzedać golfa 2 1.8 automat, 88r stan bardzo dobry (zdrowe blachy - tylko parę wykwitów), zawieszenie jak nowe (albo rzeczywiście nowe), wyposażenie raczej przeciętne, ale za to zadbany.
  
 
Cytat:
2004-09-23 14:10:35, Elstir pisze:
Golf 2 1.8 - bardo fajny silniczek - tzn mocny i ekonomiczny - mi dziś taki spalił 6.0 l na trasie (automat) Porównanie golf 2 i 3 - 3 ma więcej miejsca, a co do prowadzenia to bardzo podobne. MUSEL, Petersen: Skoro jesteście oblatani w temacie golfów to podpowiedzcie za ile mozna sprzedać golfa 2 1.8 automat, 88r stan bardzo dobry (zdrowe blachy - tylko parę wykwitów), zawieszenie jak nowe (albo rzeczywiście nowe), wyposażenie raczej przeciętne, ale za to zadbany.



Kolego jak juz bedziesz wiedzial za ile daj mi znac na priva

Przepraszam za OT

pozdr
  
 
Ostatnio patrzyłem też nad VW Jetta II (nie chodzi tutaj o VW Vento)
Też w miare fajnie wygląda.


  
 
Cytat:
2004-09-23 14:10:35, Elstir pisze:
MUSEL, Petersen: Skoro jesteście oblatani w temacie golfów to podpowiedzcie za ile mozna sprzedać golfa 2 1.8 automat, 88r stan bardzo dobry (zdrowe blachy - tylko parę wykwitów), zawieszenie jak nowe (albo rzeczywiście nowe), wyposażenie raczej przeciętne, ale za to zadbany.



6-6,5 tys..tak mysle
  
 
tak mysle ,ze cena od 5 w gore do 6,5 tys wsumie to teraz duzo z zachodu golfow przywozą i ceny strasznie spadly.W Rzeszowie stoi wlasnie 1.8 na automacie z 90 roku gosc chce 7,900 +oplaty cena wydaje mi sie bardzo wygorowana , znajomy ma do sprzedania Jette z 89 ,1.6 na jednopunkcie chce 5 tys stan dobry ,tylko ma dobry sprzet grający 2*woffer 35srednicy zmacniacz 4 *150 W i inne pierduly
  
 
Wiesz... według mnie najważniejsze są blachy, bo naprawy mechaniczne, dekoracje auta czy włożenie sprzętu audio zawsze można wykonać, a jak blachy są niezdrowe to już nic nie pomoże, albo pomoże ale tylko na jakiś czas.