U nas sie skapuja za tydzien pewnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bo nasza prasa jest szybka hehe

Podaje za SkySports




In-form Crystal Palace striker Andy Johnson is considering playing international football for Poland.

The former Birmingham City hit-man has had an excellent start to the season with The Eagles, scoring eight goals for the Selhurst Park club so far this term.

The 23-year-old's exploits have prompted calls for an England chance, but Johnson is pondering the possibility of playing for Poland.

The player qualifies to play for the Eastern European nation because he has a Polish grandfather, despite already appearing for England at youth level.

The Poles reportedly sent a delegation to watch Johnson score the match-winner at Birmingham City on Saturday, with their manager Pavel Janas pondering a possible call-up for their friendly against France this month.

Johnson is thought to have debated the option of playing for Poland with his parents over the weekend and his representative, Anthony McFarlane, says the striker would find it an honour to receive a Poland call-up.

"Andy was born in England, but qualifies to play for Poland because of his ancestry," McFarlane told the Daily Mail.

"His mum's father was born in Poland and that's why he has such strong ties there.

"It would be a huge dilemma if he was selected to play by either country.

"Andy is very proud of his Polish ancestry and it would be a special moment for him, if he was called into their national side."

With Poland in England's World Cup qualifying group, Johnson could very well face The Three Lions at Old Trafford next year.


Dodam, ze Andy Johnson gra dla Crystal Palace



Czyli gra w Premiership (najwyzsza jakby ktos nie wiedzial) i strzelil w 11 meczach 8 bramek !!!!

pozdr
  
 
a po polskiemó to bedzie...???
  
 
Mniej wiecej

Bedacy w swietnej formie napastnik Crystal Palace rozwaza swoja gre dla reprezentacji Polski.

Byly snajper Birmingam City ma swietny poczatek sezonu garjac w "orłach" do tej pory strzelil 8 bramek dla druzyny z Selhust Park

23 letni blyskotliwy zawodnik mial propozycje gry w reprezentacji Anglii ale rozwaza On gre dla Polski

Zawodnik pomimo ze gral w mlodziezowej reprezentacji Angli kwalifikuje sie do gry w Polskiej kadrze poniewaz jego dziadek pochodzil z polski

Polacy wyslali delagacje na mecz z Birmingam a trener Polski Pawel Janas rozwaza powolanie Johnsona na towarzyski mecz z Francja jeszcze w tym miesiacu

Johnson powiedzial ze rozwazy ta propozycje przez weekend z rodzicami a jego agent powiedzial natomiast ze powolanie do Polskiej Kadry to dla jego "klienta" zaszczyt

Andy urodzil sie w Angli ale moze grac dla polski dzieki swoim przodkom - powiedzial McFarley Daily Mail

Ojciec jego matki urodzil sie w Polsce i stad tak silne wiezi z polska

To wieki dylemat dla niego ... ktory zespol wybrac

Andy jest bardzo dumny ze swoich polskich przodkow i dlatego teraz to dla niego specialna chwila gdy powolali go do reprezentacji polski

Jesli zdecyduje sie na gre w zespole polski zmierzy sie z Anglia w meczu kwalifikacji do MŚ w przyszlym roku

Sorka za styl nie mam czasu


[ wiadomość edytowana przez: thaniel dnia 2004-11-02 12:56:59 ]
  
 
no masz racje styl jest do bani
  
 
Oj nie mam czasu sie w Szekspira bawic ... wiadomo o co biega

Moim zdaniem fajnie by bylo jakby sie Andy zdecydowal. Przydalby nam sie taki zawodnik grajacy inna pilke niz nasi napastnicy.

pozdr
  
 
a ja tak troche z innej beczki - bo czytam kolejny topic o pilce noznej ale nie moge sie za bardzo wypowiedziec bo......sie nie znam normalnie na tej pilce hehe - tzn podstawy mam opanowane - jedna pilka, dwie bramki, 22 typa + sedziowie - czasem zdarzy mi sie obejrzec jakis meczyk - powiedzcie mi - normalny jestem ze tak malo mnie noga interesi?
  
