Ile pali twoja becia? - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
I nareszcie ktoś napisał mądrze,pali ile musi czyli jak chce tego kierowca. Znam takich co kupią furę a nie mają kasy na paliwo i oszczędzają,a tu chodzi o przyjemność przecież a nie o piłowanie bez gazu
  
 
E36 318i, 92r., 113KM, przebieg 168 tyś.:
miasto - 9,5 l
trasa - 7 l
(gazu niet)
  
 
325iX - mnie też nie stać na paliwo i ciągle jeżdże jak głupi wolniutko z tempomatem Lubie wiedzieć że mam coś pod maską i czasem sobie zaszaleć
  
 
Marcin, hmm chyba jednak bardzo dużo osób się przechwala ile to jego auto nie pali - jak malo - ja tam nikomu nie wierze. Pewne silniki muszą swoje spalić i koniec.
Bez obrazy, ale ostatnio z kimś się śmiałem jak to niektórzy do dziesiątych litrazują swoje auta hehe a ja tutaj licze zawsze plus minus kilka litrów, no bo raz jest 20 a raz 15 a raz 25.
PODAWAJCIE RACZEJ W 3 POZYCJACH - CZYLI: MINIMUM, MAXIMUM, MIASTO.
Będzie można wywnioskować że minimum można raczej na trasie, maximum w wielkich korkach no a miasto hmm po miescie ale w normalnych warunkach, czyli jak sięjedzie a nie stoi.
W Katowicach ostatnio nie można przejechać, coraz więcej świateł robią i ciągle się stoi, więc spalanie też robi się zajebiste. Jak w nocy mam ok hmm chyba ok 15 to w dzień ok 20 (obydwa dane plus minus 3 litry!)
  
 
Panowie umówmy sie ,ale nieistnieje BMW które pali mniej jak 12l.Chyba że ma silnik od Toyoty Yaris!! Pozatym jakieś 1.6 czy 1.8 -co to za silnik to obciach dla takiego auta taki silnik albo jakis diesel , piszmy o prawdziwych BMW a nie o czymś co sie dużo od Daewoo nie różni !!!!!!!!!!!!!!
  
 
Cytat:
piszmy o prawdziwych BMW a nie o czymś co sie dużo od Daewoo nie różni !!!!!!!!!!!!!!


kolego silnik to serce auta, masz rację. jednak BMW poza silnikiem jeszcze w wielu kwestiach od daewoo się różni, nawet jesli ma tylko M40 pod maską.
co do obciachu, to sadzę, że ty sobie zrobiłeś go sporo pisząc taki post. myślę że koledzy przyznaja mi rację. za kolejny post w tym klimacie usune cię z tego foum. jeśli mozesz to napisz czym ty jeździsz.
pozdrawiam
  
 
W pełni zgadzam się z Marcinem !!!
Mam pod maską M40 i wcale nie jest taka zła. Kolega dd pisze tak bo o BMW to może sobie pewnie pomażyć. Cóż... Dla niektórych taki samochód jest nadal w kwestii mażeń... Ale nie oszukujmy się, nie jest to zwykły samochód
  
 
Każdy jeździ tym co lubi, jeżeli ktoś chce 1.6 no to ma 1.6 - jedyną kwestią śmieszną to jest to że pali on pewnie tylko co 1.8 czy 2.0 No ale mniejsza z tym. Ja lubie duże silniki chociaż wcale nie jest to takie piękne jak trzeba tankować. Jeżeli chodzi o diesle to w bmw są najlepsze i marzy mi się taka 740d E38 - moc jak w benzynie a spalania jak na dobrego diesla przystalo i co najwazniejsze chyba na moją kieszeń, chociaż te cholerne ceny ropy też już nie są takie super, ale założyć mozna że ropke da sie taniej załatwić Ale grunt to że te ok 250KM potrzebuje max 15 litrów a to już miły wynik, myśle że po mieście starając się zmieściłbym się w 10-13 litrach, hmm myśle
  
 
Cytat:
myśle że po mieście starając się zmieściłbym się w 10-13 litrach, hmm myśle


hehe, jak ci sie uda napoić w mieście 250 koni 10 litrami ropy to... bedziesz lepszy od szkota
  
 
Cytat:
2004-12-29 01:41:10, Aldik pisze:
Każdy jeździ tym co lubi, jeżeli ktoś chce 1.6 no to ma 1.6 - jedyną kwestią śmieszną to jest to że pali on pewnie tylko co 1.8 czy 2.0



to sproboj zejsc ponizej 10L w miescie z silnikiem 2.0
1,6 i 1,8 nie ma duzej roznicy w spalaniu ale w osiagach za to tez nie.
  
