Przyciemnione szyby - atest?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam do was pytanie.
Czy folie do przyciemnienia szyb, które sprzedają na allegro, są z odpowiednim atestem?
Słyszałem opinie, że nie posiadają atestu, inni twierdzą, że są dobre i już sam nie wiem co o tym sądzić?
Więć jak to w końcu jest?
  
 
Stary, do atestowanych gliny się nie przyczepią...

Ja w Asconie miałem bez atestu, ale zakładane w profesjonalnej firmie, jeśli chodzi o jakość folii - no comment
  
 
No cóż... Już niedługo i do atestowanych będą mogli się przyczepić. Zaczęło się od Słupska ale powoli zaczyna wchodzić w całej Polsce stosowanie przez drogówkę aparatów do pomiaru przepuszczalności świetlnej szyb. Nawet folia z atestem może mieć mniejszą przepuszczalność niż dopuszczają przepisy (tym bardziej jeśli fabryczne szybki mają kilka procent przyciemnienia) i wtedy oprócz wlepienia mandatu panowie zabierają dowód rejestracyjny. Pisaliśmy o tym na forum HTG...
  
 
to zależy co chcesz sobie przyciemnić
  
 
Cytat:
2004-09-08 19:43:19, Elstir pisze:
to zależy co chcesz sobie przyciemnić



No zgadnij
  
 
Cytat:
2004-08-31 19:02:32, Quattro pisze:
Stary, do atestowanych gliny się nie przyczepią...





poczytaj kodeks...temat wałkowany przez wszystkie media juz tyle razy ze powinienes juz dawno wiedziec ze szyb przedniej i w przednich drzwiach nie przyciemnia sie NICZYM a tylne mozesz i deskami zabic a na przednie zaden atest Ci nie pomoze

moze udac sie kilka razy przy kontroli policyjnej ale za ktoryms razem kaze Ci je zerwac i juz albo dowod zabierze

  
 
To nieprawda że przednich bocznych szyb nie można przyciemnić niczym... Można je przyciemnić zarówno piecowo jak i folią. Jedynym ograniczeniem jest przepuszczalność świetlna takiej szyby. Wg polskich przepisów przepuszczalność świetlna tych szyb nie może być mniejsza niż 70%. Należy pamiętać że w niektórych samochodach szyby fabrycznie przyciemniono o kilka procent, tak więc nie można przesadzić, żeby nie przekroczyć ww limitu.
Co się zaś tyczy przedniej szyby to również może być ona przyciemniona, ale w jej przypadku przepuszczalność musi być jeszcze większa (niestety nie jestem pewien jaka). Ta szyba również bywa przyciemniona fabrycznie o kilka % (choćby w Renault i we Fiacie...)


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2004-09-10 15:45:17 ]
  
 
przednia chyba 85%, ale nie dam głowy
  
 
A z tego co ja słyszałem, to można przyciemnić wszystkie szyby (odpowiednio procentowo), oprócz przedniej. Tzn. przednia nie może być przyciemniona wogóle.

Ale ja to tylko "słyszałem" i nie mogę powiedzieć tego na 100%
  
 
ale czym sie przejmujecie?? przyciemniasz, lapia cie, zabieraja dowod, jedziesz do zaptrzyjaznionego zakladu i robisz czesciowy przeglad za 20PLN, oddaja ci dowod i jezdzisz dalej, po co te fanaberie, jak sie pies uprze i nei bedzie mial przyzadu to moze ci zabrac za podejzenie ze szyby za ciemne albo za glosny wydech.
  
 
Cytat:
2004-08-31 09:49:14, Kielon pisze:
Mam do was pytanie. Czy folie do przyciemnienia szyb, które sprzedają na allegro, są z odpowiednim atestem? Słyszałem opinie, że nie posiadają atestu, inni twierdzą, że są dobre i już sam nie wiem co o tym sądzić? Więć jak to w końcu jest?



1.Atesty te są nic nie warte (ze znajomym jechałem i policja nas zatrzymała i od nich się dowiedzieliśmy, że Atesty te można poprostu do śmieci wyrzucić)
2.Jedyne atesty są uznawalne przez Policję, które wydaje firma zajmującą się "wypalaniem(przyciemnianiem w piecu)szyb" - bodajrze w Kielcach się mieści ta firma
 
 
Hmm... Atesty prawnie wiążące wydaje tylko i wyłacznie Instytut Szkła i Ceramiki. Jeśli szyba posiada taki certyfikat to policja musi go respektować.
  
 
w Kilecach powiadasz?? to rzut beretem ode mnie... NIech mi tylko poda namiary na ta firme a dowiem sie co i jak...
  
 
z tego co widzialem komplet do tigry - tylna, boczne i trojkaciki w drzwiach 1280 zl....
  
 
1280zł, to też nie mało
  
 
to jest drogie... strasznie... ale folia sie jednak nie umywa....