Kącik Youngtimer w LKP

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od jakieoś czasu coraz bardziej zaczyna być widoczne, równiez w LKP zainteresowanie klasycznymi ładami pochodzącymi jeszcze z lat siedemdziesiątych, a własciwie modelami, których produkcja rozpoczęła się w tamtych latach.Chodzi mi o modele 2101-2106 oraz klasyczne rajdówki budowane na bazie 2105 -2107( VFTS i MTX).Takie auta pewnie niedługo zaczną sie pokazywać również na rajdach w ramach grupy historycznej.
Pomysł aby takimi ładami pokazywac się na imprezach organizowanych dla aut "zabytkowych" świtał mi w głowie od dawna, ale po naszym udziale w rajdzie KRAK 2004 w Krakowie okazało się ,że można już spokojnie taką własnie ładą w prawie oryginalnym i dobrym stanie na takich imprezach się pokazać.
Proponuję więc utworzenie kącika dla włascicieli i fanatyków takich aut ( a z tego co widac będzie ich corac więcej) nie po to by wprowadzać jakiś kolejny podział a po to by mieć jakąś bardziej sprecyzowaną i konkretną perspektywę działania na następne lata oraz zachęcić bardziej zaangażowane w stare auta osoby do kontaktu z naszym klubem i brania czynnego udziału w jego działalności - wydaje mi się ,że może to przynieść nam wszystkim korzyści i generalnie pozwlić przetrwać klubowi i co bardziej wartościowym egzemplarzom jeszcze przez długie lata. Wydaje mi się, że niestety dużo z nich trafi wkrótce na złom lub zostanie zapomnianych. Nie ma się co oszukiwać - na razie nie jest to auto zbyt wartościowe z punktu widzenia kolekcjonerów zabytków- ale ...kto wie co będzie za parę lat? I nie chodzi mi tu o wartość stricte materialną - ale własnie kolekcjonerską. Bo często pieniędzy włożonych w renowację takiego auta jak łada - odzyskac przy odsprzedaży nie sposób i robimy to tylko i wyłacznie z powodów sentymentalnych
Ale żeby nie przedłużac - oto co można zrobic od razu - jesli moja propozycja Wam przypadnie do gustu:
Otóż myslę, że można na forum po prostu dzielić się informacjami o imprezach dla starych aut , zdawać relacje ( lub fotorelacje ) z udziału w takich rajdach czy zlotach,pomagać sobie w znalezieniu trudnodostępnych częsci do klasycznych i rajdowych starych modeli ładzianek.No i oczywiście wszystko to co do tej pory, bo część z tych propozycji pokrywa się z obecną działalnością
Myslę ,że można by utworzyć na stronie klubowej dział dla takich samochodów a na forum zostawic tak jak jest w tej chwili- czyli bez podziału na kolejna kategorię
Paweł


[ wiadomość edytowana przez: Pawel_66 dnia 2004-10-18 00:23:14 ]

[ wiadomość edytowana przez: Pawel_66 dnia 2004-10-18 00:24:56 ]
  
 



Choć mam 21072 z 88r to chciałbym sie udzielac w takim kaciku
być moze juz niedługo bede posiadaczem ładzianki z 70-80r
  
 
Witam
w najbliższej przyszłości raczej nie dołącze do głownych udziałowców tego kącika, z wielu powodów pozostanę przy 2107, ale również w pełni popieram taki kącik
Natomiast na platformie technicznej mamy prawie te same rozwiązania i problemy.
Trzymam kciuki za rozwój tej inicjatywy
  
 
bardzo się cieszę że w ramach LKP powstaje ten kącik. w obliczu napływu "nowej" myśli technicznej z zachodu to bardzo pożądany kierunek w klubie. powodzenia.
  
 
powodzenia
  
 
Podpisuję sie obiema rekoma pod tym pomysłem Pawle.
  
 
Pierwsza impreza do udziału w której przymierzaliśmy się z Jasiem to rajd Zubrów. Mieliśmy jechać w tym roku na 100% - ale niestety -wyjeżdzam na ten weekend do porto( a Jasiu do Holandii) i nic z tego nie wyszło. Załuję niesamowicie - bo napalaliśmy się strasznie aby ładzianką wystartować .Moja mogłaby spokojnie w tej imprezie wystartować (dopuszczane są auta wyprodukowane przed 1981 rokiem)
Rajd Żubrów To chyba najlepiej obsadzona , międzynarodowa impreza dla starych samochodów, na którą przyjeżdzają auta z europy. W tamtym roku było na co popatrzeć - reanult alpine A110, Lancie Fulvia, Alfa romeo GTA junior, kilka starych porsche ( w tym jedno RSR - znan z Le mans) i wiele wiele innych historycznych aut. Polecam fotki na klubowej z tamtego roku i..jesli ktoś może to kibiciwanie na trasie rajdu w tym roku w Krakowie i w moich rodzinnych stronach - Makowie Podhalańskim i Suchej Beskidzkiej - tam są najlepsze Oesy na górskich wąskich dróżkach.Ryk silników tych starych aut jest niepowtarzalny


[ wiadomość edytowana przez: Pawel_66 dnia 2004-10-18 21:04:33 ]
  
 
Pawełku, a może jakiś harmonogram tegorocznych "Żuberków"???
Może wartałoby podskoczyć i co nieco pooglądac (jeśli byłby czas)??

