Wyrownania ciag dalszy ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako ze w grudniu konczy mi sie OC zaczelem sie interesowac co i jak. Poldka mam na ojca i jakos tak przez te 6 lat nie bylo ani czasu ani kasy zeby go przerejestrowac na mnie i co za tym idzie zeby mi juz znizki "lecialy". W Link4, czyli tam gdzie jest teraz ubezpieczony wyliczyli mi ze za OC bym zaplacil 1788 zl - porabancy

ale zobaczcie co dzis wyczytalem na onecie

Ubezpieczenia: Zapłacimy więcej za polisy OC?
(IAR, MN/18.11.2004, godz. 06:2
Wszystko wskazuje na to, że wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym obowiązkowych dla wszystkich kierowców polis OC - pisze "Gazeta Prawna".

Według dziennika, najwyższe składki płacić będą młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 25 lat.

Powodem prawdopodobnych podwyżek polis komunikacyjnych będzie wyrównywanie różnic w ubezpieczeniach płaconych przez kierowców w Europie Zachodniej i w Polsce. Według "Gazety Prawnej", stawki składek ubezpieczeniowych wynoszą odpowiednio: w krajach Zachodnich od 300 do 500 euro, w Polsce: od 50 do 100 euro.

"Gazeta Prawna" pisze ponadto, że najwyższe składki płacić będą kierowcy poniżej 25-go roku życia, którzy dotąd nie wykupywali żadnego ubezpieczenia komunikacyjnego i dopiero od niedawna mają prawo jazdy oraz nowy samochód.


Ku.......a czemu wszystko juz prawie przyrownali tylko nie wyplaty

Pozatym kto placi 100 euro za OC ?????? ja moge zaplacic 200 euro i sie jeszcze bede cieszyl ze mam tanio ....

pozdr
  
 
widzisz Than.

znowu robia to samo.
dla EU 500euro to max. 30% zarobkow miesiecznych - srednia krajowa netto.

a dla naszych to wyjdzie jakies hmmm - 200 % .

wiec czemu nie wydoic nas jeszcze bardziej.
a te 100 euro to wzieli ze skladek po max. znizkach - ja tyle place za OC.

a poza tym znasz chyba taki dowcip:

pytaja sie Busha:
- ile sie u Was zarabia?
Bush:
- ok. 1500 $
- a ile potrzeba na zycie?
- ok. 500$
- a co robia ludzie z reszta?
- a co mnie to obchodzi.

To samo w Niemczech:
pytaja sie Schredera:
- ile sie u Was zarabia?
Schreder::
- ok. 2000 euro
- a ile potrzeba na zycie?
- ok. 1000 euro
- a co robia ludzie z reszta?
- a co mnie to obchodzi.

A w Polsce:
pytaja sie Kwasniewskiego:
- ile sie u Was zarabia?
Kwasniewski:
- ok. 1500 zl
- a ile potrzeba na zycie?
- ok. 2500
- a skad biora reszte pieniedzy?
- a co mnie to obchodzi.


i tak to wlasnie wyglada w Polsce. nie wazne ile i skad ale ma byc i kropka
  
 
Taa

Ja place za Poldka okolo 1000zl / rok - samo OC

Za tikaczu to jest jakos 1300zl / rok ale AC/OC/NW/Asisstance

Ostatnio kumplowi za auto warte 18000 chcieli wziasc 8000 zl ubezpieczenia pojeby

Tak jak mowie 200 czy nawet 250 euro na rok to jeszcze moge placic samo OC ale wiecej to juz nie za bardzo. Pozatym co to za kretynski pomysl ze kierowcy z mlodym stazem (ci co maja krotko prawko) beda placic wiecej .. OK niech tak bedzie ale niech wywala znizke za wiek bo jak ktos ma 18 lat i robi prawko to zaplaci OC za swojego pierwszego chocby malucha z 3 x wiecej za OC niz za samego malucha

pozdr
  
 
mi calosc wychodzi za Poldaska 600 zeta.

a za meganke 1000
  
 
Ja mam Poldka zarejestrowanego do spolki z ojcem. Ale po kolizji z drzewem + kolizji z innym poldkiem + kolizji z jakas brama + kolizji z koszem na smiecie + kolizji z rowem zostalo nic znizek to za miesieczne ubezpieczenie OC+AC+NW+KR i chyba jeszcze mieszkanie w warcie krzykneli mi 2400 na rok. Autko warte 11 tysi.
  
 
Voy wszystkie twoje te kolizje niezle

pozdr
  
 
hehe to nie wszystki ale te najkosztowniejsze Szkoda ze nie mialem wtedy cyfrowki bo bym mial ladne zdjatka
  
 
to ty jezdzisz czy dzwony zaliczasz??
  
 
wiesz ile kasy mozna zarobic

Teraz juz dawno nie mialem na szczescie zadnej stulczki.
  
 
a ile na ubezpieczeniach stracic
  
 
Thaniel: ubezpiecz sie teraz razem z ojcem. Tobie juz zaczna znizki leciec a bedziez korzystal z ojca znizek. Wystarczy rok z kims kto ma 60% i juz potem mozesz sciemniac ze masz 60%. 2 sposob: miec przyczepe, pieknie mozna na niej sobie znizki wyrobic.
  
 
Cytat:
2004-11-18 10:59:30, flowerman pisze:
a ile na ubezpieczeniach stracic



Biorac pod uwage ze z ubezpieczenia wyciagnalem jakie 30 tys (na czysto jakies 15) to i tak jestem do przodu
  
 
Mi wychodzi 580 rocznie za fiata... strach sie bac ile bedzie za merca....
  
 
Ali nie wiem jak to jest u was, ale z tego co sie orientuje to musisz byc wspolwlascicielem wozu zeby ci znizki lecialy.
wiec jezeli tak nie jest to trzeba zaczac od wydzialu komunikacji.
popraw mnie jezeli sie myle