Prosba o dobor wymaniczniacza do glosniczkow bez suba.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam taki problem, posiadam auto Forda Fieste 95- wersja sportowa. Z przodu mam zestaw Midbass + tweeter Signat H13 60watt w RMS, radyjko JVC KD-SC900R, na tył chcę dokupić jakieś mocne głośniczki 10cm (tylko takie miejsce) są takie ekstra pyle za 170zł. 90watt w RMS
Jest jeden problem na zestawie z przodu zadyjko mocno się grzeje. Chcę odciążyć je jakimś wzmacniaczem zewnętrzym, ale żeby był ładny dzwięk za niedużą kasę i był mocniejszy od tego co jest w radyjku za około 250zł - 300zł
Doradzcie jaki by był odpowiedni, jakiej mocy i jakiej firmy. Może Kenwood ?
  
 
Grzeje sie bo jest nierówno obciążone.Podłącz tył bez wzmaka i zobacz jaki będzie efekt.A te 90 watt RMS to chyba troszke lipa.
Zastanów sie nad tymi głośniczkami.
Lepiej dać duże o mniejszej mocy i przefiltrować tył dolnoprzepustową zwrotnicą.Coś o średnicy 20 cm i mocy ok 50 watt bym proponował.
Pozdrawiam Tomek.
  
 
Alphardem MF-2s Tylko takie coś.
Siano małe efekt zajeb... jek muszą byś 10.
Pozdro z Kwidzyna
Ale Bass będzie lipa z 10.
A wiesz no bass no fun.
  
 
Cytat:
2004-09-03 23:50:41, vwmaniak pisze:
Alphardem MF-2s Tylko takie coś.
Siano małe efekt zajeb... jek muszą byś 10.
Pozdro z Kwidzyna
Ale Bass będzie lipa z 10.
A wiesz no bass no fun.



Nigdy w zyciu zadnego alpharda.
Szkoda kasy. Lepiej troche dolozyc i kupic cos "markowego".

Przyklad1

Przyklad 2

Przyklad 3

cos powninienes szukac w tych granicach.
  
 
Jak już sie bawimyb w używki z Allegro to nie zapomnijmy doliczyć jeszcze 50 % ceny na naprawe tych używek.
Pozdro
  
 
to tylko przyklady...
  
 
Dzięki za odpowiedzi. Ale jakiej mocy mam szukać wzmaka do tych moich "satelit" ile w RMS ? Najlepiej chyba dobrać do przedniego zestawu a tył już dobrać na końcu co. Przypomnę przód zestaw Signat H13 60watt/rms 120/peak. I jeszcze jedno może lepiej jest kupić na tył owale i wpuścić je w tylną deske i podłączyć pod filtrem low pass- czy lepiej zainwestować w subika malutkiego np. 14litrów hertz 20cm w obudowie zamkniętej lub Intertechnik - tyle że w tym wypadku koszt byłby 4xwiększy.