Osłona silnika - juz mam

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzis w koncu dotarła do mnie długo oczekiwana dostawa z Rosji- poprzednia tez dotarła jak wiecie ale ukradli ja w Krakowie razem z Autem. Wiec mam już osłonę silnika z blachy aluminiowej. Jest to specjalnie wyprofilowana blacha alu o grubości 3mm z otworami do przykręcenia.Nie mam teraz w domu cyfrówki ale jak będe miał to zrobie zdjecia i dam je na stronke razem z dokładnymi wymiarami.Kosztuje to w Rosji 15 EURO ale jak na mój gust to można takie coś zrobić u średnio inteligentnego ślusarza dysponującego gietarką.tak więc niedługo jak samarka będzie niższa o 4cm to myłse,ze to sie przyda.
 
 
Osłonę mam ale jeszcze dziś dowiedziałem się ,że Michaił ma do tego jakieś specjalne śrubu i uchwyty do mocowania tak więc jeszcze jej nie zamnotuję.
Paweł
 
 
Być może ,że bedzie mozliwość zrobienia wiekszej ilości takich osłon u nas. Po prostu dzis zostawiłem blache mechanikowi z serwisu ładyw Bibicach i ma to sobie zrobić u jakiegoś ślusarza.jeśli ktos by chciał coś takiego razem z elementami do mocowania(dwa katowniki) to czekam na zgłoszenia. W środku tygodnia zadzwonię do władka i dowiem sie ile to może kosztować . Myślę,ze niedrogo bo ja dałem za nią 15 $ czyli ok. 60 PLN.
Paweł
 
 
A do 7 coś takiego dostanę ???

Może od Samarki pasuje ??? Nie wiem jakie ma mocowania !!!
  
 
Robal przecies 2107 ma taka oslone od spodu seryjnie.

Chyba o czyms takim mowi Pawel.
  
 
Paweł ma coś aluminiowego czy coś takiego ... W każdym bądź razie bardziej wytrzymałe niż ta seryjna od 7. Tą "naszą" osłonę to można co najwyżej na spinacze biurowe przerobić. Ona osłania tylko bezpośredni dostęp do silnika, ..., a miska nadal zostaje odsłonięta. Z tego co się orientuje to w osłonie (sportowej i terenowej) chodzi głównie o chronę miski olejowej, żeby nie "przyglebić" o asfalt (sport) lub o "wypukłości" terenu (4x4), bo i miskę będzie można na spinacze przerobić.

I ja właśnie zadałem pytanie o taką osłonę, która ochrania miskę, a nie tylko dziurę, w którą wkłada się rękę z kanału.
  
 
Cytat:
2003-02-01 20:28:37, pawel_krakow pisze:
Być może ,że bedzie mozliwość zrobienia wiekszej ilości takich osłon u nas. Po prostu dzis zostawiłem blache mechanikowi z serwisu ładyw Bibicach i ma to sobie zrobić u jakiegoś ślusarza.jeśli ktos by chciał coś takiego razem z elementami do mocowania(dwa katowniki) to czekam na zgłoszenia. W środku tygodnia zadzwonię do władka i dowiem sie ile to może kosztować . Myślę,ze niedrogo bo ja dałem za nią 15 $ czyli ok. 60 PLN.
Paweł



Paweł, jeśli w tej cenie, to ja sztuk raz poproszę.
  
 
Dowiem sie pojutrze ile kosztuje ręczna robota takiej blachy. OK?
Ta blacha może nie tyle jest od tego zeby auto mogło zawisnąc na niej , ale od tego,zeby nie kamienie nie wgniatały miski olejowej. To jest blacha o grubości 3mm. Nie mam takiego czegoś do łady 2107, ale są na pewno bo nawęgrzech widziałem ich co niemiara w ładach na zlocie.
Paweł
 
 
Witam.
Na temat tej osłony rozmawialiśmy na spociku w sobotę, więc znasz moje zdanie i nie będę się rozpisywał. Jednym słowem dla mnie jedną proszę.
Pozdrawiam Michał.