 
Nie
  
 
hmmm poprosze inna odpowiedz
  
 
Wg badan naukowcow niechec niektorych osobnikow pci meskiej do pilki noznej wynika z ogolnie rozpowszechnionych stereotypow. I tak mezczyzna ktory oglada mecze kojarzony jest z grubaskiem w podkoszulku z piwkiem w reku. Podswiadoma wiedza intuicyjnie karze niektorym facetom nie interesowac sie PN zeby jakoby miec automatycznie wieksze szanse u pci przeciwnej. Jendak jest to tylko zludzenie bo kobity kochaja prawdziwych facetow co ogladaja mecze grzebia sie w smarze etc etc etc

hihi moze byc

pozdr
  
 
kobitke juz mam wiec podrywac nie musze - piwo chleje, w smarze sie grzebie tak ze potem łapy domywam godzine czasu zanim pojde do kobity - wiec powodow nie mam zeby podswiadomie rezygnowac z pily..... ona mnie po prostu nie kreci tak mocno heh.... no chyba ze gra Polska Reprezentacja to lubie sie wtedy posmiac
  
 
no Grzechu chyba nie jestes "normalny"
  
 
kurde i po co ja sie odzywalem.....

czy jest tu ktos kto mnie poprze ? Storm, moze Ty jak przyjdziesz ?
  
 
Niektorzy tak maja

Ja np nieraz zmeczony jestem i przerzucam kanaly w tv zeby ustawic cos na sen ... spotykam mecz np kolpoltera kilece - jeziorak ilawa to tego mecz z przed 2 tygodni ... ni kuta nie zasne musze obejrzec

Zeby tylko pilka no cos ty kiedys myslalem ze Football amerykanski to najglupszy sport swiata ... ta sama akcja ustawilem na sen w TV na channel 5 no i 5 minut juz siedzialem w fotelu zaabsorbowany gra

Tak zamo zuzel .. akurat na zuzlu sie nie znam (znaczy tak dokladnie znam powiedzmy czolowke swiatowa i polska) tez musze obejrzec...

O koszykowce nie wspomne ... nie wazne czy polska liga czy euro liga czy nba ....

Lubie nawet carling ... czyli po naszemu targanie czajnikami po lodzie

Nie odpuszcze baseballa, hockeya ....

nie przepadam tylko za Lekka Atl. chyba ze nasi staruja

Ciekawe dlaczego Zona nie chce mi pozwolic zalozyc Polsatu Sport hmm przeciez mniej bym siedzial przy kompie (teraz rozmawiam z nia przez icq )

Uffff ale OFTOP

pozdr
  
 
kurde hehe - tak jak czytam to co napisales...to ja chyba jestem calkiem nienormalny...bo ja tylko sporty motorowe a w sumie samochodowe
  
 
Tez lubie i WRC i F1 i NAscar i Indycar nie lubie tylko motorow (oprucz zuzla)

pozdr
  
 
Wracajac do temtu ... skapowali

Interia.pl pisze

Angielska gwiazda w polskiej kadrze?
02.11.2004 12:25
Jeden z najlepszych strzelców angielskiej ekstraklasy, Andrew Johnson (Crystal Palace) rozważa możliwość gry w reprezentacji Polski - poinformował dziennik "Daily Mail". Do prasowych spekulacji z rezerwą odnosi się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Michał Listkiewicz.

W obecnych rozgrywkach Premier League Johnson strzelił osiem bramek. O jedno trafienie wyprzedza go tylko Francuz Thierry Henry z Arsenalu Londyn.

Mimo dobrej skuteczności, angielski napastnik nie rozegrał dotąd żadnego spotkania w drużynie narodowej swego kraju.

Według "Daily Mail", Johnson rozważa możliwość występów w polskiej reprezentacji. Podstawą miałby być rodowód 23-letniego zawodnika - jego dziadek pochodzi z Polski.

