Muszę się pochwalić ! Przeróbki , zakupy , tuning itp.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WItam..
Dzisiaj o 19 zabrałem się za zmianę oświetlenia przycisków konsoli..tych po lewej stronie kierownicy.. z racji tego iż oryginalnego oświetlenia nie było widac... trzeba bylo coś wymyślić.. więc wstawiłem tam niebieskie diody..
Troszkę pracy było zwłaszcza z lutowaniem i mocowaniem diod, poniewaz kupilem diody 5 i byly one za male do srednicy otworu.. trzeba bylo je klinowac.. i z tym troche zabawy bylo.. pozatym wyszedł pęk kabli.. a swiatłowodów (bo takie mialem oryginalne rozwiazanie) bylo troszke mniej.. no ale.. efekt jest ciekawy.. choc nie wszyskie elementy sa dokladnie przeswietlone.. no ale tu juz sie czepiam wyglada super.. tylko sie zastanawiam czy do awaryjnych nie dac 1 czerwonej diody zamiast niebieskiej.. w koncu w wiekszosci wozow stosuje sie czerwony przycisk..
Teraz następnym krokiem będzie zmiana oświetlenia ekonomizera, deski rozdielczej i sterowania nagrzewnica..
w nagrzewnicy jest 1 zarowka.. wiec w sumie wystarczy ja podmienic.. tylko jak zamienic zarowki na diody.. uzyc oprawek zarowek i tam sie wlutowac.. czy jakos sie dołączycdo zaislania.. i mocowac na jakas elastyczna i niepalna substancje?? no to bede musial przemyslec.. chbya ze ktos juz to zrobil i sie pochwali

Pozdrawiam
  
 
Spoko. Zapodalbys fotki w nocy jak to wyglada Moze sie skusze

A ja zaprezentuje moje zegary podswietlane diodami

tylko wskazowki kiepsko widac bo sa czerwone, a planuje biale tarcze zrobic

[ wiadomość edytowana przez: zoom dnia 2004-02-11 03:00:40 ]
  
 
hehe.. oczywiście wstawie fotki.. tylko nigdy nie pamiętam żeby wziąść aparat .. hehe.. zreszta.. muszę jeszcze raz rozebrać bo przy awaryjnych się coś rozłączyło.. no ale to tylko trzeba poprawić..
Choć przy tej całej operacji najbardziej wyklinałem podłączanie tych przycisków bo mnie te krutkie kabelki do wtyczek wqurzały.. co chwila się któraś wypina, trzeba bardzo delikatnie się z tym badziewiem obchodzić....
ale nie odpowiedziałeć jak te diody włączyłeś pod deskę rozdzielczą? korzystałeś z tych oprawek od żaróweczek??

  
 
acha.. zoom a wogole jakich diod uzywales.?? 5 czy 10?? i o jakiej jasności?? zresztą do deski myśle nad daniem diod UV.. ale nie wiem na ile one ją rozświeca.. zobaczymy..
  
 
Mhm, te diody to sa te "ultra jasne 5mm" tyle o nich wiem.. I one sa pionowo wwiercone w ta kopulke w ktorej byly zaroweczki Mialem tez tam takiego "neona" co sie wpina do zapalniczki... i bylo bardziej rownomiernie ale slabiej
  
 
hihi.. a jeszcze 1 .. ile ich tam masz ?? 2 tak jak zaroweczki czy wiecej??
  
 
Sztuk 4 Ale nie polecam... na zywo wyglada to kiepsko Lepiej podebrac zegary od innego autka z przeswitujacymi cyferkami
  
 
No.. to jest zrobiona fotka.. sorki za jakość.. najlepiej nie wyszła. a nie miałem za dużo czasu. na kombinowanie z odpowiednim naświetleniem..
  
 
Brawo DeArc !
Spoko Ci to wyszlo Chyba sie nie obrazisz jak Ci zwedze koncept ?
  
