Ile pali twoja becia? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Trasa:
-spokojna jazda = około 12-14 litrów
-sportowa 20-30 litrów
Miasto:
średnio 24-25 litrów (w mieście jerzdże spokojnie)

Spalanie średnie wg. komputera 21-24 litry

Benzyna 98 okt.
  
 
Ble ble ble.Nie wiem czy mam przykręcony zawór,ale do setki napewno poniżej 10 s kolego .Nie wiem ile teraz pali bo jest zima,a poza tym nie tankowałem do pełna(i nie sprawdzałem tego)miesiąc temu tak było.Poprostu większosć była jeżdżona na trasie(po 110 km dziennie i dlatego tak wyszło,ale przeważnie poniżej 11 sie mieści
  
 
nie ma fizycznej mozliwości by silnik 2,5 litra o mocy chocby 150KM spalił w miescie 10 litrów gazu na 100km. chyba że na lawecie sam mam taki motor u siebie i w pierwszym poscie napisałem ile mi pali. ostatnio wyszła mi 15 i jest to jak na razie najniższy wynik miejski mojego auta.
  
 
Cytat:
2004-12-22 07:39:34, devil-80 pisze:
Ble ble ble.Nie wiem czy mam przykręcony zawór,ale do setki napewno poniżej 10 s kolego .Nie wiem ile teraz pali bo jest zima,a poza tym nie tankowałem do pełna(i nie sprawdzałem tego)miesiąc temu tak było.Poprostu większosć była jeżdżona na trasie(po 110 km dziennie i dlatego tak wyszło,ale przeważnie poniżej 11 sie mieści



taaa pali 10 L gazu i ma ponizej 10s do 100km/h na gazie, takie rzeczy to bym sie wstydzil tu wypisywac.
  
 
On ma 170 KM ::




[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2004-12-22 10:51:17 ]
  
 
Marcin masz dziwny silnik(albo ja mam) mi jeszcze nigdy nie wyszło więcej niż 13 litrów(oczywiście to jest średnie spalanie)gazu.
  
 
w e28 mial 150 !!

moze robisz blad w obliczeniach bo mi 316 pali 10 beznyny wiec gazu by palila napewno z 12...
  
 
Ciekawi mnie post Buczera co mu tak mało pali. Nigdy nie udało mi się osiągnąc taką samą jak ma on Becią tych wyników.
  
 
Słuchaj temat był - ile pali twoje BMW, a nie ile bym chciał żeby paliło
Więc tak jak napisałem tak jest w rzeczywistości. Ale zauważ że napisałem od 10 do 15 litrów w mieście, a średnio 13 przy dynamicznej jeździe tzn. gwałtowne przyśpieszanie np. ze świateł i hamowanie na nastepnych. Ale przecież wiadomo że nie wszędzie tak będziesz jeździł czsami poprostu na dłuższej prostej rozpędzam autko do 100km/h i sie kulam. Więc ja wiem jedno moja Beemka nie weźnie więcej jak 13 litrów przy mieszanej jeździe w mieście. Sprawdzone już kilkakrotnie. I te 13 litrów to beż zadnego starania osiągam to jest zupełna norma.

Jeżeli chodzi o gaz to normalne że autko weźmie ci o około 3 litry gazu więcej (w mieście) niż benzyny - przynajmniej ja takie coś zauważyłem w autach na gazie (np. Polonez 2.0). Więc w mieście przy dynamicznej jeździe z 17 litrów bym się nie przejmował - ale 19 to juz jest problem, ale każdy jeździ inaczej, takze trudno powiedzieć co kto ma na mysli mówiąc dynamiczna jazda (?).

Jeżeli chodzi natomiast że na trasie nie schodzi ci poniżej 14 to to już jest dla mnie horror i radziłbym sprawdzić działanie przepływomierza, a podstawa to wymienić filtr powietrza.

