Głupie pomysły Dave`a - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
O zes ty .:kobieta lekkich obyczajów:. filip jaki poeta z ciebie, te moze sie zapiszesz do kółka młodych talentów, ale wiersz jest dobry, a co do dave'a to na serio wez sie za robote

Bo jak tak dalej pójdzie to twój klasyk wisnia bedzie koloru rdzawego.

Pozdrawaim i czekam na efekty.
  
 
nikt chyba nie przypuszczał że z rallyfilipa taki poeta!! Jak tak dalej pójdzie to z Tyskiej Grupy Rajdowej zrobi się Tyska Grupa Poetycka
  
 
nie no filip super wiersz

już się biorę za autko
na pierwszy ogień idzie odchudzanie autka, zawias , hamulce
potem zobaczymy co dalej...

ale prace na wersją OBR się zaczynają
::

[ wiadomość edytowana przez: dave-rallymaniak dnia 2005-03-20 09:46:42 ]
  
 
21 marca 2005

prace nad repliką OBR-SM rozpoczęte

dzisiaj się wziąłem za odchudzanie autka.
potem jadę zmienić skrzynię biegów bo aktualna zaczyna padać, założyć amory bilstein (sztuk 4 ) szczęki hamulcowe ferodo i kubeł.

w miedzyczasie muszę się zająć rejestracją tego autka.

roboty jest dużo ale najważniejsze że już się wziąłem do roboty

trzymajcie kciuki za mnie żeby lenistwo mnie nie naszło.
  
 
Siakaś relacja foto będzie ??
  
 
taa żebym to ja miał aparat cyfrowy

może mi się uda skądś cyfrówkę pożyczyć to będą fotki z prac.
  
 
hehe odkopuję mój stary temat
klasyk stoi teraz w stanie jak na fotkach i czeka na lakiernika
malować go będę dopiero na wiosnę albo nawet latem zobaczymy.
oczywiście klasyk będzie robiony tak żeby wyglądał prawie tak jak w dniu kiedy wyjechał z fabryki.






Licencja na FIATowanie !



Funkcję repliki OBR przejął nowy maluszek w rodzinie


rocznik 83 w całkiem niezłym stane.
po paru zmianach wygląda tak:



fotki wnętrza jak wam się podoba kierownica ?

zapinki gumowe- ma być klasyczna rajdówka

znaczek FSM zamiast licencji fiat w końcu to exportówka

gałka jedyna w swoim rodzaju

blachy potrzebne do remontu i ostatnia fotka przed wyjazdem do blacharza

oryginalne klippany


jak wam się podoba ?



[ wiadomość edytowana przez: dave-rallymaniak dnia 2006-10-30 17:19:20 ]
  
 
Tee tylko zostaw w tym pomaranczowym maluchu "PJONIER" na szybie, jednak 10KM w maluchu wiecej robi roznice

Ogolnie to spoko
  
 
aktualne fotki pomarańczki z pola walki u blacharza


bluza, w której mogę się poczuć jak kierowca fabryczny FSM (do kompletu jeszcze będzie koszulka i czapka ) oraz naklejki


moje marzenie w skali 1/43


i jeszcze fotki klasyka sprzed remontu
  
 
Udało Ci się wreszcie ruszyć z robota, więc jest bardzo dobrze, ja czekam na kolejne foty.
  
 
bardzo dobrze ze tyle nowych autek powstaje to napawa optymizmem i motywacja do dalszego tworzenia!
  
 
i kolejny z cyklu "głupie pomysły dave`a"
mimo że budowa rajdówki praktycznie stoi w miejscu to ja kupiłem sobie wóz serwisowy z epoki Polskiego Fiata 125p kombi

kupiłem fiata bo marzy mi sie taki zestaw

a oto już mój fiacior
  
 
wow ...proszę proszę...wygląda na 100% orygniał i do tego nie karetka
  
 
Fajny kant kombi, zawsze mi się takie podobały. Napisz coś więcej o nim, rocznik, przebieg, silnik itp.
  
 
Fiacik rocznik 1980, kupiony od pierwszego właściciela, który to kupił go w Pewexie za dolary . Silnik 1500, pali na przysłowiowy dotyk, muszę przy nim troszkę pogrzebać bo aktualnie pali na 3 gary. Przebieg to 102000 co daje niecałe 4000 na rok blacha prócz wgniecenia na tylnym lewym błotniku i małej rdzy na nadkolu jest idealna, lakier błyszczy się jakby wczoraj wyjechał w fabryki

P.S. jakby ktoś z TGR-owiczów miał części do fiaciora i były mu nie potrzebne to chętnie przygarnę szczególnie szukam przednich kierunkowskazów w chromowanej obudowie, podnośnika, felg w okrągłymi otworami i tylnego zderzaka.
  
 
Dave! Ten zakup jest lepszy i sensowniejszy niż cała ta historia z klasykiem i repliką rajdówki. Te kombiaki są już prawie nie do zdobycia, a jeśli, to w opłakanym stanie, bo woziły kartofle albo węgiel (albo pracowały w pogotowiu w Łodzi ). Jak go ładnie zrobisz to za rok sprzedasz z dużym zyskiem (jak będziesz chciał oczywiście). A co do repliki, to pewnie już byłeś, ale przypominam stronę:
http://www.126group2.com/
  
 
No no z tego, co widze to niezla fura sie nam szykuje powodzenia przy skladaniu.
  
 
parę nowych fotek kombiaka ze zlotu klubu "The Fiat and The Furious" fotki made by rallymati

Foto by pwr79
  
 
Dave daj jakies fotki maluszka, wyglada juz jak z OBR-u??
  
 
przedstawiam kolejny z cyklu "głupie pomysły dave'a" czyli kolejny kaszel, którym będę startował do czasu aż moja replika będzie gotowa


foty z telefonu, jak dorwę aparat to zrobię lepsze fotki

12 sierpnia nadamy kolejny odcinek "głupich pomysłów dave'a" p.t. powrót dave'a