Jakie plany ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wszyscy piszemy ze jakies remonty nas czekaja to jakie macie plany ??

ja mam taki:
z zewnatrz orginal bez zderzakow lekko poszerzony za pomoca blonitkow z golfa 2 tzn reperaturek
a silnik 2,0 DOHC

oczywiscie cala buda wzmiocniona itp

pozdrowka
  
 
Hmm...Ambitnie
Mój plan to remoncik od A do Z i zrobienie na totalny oryginał, z możliwością obniżenia i oczywiscie szersze felgi, ale z miejscem na oryginalny kołpak
Kolorek KOŚĆ SŁONIOWA
  
 
skonczylem remont swojego pierwszego 127. Wlozylem do niego silnik 1300 75 Hp, który wyrwalem z MK3 sport, specjalnie do tego celu zakupionego. Zostala mi wiec buda bez silnika i w planach mam zagospodarowanie pustego miejsca w komorze silnikowej Myslalem tak jak Ty o 2,0 DOHC. Ze wzmocnienieniem i poszerzeniem raczej nie ma problemu tylko ze ten silnik wydaje mi sie za ciezki. A jak z wielkoscia, wejdzie do komory bez ciecia?Nie mialem okazji pomierzyc takiego silnika.

pozdrawiam
  
 
A może ktoś by pomyślał nad 1.6 DOHC??
W siudemie to będzie śmigać naprawde dobrze, a z wsadzeniem na pewno mniejszy problem
No i z 1.6 może będzie skręcać
  
 
1,6 dohc jest tylko 3cm nizszy nic wiecej tzn zadnych innych roznic ja robie lapy na 1,6 DOHC z ritmo 105 TC bo taki silnik a raczej ritmo mam namierzone jest ono total skorodowane wiec nie bedzie go szkoda a jak juz wszystko wyspawam to wyrzuce 1,6 i wloze sobie 2,0 plany ambitne teraz trzeba zreallizowac acha silnik napewno nie wejdzie bez ciecia podluznic

jutro moze zarzuce jakies fotki jak narazie mam obspawane kielichy, przedni pas, przednie botniki do porzadku przyspawane
moze jutro beda robione krazki na kielichy i jak bedzie silnik to wkladamy wycinamy co trzeba spawamy co trzeba wzmacniamy i zaczynamy sie bawic w poszerzenia zreszta bede infomrmowal na bierzaco

pozdrowka a co reszta nie ma zadnych planow ??
  
 
Ja buduje 100% rajdowke, wnetrze klatka, kubly, pasy, obrotek, kierownica, pedaly (sic!) i nic wiecej. Silnik 899 Abarth (CC Trofeo, 70 KM), skrzynia 5 (CC).
Z zewnatrz raczej seria, zderzaki niestety obowiazkowe do KJS , blotniki laminat, szyby moze pleksa (albo lepiej poliweglan). Felgi z jak najmniejszym ET i nadkola dostosowane do nich. Zawieszenie jest juz obnizone i utwardzone ale amory trzeba przegladnac a tyl podniesc o 2 cm.
W przyszlosci byc moze bedzie przebudowa na A-grupe (metalowe blotniki, oryginalny silnik + skrzynia), ale kusi mnie tez A-gr zastava 1.3.

Co do pomyslu z DOHC, wydaje mi sie ze 1,5 SOHC z Ritmo85 jest lzejszy a np. do Satizowego 127 wejdzie bez zadnych przerobek.
Ale 127 2.0 (turbo ) ) to juz cos. Zgadzam sie ze 1,6 DOHC nie ma sensu wkladac.
  
 
moje plany od 28 wjezdza na remont blachy podlogi brak musze zrobic przed zima bo nieprzezyje soli z góry nowy kolor jaki jesze niewiem a co do poszerzen moze ktos pomoze jakie pasuja idealnie ??
  
 
ja jutro bede spawdzal tzn bede napewno wkladal ale powiem ile przerobek przy wkadaniu poszerzen z przednich blotnikow z golfa 2 - bo mam takie dwa blotniki
  
 
daj znac jak to pasuje ew. fotki
ps odezwij si ena gg 4795726
  
 
A mnie panowie ciągle brak pomysłu na auto....
  
 
MCQ: Ja nie bede Ci radzil bo jak widzisz po opisie moich planow jestem strasznie zboczony

...ale poniewaz twoje 128 jest chyba w miare kompletne i oryginalne, do tego juz dosyc rzadkie, najfajniejszy bylby 100% oryginal, troche obnizony z lekko szerszymi oponami i jakimis mega-oldschoolowymi szerokimi felgami. Gdybys chcial ruszac silnik to ja jedynie poprawilbym fabryke (remont, wywazanie, polerka, pasowanie kolektorow itd.).

  
 
Proste McQ
Gleba i piękna felga
Pzdr
  
 
Mnie temat sie rozbija o rzecz zupełnie prostą... o tylny zderzak. Tzn o jego brak... z tyłu mam założony od zastawy, a z przodu mam orginalny plastik od mojego modelu.
Juz mi sie nawet pisac nie chce jak bardzo bym chciał zdobyć tylny zderzak po przyzwoitej cenie . . . .
  
 
Hmm...A napisz dokładnie jaki to model i rocznik, to jak bede po szrociakach jeździł to sie rozglądne.
Ewentualnie jakiegoś wrastającego sie pozbawi zderzaczka (oczywiście ostateczność, poza tym chyba ciężko znaleźć).
Pzdr
  
 
Ok oto opis:

Tylny, plastikowy zderzak od fiata 128 sedan mkII rocznik 1977 bez różnicy czy od wersji 2 czy 4 drzwiowej. Będzie pasował również plastik od ostatnich zastawek.
FOTO OBRAZUJĄCE
  
 
dzis walczylem troche z poszerzeniami i powiem krotko narazie nie dokonczylem bo do szkoly musialem isc ale
blotnik konczy sie takim malym zaokragleniem to tam wspawalem pasek blotnika z golfa 2 a na koniec wspawalem przedni blotnik z maluszka w poniedzialek wam zobrazuje to na foto jak juz wyspawam do konca