CB Radio w Espero

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos z Was probowal instalowac antene CB w miejsce anteny radiowej (ktorej z powodu troski o wlasne zdrowie psychiczne nie chce juz posiadac)? Wiem, ze przepisowe miejsce montazu takiej anteny to dach samochodu, jednak w niektorych modelach samochodow anteny montowane z tylu na bagaznikach dzialaja calkiem niezle. Czekam na opinie w tej sprawie.

Zalezy mi na montazu anteny z tylu ze wzgledu na komfort wjezdzania do garazu, parkingow podziemnych itp., a jak wiadomo antenka CB powinno sobie liczyc co najmniej 150 a najlepiej 200 cm (wedlug opinii na pl.rec.radio.cb). Poki co bazuje na pozyczonej, krotkiej magnesowce i kazdemu moge od razu odradzic takie rozwiazanie.

Pozdrawiam,

Tomek
  
 
Długiego "bata" nie czepiałbym (powyżej 2m), jak chcesz zrobic sobie pantograf to już Twój problem. JAk zamocujesz "bat" w miejscu anteny od radia, pojawią Ci się chyba większe "dziury" w polu (niektóre strony będą gorzej odbierane-nadawane) niż na magnesówce.
Poszukaj dobrej magnesówki, zestrój ją i będziesz miał większy pożytek niż z dłuższego bata.
  
 
AsterixGal!
Jak się znasz na radyjkach, to może mógłbyś mi TU poradzić...?
Pozdr. P.
  
 
Co do umieszczenia anteny CB na aucie to sprawa nie jest tak obojetna. Z wygodnego punktu widzenia z reguły antenę montują na krawędziach rynienek dachowych, na klapach bagażnika bo jest łatwiej i prościej. Z punktu widzenia technicznego dużo lepiej jest jak antena znajduje się na środku dachu samochodu powodując równomierne promienowanie bata anteny we wszystkich kierunkach.
  
 
zapraszam na nowe forum motonews: CB RADIO MOBILNIE
masz problem z radiem? a może nie wiesz co kupić? potrzebujesz pomocy w montażu? zapytaj na CB Radio FORUM.
  
 
ja mam krotka antene prezydenta na dachu (ok40cm) ktora polecam plus starutkie radyjko midlanda i nie narzekam
  
 
Też musze sobie zamontować CB Radio do Esperala, leży w szafie bezproduktywnie i tylko się kurzy (President - Harry). A tymbardziej teraz jak nie trzeba żadnych pozwoleń.
Jakby nie było to dobry "antyradar" i pomoc drogowa.
Jak się ma krótką antenę to najlepiej montować jakoś na dachu. Im antena dłuższa tym montowanie jej niżej na aucie jest sensowne z tego względu żeby nie rysować sufitu tam gdzie się da i żeby auto jak ufoludek nie wyglądało.
Ja tam będę kombinował gdzieś przy bagażniku jeśli tylko się da. Ojczulek trzyma w szafie jeszcze mały wzmacniacz antenowy do CB, ale tego chyba już nie wolno montować choć czemu nie
  
 
Cytat:
2004-09-02 21:27:02, DENWER pisze:
Z punktu widzenia technicznego dużo lepiej jest jak antena znajduje się na środku dachu samochodu powodując równomierne promienowanie bata anteny we wszystkich kierunkach.





A czemu nie nad głową kierowcy?
  
 
witam najlepiej ja tak mam zamontowane w boku tylniego błotnika i jest ok co do dachu osobiscie w tym aucie nie polecam blacha jest słaba i więkrze nateny moga powykrzywiać dach
sp9qlm
  
 
witam najlepiej ja tak mam zamontowane w boku tylniego błotnika i jest ok co do dachu osobiscie w tym aucie nie polecam blacha jest słaba i więkrze nateny moga powykrzywiać dach
sp9qlm
  
 
witam najlepiej ja tak mam zamontowane w boku tylniego błotnika i jest ok co do dachu osobiscie w tym aucie nie polecam blacha jest słaba i więkrze nateny moga powykrzywiać dach
sp9qlm
  
 
dobrze, że na 3 postach się skończyło...
  
 
Ja ze swej strony mogę polecić Midlanda ml-145. Antenka magnesowa, montuję ją na dachu. Zasięg i jakość są rewelacyjne. Antenka na magnesie ma tą zaletę, że jak ją schowam do autka to na zewnątrz nic nie widać - złodziej nie widzi z daleka że w środku jest cb . Dodatkowo udało mi się radyjko tti880 zamontować w kieszeni pod radiem, więc też się w oczy nie rzuca
P.S. Zasięg (dobrej jakości) mierzony na A4 wynosił kilkanaście kilometrów. W drugim mobilku był President Texas.
  
 
Mam szalony plan:

Lemm Turbo 2001 (2m) na dachu w odległości 25cm od krawędzi tylnej szyby (na środku oczywiście).

Otwór już mam gotowy (obecnie jest w nim nieużywana antena radiowa)

Powiedzcie mi jak to będzie wyglądać i jak będzie według Was śmigać z Unidenem 520. Z tego co się NACZYTAŁEM to powinno być pięknie pod każdym względem, ale martwi mnie mocno wygląd (może ktoś zrobi jakiś VT, bo w "Paint" mi to nie wychodzi

To jest tylko plan, nie jestem zdesperowany, ale myślę o tej antence dość intensywnie...

I jeszcze jedno pytanie dotyczące samego umiejscowienia cb radyjka - jak wiadomo najlepiej pod zwykłym radiem, ale czy ktoś eksperymentował z montażem go po pokrywką popielniczki (po zabiegach druciarskich naturalnie?
  
 
na cholere Ci pantograf??
zadarmo chcez jezdzić?

na normalne uzytkowanie wystarczy hustrler na dachu max ml145
ja mam na błotniku lemm 71 h=ok140cm i styka

jak załozysz pantograf to niedogadasz sie z mobilkiem obok jak bedziesz jechał w kolumnie bo bedziesz siał jak cholera
  
 
chcesz akumulator ładować przejeżdżając pod trakcją tramwajową?
  
 
Mam pytanie dotyczące strojenia zestawu - radyjko + antena

Chodzi mi o to gdzie zrobić to najlepiej w Łodzi i jaki jest tego koszt oraz na czym polega to całe strojenie - czy mogę zamontować radio przed strojeniem w samochodzie na stałe, czy też zostawić je luzem w celu umożliwienia wystrojenia? Z góry dzięki
  
 
Cytat:
2008-05-07 17:31:44, Skorupa-S1 pisze:
czy mogę zamontować radio przed strojeniem w samochodzie na stałe, czy też zostawić je luzem w celu umożliwienia wystrojenia? Z góry dzięki



Weź instrukcję radia w łapę i się dowiesz.
  
 
Cytat:
2008-05-07 17:52:18, piotr_ek pisze:
Weź instrukcję radia w łapę i się dowiesz.

Konkret... Dziękuję.

CB jeszcze nie dotarło...
  
 
Cytat:
2008-05-07 17:54:11, Skorupa-S1 pisze:
CB jeszcze nie dotarło...



Myślałem, że już masz. Ogólnie miernik SW podłącza się do małego gniazdka z tyłu obudowy.
A gdzie dostroić. W każdym CB serwisie/sklepie za kilka zł tak, że przejechać 20 km żeby znaleźć o 2 zł taniej się nie opłaca.

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-05-07 18:12:41 ]