Muszę się pochwalić ! Przeróbki , zakupy , tuning itp. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
no właśnie powiedzcie co z przodem zrobić żeby było niżej, no i żeby za dużo kaski nie wydać
  
 
Wiec ja mam spiete 2 zwoje sprezyn z przodu(sa mniejsze przechyly na zakretach i pewniej sie w nie wchodzi). Nie polecam tego bo choc male jest prawdopodobienstwo rozpiecia tych klamr, to konsekwencje moga byc przykre. Wiec juz lepiej po najnizszych kosztach obciac je(bede to sam robil). Tylko przydaloby sie dorwac twardsze albo utwardzic amorki. A co do tylu to nic innego sie nie wymysli jak wizyte u kowala i dolozenie jednego piora.

Niestety nie mam kaski na komplet H&R ktory kosztowalby ok 1000zl
  
 
U mnie wlasnie tak bylo

A btw swiatel... to nie ma moze ktos z Was wlacznika do swiatel do sprzedania ? Moj sie spalil
  
 
Ten tył mnie tylko rozczula, niema mozlkiwosci samemu tego zrobić? coś spiąć wyżej w pióże? do kadłuba zeby było niżej, bylo by prtzezto też twardziej. moze wyklapać zamemu? to trzeb na gorąco? czy tak na zmno bo na gorąco to też bym mógł w sumie
a Twardsze spręzyny to od czego mogą podejść i jak coś to o ile ściać te co mam?
  
 
wstaw od golfa ja tak mam prawie idealnie pasowało
  
 
Może ktoś mi powiedzieć jak można zrobić pojedyńczą wycieraczkę w Ritmo?? tylko tak dosyć szczegółowo jak bym mógł prosić bo z mechaniką i tymi sprawami to u mnie nie najlepiej.. Dzięki za odp.
  
 
Wiec na to jest kilka sposobow. Jankess z teo co slyszalem uzyskal dobry efekt zakladajac mechanizm od fiata uno(ktory mial seryjnie 1 wycieraczke) Ja uzyskalem taki efekt z mechanizmu seryjnego i tez w bardzo prosty sposob. Ciegno od wycieraczki ktora jest na srodku przymocowalem do wczesniej wydluzonego preta ktory obraca sie dookola silniczka. I ostatnia sprawa to wyregulowanie srodka wycieraczki, aby on stawala na srodku, no chyba ze ktos tak nie chce

Moze to "Cos" ponizej co nabazgralem pokaze jak to zrobilem
  
 
Ja tam gustuje przy standartowym rozwiazaniu wycieraczek, ale moze ise kiedys skusze, jak twoją zobacze zoom w realu to kto wie
  
 
Czy ktoś sie orientuje czy spręzyny od trucka albo 125 podejdą do ryśka? albo czy są jakieś takie twarde spręzyny do ściacia? Dziewne jest też to ze jak prubuje mojego rozbujać to jest dość sztywny a amorki mam nowe, może są dość sztywne i wystarczy obciać?
  
 
Tył można samemu sklepać? jakie macie pomysły albo jak zrobiliście, zoom wiem jak ale reszta? czy nic nie robiliscie? też macie takietwarde zawieszenie?
  
 
Zastanawiam sie też nad wsadzeniem w miejsce zegarka w tablicy rozdzielczej w ryśku obrotomierza i zrobienie od razu białych tarcz. wy sie orientujecie jak sie podpina obrotomierz? to chyba sprawa napieciowa? w takim dokupowanym oczywiście.
Pozdrawiam
  
 
obrotomierz możesz podłączyć pod cewkę, ewentualnie sprawdż alternator bo w alternatorze czasami jest miejsce na podłączenie obrotomierza.
  
 
Tak też słysząłe,m ze pod cewke, jak zamątuje to bede myślał jeszcze jak to zrobić, niema ktos takich zegarów z obrotomierzem z abartha? jest koleś na allegro ale on ma za 50 a to sporko jak dla mnie
  
 
Podaj link Grzesiu do tej aukcji... Obadam
  
 
Podałem w ostatnim poście "Dopadłem ritmo na złomie" tylko niepamietam który to, chyba ten w środku. Miłego zaglądania i pozdro, tam koleś ma wiele części.
Niema ktoś samego obrotomieża albo zegarów z innego woziku z obrotomierzem??
  
 
Jak rozbiore a moze rozbore przy okazji robienia ewentualnego obrotomierza to dam jakieś wymiary, ale myśle ze to moznabez problemowo samemu zrobić
  
 
Ja kupilem caly licznik od ritmo z obrotkiem, ale byl z innej deski rozdzielczej i niepasowal a nie chcialo mi sie bawic w przerabianie

Tak Btw. dzis zalozylem centralny zamek i stozkowy filtr powietrza. Co do filtra to nie ukrywam ze fajniej autko chodzi.. no ale poczekam az pokaza to liczby
  
 
Tak myślałem żeby przerobić tarcze tak aby podświetlane były tylko cyferki... do tego trzeba by troche pleksi.. białej nie przeźroczystej.. na to folie z wydrukowanym cyferblatem... a od spodu podświetlenie.. nie wiem jeszcze czy to jest realne, ponieważ samych zegarów nie rozkręcałem jeszcze...

  
 
Centralka cały czas przedemną.. i niestety trzeba będzie zrobić kanał na kabelki do drzwi tylnych.. no ale cóż mam nadzieje ze części od fiata lub poldka będą do tego pasowały...
ew.. zoom napisz reportarz z tego jak ją montowałes.. moze to mi da jakieś wskazówki..

Pozdrawiam
  
 
Z tymi świecącymi cyferkami to trochę dużo roboty a ja mam narazie podświetlenie takim małym neonikiem z zewnątrz i nawet fajnie wygląda tylko troche ciemno.. no ale przy białych tarczach sprawa będzie wyglądała całkiem inaczej.. A tarcze zrobiłem sobie sam w Corelu 8 (bo nie mialem gdzie zeskanować) jak narazie licznik i zegarek a jeszcze temp. wody i benzyna.. ewentualnie obrotościomierz jak kiedyś może będę miał..