Bezuzyteczne wiadomosci

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Obiekt marzeń każdego Polaka (i nie tylko) Zielona Karta, którą losują nam w USA, ostatni raz naprawdę była zielona w 1964 roku. Od tego czasu papier jest biały.

Grecki hymn narodowy jest trochę krótszy niż nasz, Grecy mają do zaśpiewania 158 wersów.

Coś dla miłośników "wściekłych psów": Oryginalne tabasco jest robione z fermentującego octu i ostrych czerwonych papryczek. Całość trzyma się w beczce z francuskiego dębu. Na górze jest około 8 centymetrów soli. Beczki przechowywane są przez trzy lata, aż sól nie przeniknie przez drewno.

Uniwersytet Harvarda używał kiedyś zamków "Yale" w swoim kampusie, natomiast Uniwersytet Yale, używał zamków "Best".


Coś dla hazardzistów: Grając w pokera (wersja pięciokartowa) można rozdać karty na 2598960 układów.

A jeżeli poker nam się znudzi (i jesteśmy w Australii), możemy się wykąpać w oceanie - tam zawsze do oceanu jest mniej niz 1000 kilometrów.

Żółw słodkowodny (Chelydra serpentina), który uwielbia zjadać padlinę jest wykorzystywany w kilku stanach USA do poszukiwania topielców.

Teraz o żabie - Kermit, znany nam z The Muppet Show, ma kołnierzyk z 11 czubkami.

W Los Angeles mieszka więcej Samoańczyków (85 tysięcy) niż w Samoa Amerykańskim (56 tysięcy).

Nikt nie jest w stanie połaskotać siebie tak, by sie rozśmieszyć.


Chyba każdy wie, kto był pierwszy na Księżycu (Neil Armstrong), tak mało kto wie, że ostatnią osobą był Gene Cernan.

W logo Paramount Pictures (tych od filmów ) znajdują się 22 gwiazdki.

Słynna zagadka Mullera - która linia jest dłuższa <--> czy >--< nie działa jedynie na Zulusów, którzy od razu widzą, że linie są równe.

Nigdzie na świecie nie można opatentować swojego nazwiska ;(

W człowieku jest tyle żelaza, że można by z niego odlać jeden średniej wielkości gwóźdź.

Legenda futbolu Pele, tak naprawdę nazywa się Edson Arantes do Nascimento.

A Ice Cube tak naprawdę to O’Shea Jackson.

Jeżeli na filmie o Nowym Jorku zobaczycie dwa wielkie kamienne lwy, które leżą na ulicy przed wejściem do sporego gmachu - to jest to wejście do miejskiej biblioteki, a lwy nazywają się Cierpliwość i Hart Ducha. Nazwał je tak były burmistrz Fiorello LaGuardia (a później nazwano jego nazwiskiem lotnisko w Big Apple).

A jeżeli już jesteśmy przy wielkiech rzeczach, to mam przyjemność poinformować, że mleko wielorybów ma średnio 54 procent tłuszczu (ciekawe czy to taki same paskudztwo jak tran?).

Znowu o lwie: lew, który ryczy na filmach MGM Studios ma na imię Volney i mieszkał w ZOO w Memphis.

Podobno raz w historii zdarzyło się, aby "stanął" wodospad Niagara. Było to w marcu 1848 roku, a przyczyną był olbrzymi zator lodowy w górze rzeki.

A 42 lata później w 1890 roku, w Nowej Zelandii kobiety otrzymały prawo głosu - był to pierwszy kraj na świecie, który zdecydował się na tak drastyczny krok.

W 1993 roku, pierwszy i jak na razie ostatni raz zdarzyło się, by satelita telekomunikacyjny został zniszczony przez meteoryt. Na kawałki rozleciał się sprzęt Europejskiej Agencji Kosmicznej - Olympus.

1961 - to jedna z niewielu dat, którą można zapisać na kartce, obrócić ją do góry nogami (kręcąc w lewo albo prawo) i wyjdzie na to samo Najbliższy podobny będzie dopiero w 6009 roku.

Bomba jądrowa została zrzucona z Hiroszimy samolotem B-29, który nazywano Enola Gay. Jjest to imię i nazwisko matki dowódcy tej jednostki.

Dzielnica Nowego Jorku, Bronx, nazywa się tak od rzeki, która tamtędy przepływa, a rzeka nazwana została od nazwiska Jonasa Bronk, który osiedlił się nad nią w 1639 roku.

Jeżeli przeliterujemy nazwę Cleveland wspak, otzymamy "DNA level C" (DNA poziom C - cokolwiek by to nie znaczyło ;/)

Rozpiętość skrzydeł Boeinga 747 jest większa niż długość całego lotu braci Wright (64,4 metry).

THX for attenszyn
  
 
Cytat:
2004-11-12 10:46:18, Voy pisze:
Obiekt marzeń każdego Polaka (i nie tylko) Zielona Karta, którą losują nam w USA, ostatni raz naprawdę była zielona w 1964 roku. Od tego czasu papier jest biały.


Ja nigdy o tym nie marzyłam , ale wlasnie, dlaczego zielona skoro zielona nie jest ....
Cytat:
Coś dla miłośników "wściekłych psów": Oryginalne tabasco jest robione z fermentującego octu i ostrych czerwonych papryczek. Całość trzyma się w beczce z francuskiego dębu. Na górze jest około 8 centymetrów soli. Beczki przechowywane są przez trzy lata, aż sól nie przeniknie przez drewno.


Ale "wsciekly..." jest mniam mniam...
Cytat:
Teraz o żabie - Kermit, znany nam z The Muppet Show, ma kołnierzyk z 11 czubkami.


Az tyle?? Hihi a wydawalo mi sie ze mnie

Cytat:
Nikt nie jest w stanie połaskotać siebie tak, by sie rozśmieszyć.


I cale szczescie hihi

Cytat:
Znowu o lwie: lew, który ryczy na filmach MGM Studios ma na imię Volney i mieszkał w ZOO w Memphis.


Volney hmmmm ładnie

Dobra koniec komentarzy.. hihihi ale wiadomosci moze i bezuzyteczne ale wiedziec nie zaszkodzi

Ps. i przy okazji sie pochwaliłam ze umiem przerywac cytaty hihi..
 
 
No to gratulacje Storm
  
 
fajne te wiadomosci - i wcale nie bezuzyteczne - jutro poszpanuje

dobra - a teraz niech mi ktos powie jak sie przerywa cytaty
  
 
Grzechu a to nie jest takie trudne , ja sie przyznam ze cwiczylam to u kogos na privie hihi ale jak chcesz to Ci moge wytlumaczyc ale na ucho bo tu sie bede za bardzo motała
 
 
A wiecie że orgazm u wieprzy trwa 30 minut ???
  
 
hehe oki - to na ucho - tak bedzie ciekawiej
  
 
A wiecie, że oko strusia jest większe niż jego mózg??? (niestety znam takich ludzi)
  
 
Eeee koniec lekcji.. to była zmyłka że nie umie... symulant
 
 
Pepik symulant
  
 
lekcja była krótka, aczkowliek treściwa.....i to szeptanie na ucho....miodzio.....