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Na razie nie ma ządnych dokładnych inforamcji na stronie automobilklubu krakowskiego.Jes tylko info ,że rajd odbędzie się 23 X . Ale postaram się wszystkiego dowiedzieć przed wyjazem i podać info - bo myslę ,że naprawdę warto. Zwykle próba sportowa w Krakowie odbywa się na znanym nam wszystkim pasie w czyżynach, a start do rajdu z parkingu pod M1.
Je wracam dopierow niedzielę wieczorem - woec nie dam rady , al;e Konrad na pewno pojedzie oglądać - to się dmoże dogadacie
Paweł
P.S
Dziękuję za przychylne głosy dotyczace kącika młodych klasyków!
  
 
i to jest TO! w koncu kompromis
mysle ze jak kazdy z nas bede sledzil koncik youngtimerow,
aczkolwiek udzielal sie w nim nie bede, bo to troche odbiega
od moich zainteresowan.
chetnie jednak pojechalbym na rajd, bo stare samochody
lubie ogladac - wiec pilnie bede sledzil informacje o rajdach pod krakowem

  
 
Drogi Pawle! Również ciesze się,że pragniesz zrobić taki kącik. Szkoda tylko,że nie mam jakiejś 03

Pozdrawiam serdecznie!
  
 
Cytat:
2004-10-19 09:13:37, krycho pisze:
Drogi Pawle! Również ciesze się,że pragniesz zrobić taki kącik. Szkoda tylko,że nie mam jakiejś 03 Pozdrawiam serdecznie!


Na 07 też przyjdzie czas. Kto może niech już o nie dba. Powodzenia i niezapomnijcie o nas.
  
 
Andrzej! - info i harmonogram Rajdu Zubrów pojawiło sie już( albo dopiero) a stronie AK
oto link:Harmonogram - rajd żubrów 2004

Paweł
P.S>Kontaktuj się z Koradem - bo mnie nie ma do niedzieli wieczór
  
 
PANOWIE: DO KIOSKOW!!!!
Cytat:
Rusza nowy magazyn motoryzacyjny ”GT Classic” ”GT Classic” to nowy tytuł motoryzacyjny, który od 4 listopada br. będzie wydawać warszawskie wydawnictwo AKW Tuning Press.
Pismo będzie poświęcone samochodom klasycznym produkowanym po roku 1950, tzw. youngtimerom. - To ma być pismo ekskluzywne o ekskluzywnym hobby. Będziemy zamieszczać w nim wysokiej jakości zdjęcia, także studyjne - mówi Andrzej Witkowski, redaktor naczelny ”GT Classic”. Zamiarem redakcji jest popularyzacja aut klasycznych i związanego z nimi stylu życia. Grupa docelowa to głównie mężczyźni w wieku 25-30 lat i powyżej 50, których stać na auto klasyczne. Tematem przewodnim pierwszego numeru będzie Fiat 125p. W przygotowaniu jest dział ogłoszeń drobnych i modułowych. Koszt stronicowej reklamy w magazynie to 15 tys. zł., a czwartej okładki 25 tys. zł. Pierwsze trzy numery będą dwumiesięcznikami, a od kwietnia magazyn pojawiać się będzie co miesiąc. Nakład: 45 tys. egz., cena: 8,99 zł.
AKW Tuning Press jest także wydawcą magazynu ”GT”, którego średnia sprzedaż (według ZKDP) w pierwszym półroczu br. wyniosła 35,3 tys. egz. (JS)

  
 
OOoooo ciekawa gazetka się szykuje-
Dzięki za informację
Pawęł
  
 
ma sie te wtyki gdzie czaa...
  
 
No i zakupiłem se gazetkie.
I pozostał jakis niedosyt-troszke za ogólnikowo.Chlopaki pisza tym samym stylem co o nowych furach z profesjonalnym "tjuninkiem".
A miala byc gazetka o "autach z duszą"
To juz bardziej mi sie podobały artykuly o starych autach w "motomagazynie".Troszke bardziej panowie z "motomagazynu" potrafili oddac niepowtarzalny klimat minionych lat.
Ale poczekamy-zobaczymy.Mam nadzieje ze nastepne numery beda lepsiejsze.

P.S.Mozna zgłaszac do gazetki informacje o "wiecznie młodych" autkach oraz klubach zrzeszajacych te pojazdy.



Ladnie nazwali te auta -"evergreen"
  
 
Ja - dopiero dzisiaj - ale też kupiłem - w sumie chyba będe jej stałym czytelnikiem - bo nie jest zła.Ciekawe artykuły i niezłe fotki.Zobaczymy jak będzie dalej - ale astępny numer też zapowiada się nieźle - będzie prezentowany włoski fiat 125.
Dobrze by było jakby się udało wstawić tam kiedy artykuł o naszych ładach
paweł
  
 
Witam
Cytat:
2004-11-18 21:50:07, Pawel_66 pisze:
Dobrze by było jakby się udało wstawić tam kiedy artykuł o naszych ładach paweł


Koniecznie, ale fajnie byłoby gdyby to był artykuł kogoś od nas, albo przynajmniej autoryzowanay przez kogoś klubu, by znowu jakichś głupot nie powypisywali
  
 
Bardzo wg mnie trafiony pomysł z tym "GT Classic". Zaprenumeruję.
Super relacja z polskich dróg ( na str 57) . Dla nich to "wspaniały taniec" jazda wsród zapychających drogę tirów , a my nie doceniamy, że mamy taką niespotykaną w Europie atrakcję na codzień