Odpowiedni kompresor najniższym kosztem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Noszę się z zakupem kompresora w celu odnowienia powłoki lakierniczej swojego auta (i co najmniej dwóch w przyszłości), ale niestety mam ograniczony zasób gotówki. Myślałem nad takim wynalazkiem: zakup małego kompresora za ok 500pln (8bar, max 210l/min, praktycznie 110l/min, zbiornik 24l) +dołaczenie do tego zbiornika 50l, lub drugie wyjście: 730pln, zbiornik 50l, reszta podobnie i do tego również ewentualnie dołączyć zbiornik 50l.
Moje wątpliwości i pytania:
- można podłączyć jako dodatkowy zbiornik butlę od lpg?
- jak to dokonać od strony technicznej, jak to wygląda?
- czy jeden zbiornik 50l (lub 24l + 50l) wystarczy, czy taki sprzęt nie wyrobi na np.dach, maskę?? Wydaje mi się, że może być ciężko...
  
 
ja ugryzlem to inaczej
mam jedna sprawna sprezarke jednotlokowa z silnikiem, i dwie dwutlokowe w tym jedna z silnikiem
wymyslilem ze zmontuje kompresor - nie bedzie sie sprezarka marnowac
kupilem na szrocie za 20pln butle LPG 65L
do tego na allegro wylacznik cisnieniowy 47+wysylka
silnik i sprezarke mam
doloze okolo 150 na porzadny odolejacz i reduktor
troche blachy na wejscie/wyjscie zamiast wielozaworu
kawal blachy pod silnik i sprezarke...
polaczyc przewodami
dokupic za ~25pln waz do pistoletu
i pistolety roznego rodzaju ;]
wyjdzie jak sadze lepsza sprezarka od tych tanich ;]
tylko troszke pracy bedzie
  
 
No tak, ja już zakupiłem z 50l na ~230V. Teraz szukam dobrego pistoletu i odwadaniacza. Nikuss, cieszę się, że optymizm cię nie opuszcza Twój silniczek jest na siłe (złącze)?
  
 
nie, na 220V
ile dales za kompresor i jakie parametry? jaka ma sprezarke?
  
 
No więc butla 50l, wydajność 210l/min, silnik 1,5kW, oczywiście tłokowa, olejowa, napęd bezpośredni, napiecie zasilające ~230V, dwa wyjścia, dwa manometry - ciśnienie w butli i na wyjściu (b. wygodne). Kosztowało to około 730pln w makro w Opolu. Jak narazie jestem zadowolony, aczkolwiek zauważyłem, że czasami szybkozłączka popuszcza. Aha, firma to Einhell

[ wiadomość edytowana przez: lookaash dnia 2004-12-18 20:27:51 ]
  
 
Ja tez mam Einchela tyle ze 25l i 1,2kW ale planuje podlaczyc drugi zbiornik i bedzie dobrze. Tlok szybko napelnia butle wiec z wieksza nie bedzie mial problemu. Pistolety mam teraz tylko rozprowadzenie powietrza po garazu i maluje wieksze rzeczy (narazie zajmuje sie tylko malumi )
  
 
borys a ta sprężarka olejowa czy bez bok bezolejowa to napisz za jakies pół roku czy i jak sie sprawuje
ja mam olejową prod.ussr wydajna ale kiepskie smarowanie i po ok.10 autkach i jeszcze kilku poprawkach innych poleciały pierscienie
  
 
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum

Co do sprzętu do malowania, to powiem, że takim najprostrzym bezolejowym kompresorkiem z hipermarketów całkiem przyjemnie się maluje furki. Sam mam 24 l i wymalowałem już nim kilka samochodów. Jedyny minus, to konieczność robienia krótkich przerw żeby sobie kompresorek dotłoczył powietrza lub ewentualnie kupic pistolet do malowania z niskiego ciśnienia-oszczędza się wtedy lakier i nie pyli się dookoła tak strasznie.

Poniżej fotki z malowania mojej 131-ki. Nałożyłem na nią 6 warstw i naprawdę piknie się świeci do tej pory



  
 
Cytat:
2005-01-28 14:45:51, cosworth3 pisze:
borys a ta sprężarka olejowa czy bez bok bezolejowa to napisz za jakies pół roku czy i jak sie sprawuje ja mam olejową prod.ussr wydajna ale kiepskie smarowanie i po ok.10 autkach i jeszcze kilku poprawkach innych poleciały pierscienie



olejowa i jak narazie sprawuje sie dobrze (narazie mam ja jakies 4-5miesiecy)