Numer silnika w Accencie - gdzie szukać -Pomocy!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czesc
jestem tu nowy więc pozwólcie, że się przedstawię Od 3 dni mam Accenta 95 z silnikiem 1,3 44KW (trochę nietypowy, co?). Sprowadzony z Reichu, nietety, ale zawsze Accent. I muszę na nim znaleźć nr silnika, jednak za nic w świecie nie widzę tego numeru na silniku. Możecie mi doradzić gdzie kierować wzrok lub śrubokręt, jeśli potrzeba.
pozdrawia i z góry dziękuję za pomoc, goni mnie termin opłaty akcyzy, więc sprawa jest pilna
qs
  
 
Witam
NO powiem ci ze nie bedzie to latwa operacja, niestety numery sa tak schowane ze nawet goscie na pzregladzie maja problem ze znalezieniem i odczytaniem ich. Numery znajduja sie jak staniesz pzred autkiem to po lewej stronie kolo paska klinowego i obok bagnetu, tylko ten numer jest od przodu ponizej tego plastikowego wlotu powietrza nad chlodnica. Ciezko to wytlumaczyc, ale moze ci sie uda i moze ci pomoglem.Pozdrawiam i zycze powodzenia.


[ wiadomość edytowana przez: Mortek dnia 2004-09-07 14:30:07 ]
  
 
Hehe swego czasu zastanawialem sie czy nie zalozyc takiego posta. Mam podobny problem tylko w Poniaczu. Chociaz teoretycznie wiem gdzie mniej wiecej powinny byc to ich nie widze. Jakies wskazowki?
  
 
o a co to za accent na gazniki ????

ile to ma konie


Pozdrawiam
  
 
U mnie tez jest taki silnik jak w accencie ,i numerki sa po lewj str. silnika patrzac od przodu ,ale z tego co pamietam, to sa widoczne po odkreceniu oslony kolektora wydechowego.
  
 
W moim Pony 1,5 MPI numer jest umieszczony na bloku pod kolektorem wydechowym przy osłonie rozrządu.
  
 
czyli tak jak u mnie.
  
 
cholerka, nie moge znaleźć. może jakieś nowe wskazówki? Mam zdjąć obudowę kolektora dolotowego? Silnik to 1,3 60PS, czyli trochę nietypowy. Proszę o pomoc!!!!!! Zaraz mnie cholera weźmie....... A termin opłaty akcyzy goni........ dla zwycięzcy browar, obiecuję!!!!!!
  
 
samochód na kanał, dobra latarka!, we wszystkich hultajach które widziałem numery są bite na korpusie silnika po stronie kolektora wydechu, powodzenia
  
 
Najlepiej bedzie jak podjedziesz na stacje diagnostyczna i oni ci powiedza gdzie sa powinni wiedziec, no chyba ze masz gdzies salon hyundaia to jeszcze lepiej.
  
 
gs
jeżli wytrzymasz, no powiedzmy, do 16:30 to, gdy wrócę do domu, zrobię zdjęcie z instrukcji Accenta, ze strzałką gdzie powinieneś szukać numeru silnika.

Pzdr.
  
 
Witam
Pasja, ja juz wczoraj wyslalem jemu to zdjecie wlasnie z instrukcji, ale fakt faktem ze te numery sa w fatalnym miejscu i sam musze chwile poszukac zanim je odczytam.
Pozdrawiam
  
 
Fakt, miejsce jest trochę nieprzyjazne do czytania
ale prostszej podpowiedzi już chyba nie ma
Pzdr.
  
 
a więc znalazłem, tzn być może. nr był wybity całkiem wielkimi literami schowany za kolektorem. cyfry były ok. 1 cm wysokości - 95c13. Moze to ten nr, może nie, ale dłużej szukać nie będę, prawdopodobnie mamy zupełnie inne silniki, bo już kilka osób oglądało silnik z latarkami i lusterkami i nie znalazło. rozumiem, że ja mogę być ślepy ale kilka osób które oglądało to wzdłóż i wszerz utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma go tam gdzie miał być - czyli koło bagnetu i koła zamachowego.
pozdrawiam
QS
  
 
Ja akurat mam Sonatę, ale u mnie numer silnika o ile się nie myle wybity jest pod spodem. Sprawdź może akurat tam będzie.