Kontrolki na desce rozdzielczej - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ojejku a jak ja mam pisac teraz do wszystkich?
dobra ogolnie to ma duza dyskoteke, pala sie rozne ciekawe lampeczki, ale najczesciej STOP. Nawet mimo odlaczenia instalacji dochodzącej do przyczepki, swieci sie kontrolka ze mam podlaczona przyczepke. Inne lampki pala sie rano a inne po poludniu fajnie mam no nie?
KTO POMOZE mojemu "żuczkowi"?
a model mojego poldusia to rocznik 1996, silnik 1,9
  
 
Cytat:
2005-04-26 10:19:47, iwcia_k pisze:
...... silnik 1,9


orenżadowiec Nie wiem jak to powiązać z porą dnia i pogodą zewnętrzna ale może być jakieś spiątko w zegarach. Nie wiem aktualnie czy sa jeszcze dostępne takei zegary z Zomisie http://www.zomis.pl/
  
 
wlasnie dzwonilam do tego sklepu i zestaw zegarow kosztuje tylko 80 zl
Pojade tam jutro je kupic
Mam nadzieje ze to mi pomoze,
jejku oby!!!
pozdrawiam

ale jak macie inne sugestie to dajcie znac
  
 
Cytat:
2005-04-26 10:32:09, iwcia_k pisze:
wlasnie dzwonilam do tego sklepu i zestaw zegarow kosztuje tylko 80 zl Pojade tam jutro je kupic Mam nadzieje ze to mi pomoze, jejku oby!!! pozdrawiam ale jak macie inne sugestie to dajcie znac


TYLKO pamietaj że tam jest czynne chyba tylko do 15 czy 16
  
 
Cytat:
2005-04-26 10:32:09, iwcia_k pisze:
wlasnie dzwonilam do tego sklepu i zestaw zegarow kosztuje tylko 80 zl Pojade tam jutro je kupic Mam nadzieje ze to mi pomoze, jejku oby!!! pozdrawiam ale jak macie inne sugestie to dajcie znac



W jakich rejonach W-wy się poruszasz . Myślę że eliminacja usterki drogą kupowania kolejnych części może Cię drogo kosztować. Może spotkanie z elektrykiem samochodowym by było tańsze . Mam kilku kolegów w W-wie którzy mogli by Ci pomóc
  
 
elektrycy odpadaja bo wiekszosc chce wymieniac cala instalacje elektryczna bez zagladania do srodka
  
 
oki, to gdzie mam jechac i do kogo?
a czy jest jakas szansa ze to deska rozdzielcza mi poszla? skoro mam taka ladna choinke z lampeczek z ktorych nie wszystkie znam i wiem o co im chodzi?????
help, bo moj "żuczek" cierpi
  
 
słuchaj Kolezanko czy piszesz z dwóch kont czy mi się wydaje?
  
 
zono uscislij fakty dla kolegow:
rano po odpaleniu samochodu i zwolnieniu recznego pala sie cztery lampki w gornym rogu deski rozdzielczej w tym taka dziwna - kolko z paskami po boku.
lampki pala sie przez jakis czas ok. 10 min po rozruchu a potem gasna i zaczyna sie palic intensywnie lampka stopu. przy pociaganiu za reczny hamulec - lampka pali sie mocniej i potem przygasa.
podczas jazdy zdarza sie ze te cztery lampki ( poza ladowaniem ) pala sie jakby ze slabsza moca
jakis czas temu padl nam przekaznik do swiec zarowych - poszedl dym ze strony radia samochodowego. przekaznik wymieniony - swiatlo stop dokucza nadal. jeszcze wczesniej byl problem z alternatorem - bylo kiepskie ladowanie ponizej 14V - okazalo sie ze kolko przeciwglegle od alternatora nie kreci sie - wymienione - stop dokucza.
jazda do elektryka ok - jezdzimy w rejonach wola - gorny mokotow - ursus
  
 
Spróbujcie napisać na Priva do naszego kolegi Robrega.
  
