Nowy serwer na stronę klubową potrzebny... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-12-28 15:06:50, kgs pisze:
Ja wiem że prowadzenie stowarzyszenia to nie przelewki, ale prowadziłem już kilka takich spraw i nie jest to żaden problem. Wystarczy tylko raz w roku do skarbowki i sadu sprawozdanie wysłać. Nie musimy prowadzić działalniści gospodarczej, bo wtedy dopiero zaczynają być tony papierów. Posiadanie formalnego statusu bardzo jednak pomaga. Np. moja gmina udostepnia dla stowarzyszen konta email i www. ale.... trzeba byc zarejstrowanym stowarzyszeniem. Coż za problem. Kilka formularzy i statut i do dzieła. To jest roboty na jeden wieczór. Jeżeli nie prowadzimy działaności zarobkowej to i łatwo spełnić wymagania organizacji pożytku publicznego a to pozwala, żeby w pełni legalnie każdy z klubowiczów co roku 1% swojego podatku przeznaczył na cele klubu. To sie wydaje mało ale na nasze potrzeby? Możnaby np. prowadzić profesjonalny serwis na temat zabytków motoryzacji. Z poradami wybranych fachowców. Organizować imprezy promujące sporty motorowe. Dogadać się z jakimś czasopismem motoryzacyjnym i dodawać do niego swoją wkładkę. Co ja będę wam mówił sami wiecie.



no więc niezupełnie jest to takie proste, jak piszesz. bo jeśłi mamy nie prowdzić działalności, to musimy się utrzymywać ze składek. Nie wolno przyjmowac darowizn, sponsoringu itd. Do założenia listy klubowej z adresami należy spełniać warunki ustawy o ochronie danych osobowych. wszelkie imprezy musimy finansować z własnych środków.
a za jakiś czas, jak nam się odwidzi zabawa w LKP, należy całą procedurę przeprowadzić w drugą stronę, aby stowarzyszenie zamknąć.

jak dla mnie (Górala, nie członka rady), nie ma możliwości, aby w obecnej formie założyć stowarzyszenie. .
ale to jakby temat do innego wątku.
Jeśłi masz jakieś pomysły, to proszę albo na priv, albo nowy wątek tylko dla klubowiczów.
  
 
Sorry Góral - ale może jednak bardziej odpowiednio będzie nie na priv tylko w tym wątku dostępnym dla klubowiczów
Paweł
  
 
kgs wiesz co mi sie zdaje że w portalu tlen płaci sie raz za adres chyba 200zł a podrugie można wrzucić pare reklam co pozwala na uzyskanie jakiś małych funduszy na utrzymanie strony można popytać się w servisach łady czy niechcą reklamy firm robiących częćci do łady, akumulatorów (niewiem czy sie to tak pisze) lub innych samochodów albo wcale nie związanej z ładą i samochodami firmy
ja tak zrobiłem 2 lata temu jak robiłem strone dla mojej szkoły
udało się że nawet strona nietylko zarabiala na siebie ale i tagrze przynosiła groszowe ale zawsze zyski chyba co pamientam 1zł mieśięcznie

radził bym pomyśleć nadtym


[ wiadomość edytowana przez: hejba dnia 2004-12-29 22:47:33 ]
  
 
Nie obraź się proszę ale standard usług świadczonch przez tlen jest mizerny. To takie trochę lepsze konto mające nadal przepustowość darmowego. Tworze i zarzadzam serwisami internetowymi ok 5 lat i tanie hostingi nigdy nie sprawdzają się przy większym obiążeniu.

Po prostu nie widzę możliwości zamieszczenia kilku gigabajtów za 100 zł


Trzeba skorzystać z solidnej i w pełni komercyjnej oferty solidnej firmy takiej jak home.pl. Śmieszne wydają mi się także propozycje wystawienia serwerka u kogoś w domu na blokowej sieci.

Przepustowość takich łacz jest zwykle wysoka tylko nominalnie, a żeby własciwie zabezpieczyć profesjonalny serwer www/ftp na linuksie / unixie trzeba jednak kapko wiedzieć i stale się dokształcać. Inaczej natychmiast będziemy meli włam za włamem.

Tak naprawdę potrzebujemy moim zdaniem 2 rodzajów usług:

Serwisu www ~ kilkadziesiąt megabajtów:

Stronę główną i postawową bazę danych klubu mogę utrzymać na swoim serwerze. Trzymam go w centrum kolokacyjnym w krakowie Mogę wygospodarwać kilkadziesiąt mega, bo niestety więszośc kilkunastogowych dysków zajmują moi klienci.

