Nowy serwer na stronę klubową potrzebny...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
...niestety niedługo (dosłownie na dniach) będe musiał usunąć strone z serwera na którym się ona znajduje już chyba grubo od ponad roku...

w związku z tym jest potrzebny nowy serwer na stronkę klubową potrzebana pojemność ok 1,5 GB, obsługa php oraz w miarę szybkie łącze.

Możemy przy okazji rozpatrzyć kwestię drugiego admina strony który miałby więcej czasu niż ja na dokonywanie aktualizacji na www. Czekam na propozycje

onrad
  
 
Panowie - to niestety bardzo pilna sprawa i myslę ,że uda nam się zmobilizowac by udało się zmienić serwer - nawet jesli trzeba by za niego płacić.
Myslę ,że jest to też mozliwośc by na stronie zaczęło się "dziać"- i ktoś , kto zna się na tym oraz dysponuje więlszą ilości wolnego czasu by aktualizować stronę będzie mógł się tym zająć - będzie ssuper.
Jesli wiec ktoś z Was pracuje w branży "informatycznej" i ma takie możliwości - prosimy o działanie i pomoc
paweł
  
 
Witam
Konrad a ile strona wazy? i czy ftp też jest na tym serwerze? bo z tego co się orientuję to nie?..
i czy dałoby sie zdalnie ją obsługiwac przez ew 2 admina czy raczej potrzebne sa jakieś przebudowy?.. bo rozejrze sie w moje starj firmie i może uda mi sie ją goscinnie umieścić , chocby czasowo na www.gd.pl
Ups, nie doczytałem uważnie, ale juz widzę, 1,5 GB



[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2004-12-21 23:16:01 ]
  
 
I ja rowniez sprobuje cos znalezc.. popytam znajomych adminow..
Cos napewno sie znajdzie.. Oferuje tez swoja wszelaka pomoc przy ew. przenosinachi administracji..

Pozdrowka
  
 
Humel z tego co pamiętam to nawet deklarowałeś się, że mogłbyś pomóc conieco w adminowaniu stronką. Jakby co ja zgłaszam twoją kandydaturę.

Co do miejsca to niestety nie mam nikogo kto mogłby mi uzyczyć taką ilość mniejsca.
  
 
Cytat:
2004-12-21 23:25:31, Leszek_Gdynia pisze:
Humel z tego co pamiętam to nawet deklarowałeś się, że mogłbyś pomóc conieco w adminowaniu stronką. Jakby co ja zgłaszam twoją kandydaturę. Co do miejsca to niestety nie mam nikogo kto mogłby mi uzyczyć taką ilość mniejsca.


Wszystko nadal jest aktualne.. Nie chce sie pakowac z butami w to co zrobil i robi Konrii.. ale chetnie pomoge )
  
 
o niestety....( albo na szczęscie - azboerało się tego trochę na stronie
Ja też jestem za !
Paweł
  
 
ja tez mam kompa wlaczonego 24h na dobe w domu.. co do przestrzeni dyskowej bedzie potrzebna mala inwestycja, ale da sie zrobic.
Tylko ze mna bedzie troszke gorzej bo raczej pierwsze kroczki stawiam wlasnie w "stawianiu" serwerkow.. wiec specjalnie fachowcem nie bede, ale checi sa.... komp jest...
  
 
Strona ważo ok 1 GB ale to się dość szybko zwiększa...
na obecnym serwerze jest FTP i przez niego tylko można dokonywać aktualizacji
w php jest tylko galeria bo robienie jej ręcznie to było to co najbardziej wkurzało mnie w poprzedniej wersji
strona wymaga przyzwyczajenia ale nie jest specjalnie skomplikowana
  
 
A co jest z obecnym serwerem, że musimy z niego zrezygnować?

A poza tym mam pytanie: kiedy zamierzamy przenosić wszystko na nowy serwer? I kiedy coś ruszy w związku ze stronką klubową, bo od bardzo dawna nic nie było aktualizowane?
I nie ukrywam że chodzi mi też o moje materiały, bo od września (!) czekam aż zostanie to wgrane i czekam bezskutecznie. Czy przez to, że teraz coś będzie robione z klubową, mogę liczyć na to że przy okazji wreszcie moje materiały zostaną wgrane?! Proszę o odpowiedź na to pytanie, bo już k.... nie wiem czy mam to wrzucić na serwer mojej szkoły, czy czekać aż wejdzie to na klubową. Więc proszę o jasną i krótką odpowiedź: czy zostanie to kiedykolwiek wgrane i kiedy?


[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2004-12-22 21:59:30 ]
  
 
Miły, byłbyś tak uprzejmy i przeczytał to co zostało napisane w poprzednim wątku o stronie. Konrsad ma naukę i nie wyrabia się. Poza tym w twoich materiałach są błędy.
Nie wnikaj, dlaczego musimy opuścić serwer. To nie jest ważne. Musimy i już.
Bardzo proszę osoby, które nie mogą pomóc w tym temacie o nie pismaczenie, aby nie rozmydlać wątku.