 
nie ja jestem jedna, ale moj szacowny poniekad malzonek (ACH) doszedl do wniosku ze baba, jak to baba z samochodem se nie poradzi, wiec miesza mi tu i odpowiada za mnie
a tak mi sie fajnie z Wami gadalo,
  
 
dobra dostalismy namiary na elektryka - wpierw niech on sam stwierdzi co to moze byc ? a potem bedziemy sie dalej zastanawiac - bedziemy sie odzywac w tym temacie jak tylko cos bedzie wiadomo
pozdrawiamy i dziekujemy
  
 
no i juz prawie po kielbasie
ojciec kupil zegary i dzisiaj je wymieni - nie dalismy rady go powstrzymac wiec pewnie odezwe sie jutro i damy znac czy pomoglo czy nie ? wiem ze to droga impreza ciagle cos wymieniac ale jestesmy wszyscy w trojke juz niezle zdesperowani. jak to nie pomoze to skontaktujemy sie z kolesiem od jerr'ego
a tak by the way ten zomis to fajne miejsce - duzo czesci b.tanich chociaz bedziemy mieli gdzie kupic kolejne rzeczy do wymiany tj. bak, kompletne sprzeglo itd.

pozdrofka dla wszystkich
  
 
na innej grupie dostalismy sugestie ze to swiatelko stop to cos z przewodami od plynu hamulcowego - podobno komus sie swiecila lampka stopu jak bylo za malo plynu albo jak byl nie dokrecony korek
padlbym ze smiechu jesli by sie okazalo ze to jest wlasnie takie smieszne rozwiazanie
  
 
no stary olej w silniku można sobie odpuścic ale na pozim płynu hamulcowego należy ZAWSZE zwracać uwagę.

  
 
O takim drobiazgu jak sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego a przy okazji prawidłowym zakręceniu korka od zbiorniczka myślałem że pomyśleliście już wcześniej.
II. czy macie hamulce lucasa czy stary typ - lucasy mają kontrolki zużycia klocków ham. i jeśli są zdarte to może być dyskoteka (mniej płynu i kontrolki klocków).

Swoją drogą zapraszamy do klubu (i na zlot również) a już na pewno do Norblina na majową imprezę .
  
 
no pewnie ze sprawdzalismy wszystko juz wczesniej
nie mamy systemu lukasa tylko stary typ
zobaczymy co bedzie po zmianie zegarkow czy to pomoze ? oby bo ja mam juz dosc tego tematu - jak nie skorzystamy z twojego namiaru.
za zaproszenie dziekujemy - moze skorzystamy ?
  
 
wymiana zegarow pomogla i po odpaleniu nie ma choinki - niestety nie moge byc teraz przy samochodzie i nie mam jak sprawdzic. ale dam znac jak bede wiedzial czy jednak to pomoglo ?
  
 
po dokladnym sprawdzeniu i pojezdzeniu po miescie mozna stwierdzic ze wymiana zegarow fartownie nam pomogla. fartownie bo w koncu wydalismy na nia 80zl - fajny mamy teraz przebieg poprzednia deska rozdzielcza trafila do znajomego elektronika, powiedzial ze jej sie dokladnie przyjrzy i moze stwierdzi co bylo nie tak. bo jesli okaze sie ze deska byla ok to bede zmuszony dalej szukac przyczyny. a jeszcze nie podpialem haku, 3 swiatla stop itd. dzieki w kazdym razie za pomoc - wiedzialem ze mi pomozecie

a i jeszcze kiedy jest najblizszy zlot?
  
 
===========================================

witam

Mam pytanko, moze ktos sie natknal na taki problem.
Po przekreceniu stacyjki brak lampki ladowania i cisnienia oleju
samochod odpala,
podczas pracy zazy sie lampka ladowania a podczas naduszenia hamulca lub kierunkowskazow(nie awaryjnych) lampka swieci sie mocno.

kierunkowskazow i hamulca brak.

jakies pomysly?

ladowania nie jestem dzis w stanie sprawdic

bezpieczniki dobre.