Serwera ftp ~ kilka gigabajtów:

Gdybyśmy mieli uregulowany status prawny to możliwe byłoby uzyskanie takiego miejsca w ramach pomocy dla NGO

Cytat:
2004-12-29 22:42:45, hejba pisze:
kgs wiesz co mi sie zdaje że w portalu tlen płaci sie raz za adres chyba 200zł a podrugie można wrzucić pare reklam co pozwala na uzyskanie jakiś małych funduszy na utrzymanie strony można popytać się w servisach łady czy niechcą reklamy firm robiących częćci do łady, akumulatorów (niewiem czy sie to tak pisze) lub innych samochodów albo wcale nie związanej z ładą i samochodami firmy ja tak zrobiłem 2 lata temu jak robiłem strone dla mojej szkoły udało się że nawet strona nietylko zarabiala na siebie ale i tagrze przynosiła groszowe ale zawsze zyski chyba co pamientam 1zł mieśięcznie radził bym pomyśleć nadtym [ wiadomość edytowana przez: hejba dnia 2004-12-29 22:47:33 ]

  
 
Protestuję przeciwsko doemence spoza nazewnictwa *.pl
Domeny .net , .org, .com , .info czyli bez .pl na koncu są nie indexowane (przeszukiwane) przez polskie wyszukiwarki. Nie pozwala i na to licencja. Pozatym w .pl prestiż większy Co my jesteśmy z Kuby czy z Polski

p.s.
Swoją drogą coś mi mówi, że w Hawanie więcej Ład jeździ niż w Warszawie

Cytat:
2004-12-28 17:28:17, humel pisze:
Jesli mowimy o domenie to koszt np domeny *.net to ok 30 zl (ja taka niedawno rejestrowalem dla siebie) na rok.. tak wiec znikomy.. Ewentualnie, jesli znalazloby sie miejsce na jakims serwerze u siebie moge poprowadzic delegacje dla takiej domenki.. To juz zaden problem.. Gdybym u mial szybsze lacze wogle nie byloby problemu.. Niestety 1Mbit/256Kbit osiedlowego lacza na wiele nie wystarczy - userzy by mnie zjedli ))

  
 
Cytat:
Stronę główną i postawową bazę danych klubu mogę utrzymać na swoim serwerze. Trzymam go w centrum kolokacyjnym w krakowie Mogę wygospodarwać kilkadziesiąt mega, bo niestety więszośc kilkunastogowych dysków zajmują moi klienci.



a gdybyśmy zrobili zrzutkę i zakupili dysk? jest wtedy możliwośc zachaczenia się na tym serwerze?


Cytat:
Sorry Góral - ale może jednak bardziej odpowiednio będzie nie na priv tylko w tym wątku dostępnym dla klubowiczów
Paweł


OK
  
 
Dysk 4 GB to wydatek ok 35 zl wiec nie takie straszne pieniadze.

Jezeli domene to ja rowniez protestuje, ale przeciwko tuczeniu zlodziejskich instytucjobiznesow (Naukowa i Akademicka Siec Komputerowa) - domenka *.com kosztuje 30 zl. Z indeksowaniem sprawe da rade zalatwic w inny sposob. A 'prestiz' jak to kolega Kgs okreslil jest sprawa mocno dyskusyjna, bo kto dzisiaj ocenia prestiz po peelce w domenie, odwiedzajacy soczystewisienki.pl?
Moim skromnym zdaniem chodzi o to, aby bylo jak najtaniej bo i tak prawdopodobnie zebranie nawet po kilka zlotych od wszystkich klubowiczow bedzie zadaniem bardzo trudnym o ile w ogole wykonalnym.

[ wiadomość edytowana przez: soop dnia 2004-12-31 00:07:55 ]
  
 
Cytat:
2004-12-30 18:40:20, Góral pisze:
OK



Niestety serwer nie wygląda jak zwykły komputerek, to jest maszynka tzw. 1 U czyli na jakieś 5 centymetrów wysoka i montowana w specjalnej szafie po kilka sztuk, tam wchodzą 2 wysokoobrotowe dyski SCSI które pracują w tzw RAID-1. Robią sobie nawzajem kopię 1 do 1. Po piersze ja już nie mogę tego rozszerzyć, po drugie dyski SCSI są bardzo drogie ( 4x tak jak zwykłe IDE)

Serwer dla nas znalazłbym bez trudu gdybym miał określoną formalną organizację która może o to wystąpić.

Niemniej poszukiwania poprowadzę, potrzebuję następujące dane:

1-> docelowo wymagana przestrzeń dyskowa
2-> wymagania co do platformy www ( jakie php, może asp, perl, jaka baza danych)
3--> Przewidywany ruch ( transfer w megabajtach miesięcznie )

Z tymi konkretami idę do znajmomych firm.
  
