Linki www do komisów w niemczech.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przydałyby mi się linki do stron komisów w Niemczech, najlepiej w miare blisko polskiej granicy.

Aha, jeszcze pytanie, akcyza wynosi 60%?
  
 
akcyza powyzej 10 lat wynosi 65%
  
 
1
2
3

ja na takich stronach upatrzyłem swoja Renowke
  
 
Dzięki Petersen, o to mi właśnie chodziło
  
 
Z mobile i autoscoutem jest taki problem, że często umieszczają takie zdjęcia, które ukrywają uszkodzenia (np wystrzelone poduszki, rdzę itp.) Później klient jedzie np do Brukseli i się okazuje, że albo auto jest w dużo gorszym stanie niż sugerowały to zdjęcia, albo cena jest wyższa od umieszczanej na www.
Problemu tego nie ma za Ebay.de jeśli auto sprzedaje użytkownik z dużą ilością zawartych pozytywnie transakcji.
Tylko, że ceny na ebay są troszkę wysokie zazwyczaj, no i auta tam trafiające zazwyczaj są "wypasione"

Najlepiej jak ma się rodzinę na zachodzie (a w tej rodzinie kogoś znającego się dobrze na samochodach)
  
 
słyszeliscie o zmianach w ramach sprowadzania aut z zachodu...auta powyzej 1992r beda miały nalozona oplate 4zł za kazdy cm szescienny pojemnosci...uwazam ze to słuszna decyzja biorac pod uwage ilosc złomu przywiezionego do Polski

auta mlodsze beda mialy mniejsza stawke od pojemnosci
  
 
Coś słyszałem o takich zmianach, ale nie znam szczegółów.
  
 
No to ładnie będzie.
Co chwilę coś zmieniają i jest tyle zamieszania, że głowa mała.
  
 
moim zdaniem madry przepis..juz nikt nie bedzie ciagnal np strupiałej Omegi z 88r z silnikiem 3.0
  
 
Petersen rozumiem cię...
Ale co powiesz na temat Bmw E-30 powiedzmy z 90r.?
  
 
yezoo a ja chcialem przyprowadzic sobie od mamy z wloch CRX-a drugiej generacji na V-tecu a tu bedzie zonk... 1598 cm3*4zl=6392zl jak dobrze obliczylem... Tozto paranoja. Jestem pewien ze to nie przejdzie...
  
 
trochę sporo

Aha, a crx - bardzo fajny samochodzik, jaki silnik?
  
 
oj ludzie ludzie...widze ze jestescie w innej epoce...moim zdaniem to skurywysynska ustawa...oczywiscie...lepiej jezdzic polonezem z 90 roku niz omega z 88...
  
 
Cytat:
2004-12-12 17:30:27, ulik87 pisze:
oj ludzie ludzie...widze ze jestescie w innej epoce...moim zdaniem to skurywysynska ustawa...oczywiscie...lepiej jezdzic polonezem z 90 roku niz omega z 88...




jasne...nie dosc ze mamy swego złomu pod dostatkiem..typu wspolonez z 90r to jeszcze potrzeba nam starych złomow z kosmicznymi przebiegami, ktore za 2-3 lata beda juz nadawaly sie na przetopienie w hucie, nic nie jest wieczne, nawet Omega z 88r

...oj ludzie ludzie
  
 
fakt ze Polska to pojebany kraj i zaraz beda przekrety ze sciagam "1.3 VR6 , 1.8 V8 albo 1.1 TDi", czy jeszcze inne takie
  
 
Hmm... czy aby nie trzebaby wycinać przekleństw?
Nieee...
  
 
Cytat:
2004-12-12 17:33:51, Petersen pisze:
jasne...nie dosc ze mamy swego złomu pod dostatkiem..typu wspolonez z 90r to jeszcze potrzeba nam starych złomow z kosmicznymi przebiegami, ktore za 2-3 lata beda juz nadawaly sie na przetopienie w hucie, nic nie jest wieczne, nawet Omega z 88r ...oj ludzie ludzie



widzialem ta ustawe... a raczej jej projekt... 2 zl za ccm....

petersen to co powiesz na sciagany do odrestaurowania opel diplomat 5,4 V8 z 61 roku??? 600 euro kupno, 2500zl przywoz, 10000zl remont i 11000zl oplaty wstepnej ??

kierownik wydzialu komunikacji skwitowal to slowami "to debilizm..."
  
 
Cytat:
2004-12-12 18:01:17, Quattro pisze:
widzialem ta ustawe... a raczej jej projekt... 2 zl za ccm.... petersen to co powiesz na sciagany do odrestaurowania opel diplomat 5,4 V8 z 61 roku??? 600 euro kupno, 2500zl przywoz, 10000zl remont i 11000zl oplaty wstepnej ?? kierownik wydzialu komunikacji skwitowal to slowami "to debilizm..."



nie mieszajmy do tego aut zabytkowych, ja mowie o złomach z zachodu...zabytki swoja droga ale złomu mamy pod dostatkiem swego

jak niemcy zabiora od nas polonezy, maluchy, trabanty, wartburki i inne złomy to mozemy sie wurlac golfami....ale to nie mozliwe
  
 
Tak a propos to jakos ostatnio widze coraz wiecej maluchow na warszawskich drogach, macie podobne uczucie?
A moze to dlatego, ze teraz jezdze autobusami glownie i zdaze je zauwazyc podczas wyprzedzania
  
 
Cytat:
2004-12-12 22:37:18, Petersen pisze:
nie mieszajmy do tego aut zabytkowych, ja mowie o złomach z zachodu...zabytki swoja droga ale złomu mamy pod dostatkiem swego jak niemcy zabiora od nas polonezy, maluchy, trabanty, wartburki i inne złomy to mozemy sie wurlac golfami....ale to nie mozliwe



mieszajmy!!! bo ulg miec nie beda... a poza tym porownujac dwie identyczne ibizy z kraju i z zagranicy ( obie podobnie dbane) moja (sprowadzona) nie miala wybitego zawieszenia, rdzewiejacej od soli podlogi, oraz posiadala pelna ksiazke serwisowa wraz z wpietymi rachunkami za czesci...

obie 1,2 '90 rok...