CB Radio w Espero - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-05-07 18:11:44, piotr_ek pisze:
Myślałem, że już masz. Ogólnie miernik SW podłącza się do małego gniazdka z tyłu obudowy. A gdzie dostroić. W każdym CB serwisie/sklepie za kilka zł tak, że przejechać 20 km żeby znaleźć o 2 zł taniej się nie opłaca. [ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-05-07 18:12:41 ]

Dzięki Ci dobry człowieku Wiem, że takie pytania z mojej strony są na wyrost, ale już nie mogę sie doczekać tego CB i pytam o rzeczy podstawowe, nawet o montaż czegoś, czego jeszcze nie ma...

Czyli antenę założyć tak jak powinna być na stałe, kabel poprowadzić pod tapicerką, a zostawić dojście do tyłu radia CB, tak?
  
 
Cytat:
2008-05-07 18:19:03, Skorupa-S1 pisze:
Czyli antenę założyć tak jak powinna być na stałe, kabel poprowadzić pod tapicerką, a zostawić dojście do tyłu radia CB, tak?



Tak... zresztą ja nie wiem... ja mam radio zamontowane na stałe i... demontowalne w 2 sekundy no i stroić nie miałem czego, bo już było zestrojone.
  
 
Miernik SW nie służy do strojenia radia
Pokazuje siłę sygnału przychodzącego

A miernik SWR wpina się szeregowo między antenę i radio, czyli potrzebne jest dojście do tylnej części

Najlepiej będzie najpierw zestroić a później montować
  
 
ja ze swojego doświadczenia mogę polecić montaż na stałe w klapie bagażnika- jak otworzysz klape to zobaczysz takie miejsce gdzie zbiegają się wzmocnienia i dokładnie w tym miejscu można to montować, masz całkiem sensową masę dla anteny, otwierając klapę antena jest tuż nad dachem- nie dotyka go- sprawdzone na 3 różnych esperakach z różnymi antenami. a odnośnie anten- miałem okazje przetestować kilka wyniki testu poniżej:
1. Na stałe ( w klapie) wmontowany president na 7/8 fali
2. President ML-145 na magnesie na dachu
3. Krótki president ( taki mały sztywny patyk dł. 45 cm)
4. Hustler
5 . Bezfirmowy odpowiednik hustlera.

jakby ktoś się nie domyślił- ustwiłem je według miejsc zajętych w moim prywatnym subiektywnym teście...
zapewne niektórzy zaczną dociekać dlaczego 45 cm. pindolek jest lepszy od metrowego hustlera:
zasięg bardzo podobny - może minimalnie mniejszy, ale za to pięknie "wybiera" to co ważne, czyli znacznie mniej zakłóceń zbiera


[ wiadomość edytowana przez: sweeper23 dnia 2008-05-11 23:41:51 ]
  
 
Cytat:
2008-05-11 23:31:55, sweeper23 pisze:
.."odnośnie anten- miałem okazje przetestować kilka wyniki testu poniżej: 1. Na stałe ( w klapie) wmontowany president na 7/8 fali 2. President ML-145 na magnesie na dachu 3. Krótki president ( taki mały sztywny patyk dł. 45 cm) 4. Hustler 5 . Bezfirmowy odpowiednik hustlera. "..


Wyniki są naprawdę rewelacyjne....tylko musisz jeszcze podać ...GDZIE ich szukać
  
 
Cytat:
2008-05-11 23:31:55, sweeper23 pisze:
ja ze swojego doświadczenia mogę polecić montaż na stałe w klapie bagażnika



A to jest równoznacze z koniecznością sprzedaży złomero wraz z anteną co najmniej.
  
 
jest równoznaczne z koniecznością sprzedaży samochodu wraz z mocowaniem do anteny- nowe mocowanie można kupić za niewielkie pieniądze w każdym CB serwisie.