 
Wpadlem na pomysl ale nie wiem czy wam sie spodoba mozna by bylo zrobic stronke na platnej platwormie i nie musieli bysmy dac ani grosza no moze za 1 miesiac.Z tym ze bysmy musieli byc solidarni i na stronce zalozyli banery reklamowe za kazdym razem kazdy jak wchodzi na strone musial by kliknac w 2-3 banery reklamowe co wy na to ????????

Wiem ze to bedzie denerwujace ale trza ratowac strone
  
 
Mnie się wydaje,że Kgs - ma rację jesli chodzi o "profesjonalne" załatwienie sprawy.
Ja jestem gotów parę groszy wysupłać - mysle ,że parę innych osób też
Warto mieć dobrą stronę na dobrym serwerze - inaczej zawsze coś szwankuje i co chwilę sa problemy

No to jak - po ile mniej więcej trzeba by płacić i kto jest ewentualnie chętny?????????
Paweł
P.S.
Góral - lepiej żeby wszyscy klubowicze wiedzieli w czym rzecz

  
 
dysk scsi 4,3gb
a tu drugi prawie taki sam
  
 
Cytat:
2005-01-06 22:29:40, Pawel_66 pisze: No to jak - po ile mniej więcej trzeba by płacić i kto jest ewentualnie chętny????????? Paweł P.S. Góral - lepiej żeby wszyscy klubowicze wiedzieli w czym rzecz



ja jestem chętny. jeśli zbierzemy się do kupy, to koszty nie będą jednostkowo duże.

ps. Paweł, OK
  
 
Jestem jeszcze kandydatem LKP ale chętnie sie dołącze do jakiejś zrzutki na lepszy serwer. Myśle że znajdzie się wiecej takich ludzi. Jest Nas dosyć sporo więc nie wydaje mi się zeby to miały być jakieś wielkie pieniądze. Myśle że wspolnie dużo zdziałamy.
Pozdrawiam!
  
 
moze jakis znawca tematu jednoznacznie przedstawi jakie sa roczne koszty utrzymania przestrzeni dyskowej pod klubowe WWW na jakims platnym serwisie
to wtedy i ja sie zastawnowie
ale obawiam sie ze to wcale takie "grosze" nie beda
  
 
Fruwaku, ale jesli podzielimy sie kosztami, to juz wyjdzie nie tak wiele.
problemy widze dwa:
- zeby jak najwiecej ludzi placilo.
- boje sie jakis rozlamow - podzialu na gorszych i lepszych klubowiczow (placacych i nieplacacych) i scysji na tle placenia (a on to nie plaaciiii, bleeeeeee.....)

i TO trzeba madrze rozwiazac. A wtedy znalezienie miejsca nie bedzie problemem - platne = konkurencja - to MY bedziemy wybierac.
  
 
A jaki w tym problem. Niepłacący niech staną się sympatykami.
  
 
W takim razie najlepszym rozwiazaniem byloby ustalenie nr konta na ktore ANONIMOWO wplacalibysmy pieniadze. Co o tym myslicie?
  
 
Cytat:
2005-01-08 17:33:32, janisz pisze:
A jaki w tym problem. Niepłacący niech staną się sympatykami.



a z jakiego powodu? to przecież nie ma być składka członkowska.
a może to jest ten moment, aby pomyśleć o składkach.

Cytat:
W takim razie najlepszym rozwiazaniem byloby ustalenie nr konta na ktore ANONIMOWO wplacalibysmy pieniadze. Co o tym myslicie?



jestem zwolennikiem pełnej jawności z sprawach finansowych. łatwiej wtedy rozliczyć wszelki wpływy i wydatki.
  
 
Moim zdaniem wpłaty powinny być jawne a nie w formie darowizny żeby kto chciał to wpłacał. Wydaje mi się że jak będzie to jawne to więcej ludzi będzie chciało wpłacić. I tak jak już ktoś napisał mógłby ktoś kto się na tym zna napisać jakiego rzędu są to koszta.
Pozdrawiam!
  
 
Jak na razie - myslę że trzeba rozpatrzeć komkretne koszty
W momencie kiedy będzie jasne ile trzeba włacać rocznie na serwer ( nie na składki) - będzie jasne mniej więcej kto zamierza się pobawić przynajmnije przez parę lat w klub. Przecież trzeba sobie zdawać sprawę z tego,że na pewno nie wszyscy!
Myslę więc ,że deklaracje będą poważne. Bo trdno kogoś potem scigać za nie wpłacone pieniądze - a ktoś , kto zawrze umowę o najem serwera ( nawet na rok) te pieniądze zapłacić MUSI!!!!!
I to trzeba wziąć pod uwagę.
Pozdrawiam
Paweł