- Nie znam tej sprawy. Radziłby traktować ją z rezerwą. Przede wszystkim nie wiadomo, czy Johnson ma polskie obywatelstwo. Nawet jeśli je posiada, trudno przewidzieć, czy FIFA zgodziłaby się na jego grę dla nowego kraju. Swego czasu było głośno w katarskiej federacji, która chciała kupić jedenastu Brazylijczyków. FIFA po tym przypadku zaostrzyła swe przepisy - otrzymanie paszportu nie oznacza automatycznie, że dany piłkarz spełnia wszystkie kryteria światowej federacji i będzie mógł bez przeszkód w reprezentacji innego kraju - powiedział PAP przebywający w Londynie Listkiewicz.

(PAP)


pozdr
  
 
a ja uwielbiam taniec synchroniczny w wodzie...
  
 
Chcialbym zeby Andy gral dla Polski .... juz raz przegapilismy swietnego napastnika w ten sposob ... mowie o Mirosławie Klose, który teraz jest najlepszym napastnikiem niemców ...

Z tego samego powodu uwazam ze Ebi Smolarek powinien grac w reprezentacji. Trenerzy zespolow z ktorymi gra nasza kadra szykujac taktyke "na polske" biora pod uwage sposob grania naszych pilkarzy

a Ebi gra inny football niz reszta naszych zawdnikow, bardziej techniczny ... finezyjny

pozdr
  
 
Kurde www.90minut.pl bylo szybsze odemnie


2 listopada 2004, 10:48:35 - Cavek
Andy Johnson Polakiem?

Jak donosi angielska prasa, czołowy napastnik Premiership występujący w Crystal Palace FC - Andy Johnson rozważa możliwość gry w reprezentacji Polski!

Wychowanek Birmingham City rozgrywa rewelacyjny sezon. Jest najwiekszą gwiazdą Crystal Palace, w obecnym sezonie w 11 rozegranych meczach w Premiership strzelił 8 bramek! W tabeli najlepszych strzelcow wyprzedza go tylko Thierry Henry. W poprzednim sezonie w 2. lidze strzelił 32 gole... Nic więc dziwnego, iż pojawiają sie głosy, że powinien dostać szansę gry w reprezentacji Anglii lecz okazało się, że Andy Johnson ma propozycję gry w reprezentacji Polski!

Istnieje taka możliwość, gdyż dziadek Andy'ego Johnsona jest Polakiem. Przy obecnych przepisach FIFA fakt, że Andy grał w młodzieżowej reprezentacji Anglii nie stanowi przeszkody.

W sobotę na meczu Crystal Palace - Birmingham City Johnson był obserwowany przez asystenta Janasa. Wypadł bardzo dobrze strzelając zwycięskiego gola. Paweł Janas potwierdził chęć wysłania Johnsonowi powołania na najbliższy towarzyski mecz reprezentacji Polski z Francją (17 listopada).

Według prasy Andy konsultował swoją decyzję odnośnie gry w reprezentacji Polski ze swoimi rodzicami. Ich przedstawiciel Anthony McFarlane potwierdził, że reprezentacyjne powołanie dla Johnsona byłoby wielkim honorem dla tego gracza.

- Andy Johnson urodził sie w Anglii jednak mógłby występować w reprezentacji Polski ze względu na swoich przodków - powiedział McFarlane. - Andy jest bardzo dumny z faktu, że pochodzi z Polski i to byłoby specjalne wyróżnienie dla niego, jeżeli dostałby powołanie do reprezentacji.

Andy Johnson urodził się 10 lutego 1981 w Bedford. Ma 170 cm wzrostu, waży 70 kg. Jest wychowankiem Birmingham City. Występował tam w latach 1998-2002. Wystąpił tam w 87 meczach ligowych strzelając 8 bramek. W 2002 przeszedł do Crystal Palace FC i w kolejnych sezonach wystąpił w 73 meczach ligowych strzelając 39 bramek. W obecnym swoim debiutanckim sezonie w Premiership w 11 spotkaniach strzelił 8 bramek.


pozdr
  
 
Cytat:
2004-11-02 13:14:49, Grzechu pisze:
kurde i po co ja sie odzywalem..... czy jest tu ktos kto mnie poprze ? Storm, moze Ty jak przyjdziesz ?



Popieram, dla mnie pilki tez moze nie byc. A w expekta gram...zwykle obstawiam przeciwko naszym - to sie oplaca