 
Też chyba podwędze pomysł z lampkami, nie obrażisz sie? Ja wczoraj w cocy robiłem końcówke, taka chromowana okrągła, zewn śr to 10, tylko foty niemam. Dziś już sie znalazła na woziku.
Aha ja ze dopiero zaczynam tego ryśka użytkować to też dokonałem zmian: poprowadziłem inst do świateł cofania, niebyło, komuś przeszkadzała, no i lampki sie z tego powodu nieświeciły, uszczelniłem tłumik 3 dziurki załatałem, wypatrzyłem jeszcze jedną ale to pod wieczór z tymi śwaitłami jak robiłem więc jutro załatam, chyba wiecej niema, ale zato końcowy tł jest prawdopodobnie pusty, troche basowo ale i głośnawo, musze sie jeszcze zastanowić co z tym fantem
A dalsze przeróbki? np przykręzenie tapicerki drzwi zeby nilatała, na 1 drzwiach już sie spisuje extra.
P.S.
Założyłem też pokrowce na siedzeia
Ale mam frajde, ciekawe kto za mnie mature zda
  
 
szkoda ze nie zrobilem fotoreportazu..ale coz..duzo kabli i lutowania.. z tym byla zabawa.. i z mocowaniem diody..
otwory w przyciskach sa prostokatne gdzis ok 7 moze 8 mm a diody sa labo 3 albo 5 albo 10.. wiec albo trzeba klinowac (ja tak robilem albo trzeba kupic 10 i zeszlifowac.. ponoc da rade.. a pomysl oczywiscie mozna kozystac..

co do przerobki licznika.. to tak mysle.. jakby sciagnac tablice.. i dobobic z plexi .. lub cos podobnego..i wtedy podswietlic od tylu.. a na wierzch nakleich okleine wydrukowana na foli.. moze tak da rade zrobic podswietlane przyciski..
  
 
Ma ktoś możliwość zrobienia albo jeszcze lepiej zeskanowane tarcze z Ritmo?? Dzięki za odp.
  
 
Mam 2 Ritmo i ani w jednym ani w drugim nie działają światła od cofania... Jeśli ma ktoś pojęcie o tym co jak i jak tam jest połączone to bardzo był bym wdzięczny za informacje.. Pozdrawiam..
  
 
Witam,
miałem kiedyś taki problem w Fiacie Croma, padł jakiś czujnik czy włącznik przy skrzyni biegów
  
 
Ja włąśnie to ostatnio naprawiałem
Z tym ze tak, u mnie krańcówka na skrzyni była sprawna, sprawdziłem miernikiem czy ma przejście po wrzuceniu wstecznego. Natomiast niebyło Instalacji elektrycznej od samej krańcówki do bezp i od bezp do tyłu. sprawdziłem wszystko.
Według instalacji należy zamontować to za bezpiecznikiem i do tyłu auta dą 2 przewody, takie jakby szare albo kremowe. Coś takiego.
Tylko trzeba pamietać zeby to zrobić po przejściu przez przekażnik stacyjki, zeby sie cały czas nieświeciły jak np zpstawisz na wstecznym, tylko po przekręceniu kluczyka
  
 
Dobra dzięki za info.. będę testował..
  
 
zobacz czujnik na skrzyni może poprostu przewody się poluzowały.
  
 
dzisiaj bardzo mi się nudziło więdz zdecydowałem przerobić światła cofania,i wiecie co wymyśliłem! a więdz wymyśliłem wsteki w zderzaku, prawdę mówiąc nie ja to wymyśliłem tylko w mitsubishi eclips na szybkich i wściekłych to widziałem no ale postanowiłem to zrobić i teraz czekam tylko jak silikon wyschnie i będę podziwiał moje dokonania
  
 
ja tam wole standart w lampach ale kto jak woli, tylko bym coś ż szybkami i zawieszeniem przerobił, zaduży prześwit jest w ryśkach, o i progi, starą rdze trzeba zakryć zarcik le progi jakieś fane git wygladają i napewno bede sam robił jak wszystko, kaski odzywiście brak, pozatym sucho wbaku wiec są inne wygdatki
  
 
Chce obniżyć zawieszenie, najlepiej zrobić to samemu, macie jkieś doswiadczenie? moze sciać spręzyny, albo zeby ich nie niszczyć sciągnść np 2 zwoje razem? ale co z amorkami i czy moge z prz i z tyłu tak zrobić, byle by też nie za twardo i zeby nietańczył na drodze
Pomocy