Jak przyprowadzałem swoje autko z Niemiec to z Bremen do Gliwic sprawdzałem spalanie na zasadzie, że zatankowałem po sam korek weszło mi 73litry (czyli około 7 jeszcze bylo) i jechałem do zapalenia się na stałe rezerwy. Jak mi sie zapaliła to wjechałem na stacje zalałem znów po korek weszło powiedzmy 76 litrów i wtedy liczyłem ilość spalonego paliwa do ilości przebytych kilometrów.
I na 76 litrach zrobiłem ok. 950 km jadąc średnio 130km/h bo troche sie bałem szybciej autem którego nie znam. Czyli średnio wziął mi 8 litrów. Tylko zauważ jak tam się jedzie. Jak w Bremen wjechałem na bane to tak przez 1000km ciąłem nonstop bez zatrzymywania.

Także niewiem jak ma ci to udowodonic, może ty cos wymyśl.
http://slave.e-edukacja.pl/~drzepsuj/bmw/bmw/5/e34/d34/d34.htm - a może ty masz automat ????
  
 
525tds e34, silnik m51, rok 1992, przebieg: 234tys., automat
miasto: okolo 10l ropy
teren: 7-8l
przy jezdzie raczej spokojnej
w zimie pali okolo 1-2 litrow wiecej do tego co podalem
  
 
525 24V
miasto tak koło 15-16l gazu
trasa 12L

a jak zamało bierze gazu to nie dobrze bo mieszanka jest zbyt uboga i sie wypalają zawory itp. to takie pozorne oszczedzanie .
  
 
Cytat:
Słuchaj temat był - ile pali twoje BMW, a nie ile bym chciał żeby paliło

no właśnie Buczer ma racje Marcin powinieneś zmienić tytuł postu na "ile bym chciał żeby paliło moje bmw". potym co niektórzy tu wypisują
  
 
Cytat:
Marcin powinieneś zmienić tytuł postu na "ile bym chciał żeby paliło moje bmw". potym co niektórzy tu wypisują


hz ma rację.
od teraz nie toleruje w tym wątku innych postów jak tylko danych odnośnie spalania, wielkości motory i modelu oraz roku produkcji i przebiegu. inne posty bedę USUWAŁ. to miał byc wątek informacyjny a nie dyskusyjny.
pozdrawiam
  
 
318 92
miasto ok. 9 ( nie żartuję) wyrzuciłem visco i zrobiłem wiatrak elektryczny i patrzę na ekonomizer. Albo 11 gdy jestem zły. Trasa -kiedyś miałem coś ok. 7 ale stówy nie przekroczyłem.
  
 
zgodnie z obietnicą usuwam wszystkie komentarze poza suchymi danymi odnosnie spalania własnego pojazdu. jeśli ktoś pisze bzdury to uważni forumowicze to wychwycą i nie beda brać pod uwagę. wszyscy chcielibyśmy by takie tematy były rzetelnie informujące, więc proszę byście nie ścigali się w wymyslaniu czyja pali najmniej, a w miare dokładnie podali prawdziwe spalanie. zawsze może sie tak zdarzyć, że i TY bedziesz potrzebował rzetelnej informacji odnośnie spalania jakiegoś modelu bmw, np przed decyzją kupna owego modelu.
pozdrawiam
  
 
mam 325ix automat,jeżdzi nim przeważnie spokojnie moja żona tylko w mieście pali to 17 litrów benzyny 95
  
 
a sorki paliła,bo pękła jej głowica-której jeszcze szukam.Silnik nie był katowany,mechanik ,dobry, powiedział że przyczyną jest ,i tu uwaga !-gówniany olej,nawet do starych silników w BMW należy lać dobry olej a najlepiej syntetyk .hm hm
  
 
352ix napiszę teraz coś nie na temat spalania. przeczytaj to uważnie prosze i weź sobie do serca. ZMIEŃ MECHANIKA.
pozdrawiam i zyczę wesołych swiąt
  
 
325 tds, 96 r,przebieg 103000 tys. trasa ekonomicznie 6,5-7,0 l on,mocniej 9.0...miasto bardzo delikatnie od 8,5 mocniej 10,0 on/100km nie uzywalem jeszcze klimy
  
 
bmw 740 automat - pali ile musi
WESOŁYCH ŚWIĄT!