BTW. o ile pamiętam, to chyba Jasiu MEndrala pisał cośo możliwości udostępnienia serwera...


[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2004-12-22 22:07:13 ]
  
 
Po pierwsze: znam podstawy php i przy stronce moge pomoc, jesli bedzie trzeba, serwera niestety nie moge polecic

Po drugie: posty nie dotyczace tematu beda usuwane

  
 
Cytat:
Miły, byłbyś tak uprzejmy i przeczytał to co zostało napisane w poprzednim wątku o stronie. Konrsad ma naukę i nie wyrabia się. Poza tym w twoich materiałach są błędy.


Przepraszam, że tak się o to dopominam, ale po prostu nie mogę się już doczekać, kiedy moje materiały ujrzą światło dzienne, więc stąd taka niecierpliwość. Sorki bardzo.
A co do błędów w moich materiałach - bardzo bym chciał otrzymać listę błędów, żebym mógł je skorygować, pisałem w tej sprawie priva do Konrada, ale na razie nie dostałem odpowiedzi, więc nie mogę nic skorygować. Gdyby Konrad powiedział mi, co jest nie tak, to wtedy ja bym to poprawił i już Konrad nie musiałby się zajmować poprawianiem, tylko dostałby gotowy do wgrania materiał.
Po 3.
Cytat:
Nie wnikaj, dlaczego musimy opuścić serwer. To nie jest ważne. Musimy i już.


Dobrze, jeżeli to jest jakaś ważna tajemnica, to ok. Przepraszam w takim razie.


[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2004-12-22 22:36:00 ]
[ powód edycji: wyjasniony na priv ]
  
 
Mily: Konrii jest w trakcie przerzucania do mnie zawartosci plytki od Milego - w swieta przynajmniej nie bede sie nudzil to wszystko potestuje i poprawie co bede mogl, tak zeby wszystko ladnie dzialalo..

Tyle ze Konrii dysponuje SDI.. a tam transfery sa niewielkie - ja w dalszym ciagu czekam az cale archiwum zladuje u mnie...

Pozdrawiam
  
 
Ok, rozumię. Myślałem, że będę musiał to poprawić po uzyskaniu listy błędów, ale jeżeli to zrobisz, to fajnie, będę dźwięczny. A tak przy okazji to powiedz mi co jest nie tak, bo nawet jeżeli to nie ja będę poprawiał, to jestem ciekawy, co jest źle.


[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2004-12-22 23:15:20 ]
  
 
Cytat:
2004-12-22 23:11:41, mily_byd pisze:
Ok, rozumię. Myślałem, że będę musiał to poprawić po uzyskaniu listy błędów, ale jeżeli to zrobisz, to fajnie, będę dźwięczny. A tak przy okazji to powiedz mi co jest nie tak, bo nawet jeżeli to nie ja będę poprawiał, to jestem ciekawy, co jest źle. [ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2004-12-22 23:15:20 ]



Jeszcze leci.. ) Jutro sie za to zabiore wieczorkiem... dokoncze w wigilie rano jak nie bedzie za duzo bledow )) A na koniec udostepnie do testow...

  
 
No mam kolege, wlasciciela firmy informatycznej IZI. Kiedys go pytalem (przy poprzednich przenosinach) i nie bylo problemu. Niestety dzis jade do rodzicow wiec do nowego roku nic nie zalatwie.
Jasiu
  
 
Konrii: archiwum dotarlo.. suma kontrolna sie zgadza... wieczorkiem zabieram sie do zabawy i pastwienia nad tym co dostalem Pozdrowka...

Efekty dostepne beda wieczorkiem pod adresem:

http://swierczewo.net/lada

Pozdrawiam
  
 
Proponuję także zarejstrować domenkę internetową www.lada.org.pl . Mogę ją utrzymać na swoich serwerach dns i zrobic przekierowanie na dowolną stronkę, lub tymczasowo na stronkę forum. Mogę zaoferować także własnej konstrukcji mechanizmy cms / mysql / postgreSQL do obslugi stronki.

Pozostaje jeszcze kwestia serwera na sam download, bo kilkoma giga nie dysponuję. Mogę zrobić i utrzymać czołówkę strony i podstawową treść + - 50 mega + baza sql.
  
 
Cytat:
2004-12-23 16:03:34, humel pisze:
Konrii: archiwum dotarlo.. suma kontrolna sie zgadza... wieczorkiem zabieram sie do zabawy i pastwienia nad tym co dostalem Pozdrowka... Efekty dostepne beda wieczorkiem pod adresem: http://swierczewo.net/lada Pozdrawiam


To w takim razie Humel na dole strony tytułowej, w adnotacji "dodał na serwer", obok Konriego wpisz też swoją ksywę, żeby formalności i sprawiedliwości było za dość.
Miły