 
Aldik nie bądź szkot,jak znajdziesz minimum 150.000zł na 740 to nie żałuj tych kilku dyszek na te marne kilka litrów
  
 
325 IX TYLE ILE SIĘ WLEJE HI HI HI HI
  
 
Heheh powiem wam że uciekla mi okazja, niemiec zmarł i żona została z taką 740d i sprzedała za 5500 EUR ;(;(;( Nie wybacze sobie że tego nie wiedziałem wcześniej, ale mój zasrany kolega nie dał mi znać wrrrrrr
A jeżeli chodzi o spalanie to czasami udaje mi się nakarmić 10-13 litrów 225KM w benzynie (chodzi o Alfe 166) po miescie, no ale tempomat często w ruch i to wieczorami, w dzień nie ma szans Ale ku mojemu zdziwieniu i tak średnio na bak spala ok 15l a w większości miasto, ale to chyba dzięki moim wieczorowym wypadą, bo tata nie uznaje żadnych automatów-tempomatów i daje ile fabryka dała, jest ode mnie o 39 lat starszy a jeździ o wiele ostrzej ode mnie. Ostatnio pojechał do mechanika żeby mu coś naprawili bo auto idzie tylko 220-230 a nie jak powinno 246 - poważnie i juz mu kilka rzeczy naprawili.
  
 
Cytat:
2004-12-28 18:49:38, dd pisze:
Panowie umówmy sie ,ale nieistnieje BMW które pali mniej jak 12l.Chyba że ma silnik od Toyoty Yaris!! Pozatym jakieś 1.6 czy 1.8 -co to za silnik to obciach dla takiego auta taki silnik albo jakis diesel , piszmy o prawdziwych BMW a nie o czymś co sie dużo od Daewoo nie różni !!!!!!!!!!!!!!


moje pali mniej na trasie ale ide o zakład ,że uzyskam tez takie spalanie w cyklu mieszanym
wiadomo ,że "trójka" 1.6, albo 1.8 to nie to samo co 2.5 ale zawze to BMW i niestety ja mam porównanie bo kupiłem sobie kiedyś nowego lanosa w salonie 1.5 i tez palił 11 po mieście, jeżdziłem nim 4 lata więc uwierz mi,ze nie ma porównania między lanosem a BMW, zawsze daewoo zostanie daleko w tyle
  
 
525 tds po mieście w miarę delikatna jazda (ale bez przesady) 10,5/100
  
 
W porównaniu do poprzedniego auta to moja Becia spisuje sie nieźle.Miasto około 9 literków ON a poza miastem około 7,5 .
Troszke na początku denerwował mnie wskaźnik ekonomizera ale idzie sie przyzwyczaić.
  
 
wiem że to nieładnie ale zacytuję samego siebie:
Cytat:
zgodnie z obietnicą usuwam wszystkie komentarze poza suchymi danymi odnosnie spalania własnego pojazdu.


pozdrawiam
  
 
Witam, no może niemam BMW ale za to mam Opelka Omegę B z silnikiem od Bejcy 2,5 TD ponoć 134 kucyki, po mieście spali różnie od 9,5 do 12 tak mi wychodzi za to po trasie spala nie dużo od 5,5 do 7,5 zależy z jaką prędkością się jedzie jeśłi jest to spokojna jazda w granicach 140 km/h to spali około 6,5 literka. Słyszałem zę po mieście potrafi i 14 zechlać, no ale ja swojego tak nie katuję, jak będe może miał jakąś benzynkę 3,5 literka poj. to wtedy będzie możńa poszaleć.
Pozdrowionka dla wszystkich.
  
 
Wreszcie ktoś w miare szczerze (chodzi o tą połówke przy 9tce) napisał ile pali a nie jakieś 7,86 czy też 7,69 l itp
  
 
Sorki już sie poprawiam:
BMW 525 tds , rok 1992, przebieg 148 tys :7.5 poza miastem,9 w mieście - jazda średnio spokojna-oczywiście w porze obecnej