Zakłócenia w radiu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio jak zmieniłem kabel doprowadzajacy +12 V do radia na grubszy niz byl do tej pory, zaczely sie zaklocenia w odbiorze. Zakłocenia te dotycza tylko radia, natomiast jak zmienie na cd to juz nie ma zaklocen. Zaklocenia (carakterystyczne drobno wyczuwalne skwierczenie pojawia sie przy dodawaniu gazu - zwiaekszaniu obrotow silnika)
Wystepuja tylko w funkcji radio.

radio to blaupunkt alicante
  
 
Podlacze sie pod temat bo mam podobny problem. Otoz ta. Mam radio Sony Xplod calkiem wyskoki model. Mam z przodu w drzwiach glosniki pioneera 16,5 i do tego na desce gwizdki - wszystko bez zwrotnicy i bez kondensatorkow laczone rownolegle - gra OK.
Z tylu natomiast na polce glosniki Pioneera 6x9 3-drozne. Do nich podlaczone mam rownolegla gwizdki (Tonsil) ktore wydaja taki charakterystyczny swist jakbym mial trubo pod maska. Sa one bez kondensatorkow. Dodam ze charszcza one (tylko i wylacznie one) ale tylko na wlaczonym silniku. Charakterystyczny swist zwieksza sie wraz z dodaniem gazu. Gdy silnik jest zgaszony gra wszystko OK.
Calosc systemu uzupelnia tuba aktywna Dax ktora niedawno nabylem. Kiedy ja odlacze swistu niema (obojetnie czy zapalony silnik czy nie). W tubie mam tzw. separacje masy czyli niema polaczenia masy pradowej i z chinchy w srodku wzmacniacza co moglo by powodowac zaklocenia. Jest ona nowa i calkiem sprawna.

Co moze byc przyczyna tego dziwnego zachowania tylnych gwizdkow (zupelnie niemajacych kontaktow z tuba - a jednak to ona jest chyba sprawca tego) tylko na zapalpnym silniku?

Prosze o odpowiedz.
  
 
Cytat:
Kiedy ja odlacze swistu niema (obojetnie czy zapalony silnik czy nie).


Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, to tuba lubjest powodem zakłóceń.
  
 
Cytat:
2004-12-27 10:46:02, Bolls_no1 pisze:
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, to tuba lubjest powodem zakłóceń.



Ze tuba to wiem ale dlaczego?? w innym aucie gra bez problemu, u mnie tez niema zadnych zaklocen jezeli silnik jest zgaszony!! pozatym swist jest tylko w gwizdkach i tylko na zapalonym silniku-kiedy odlacze te gwizdki a tuba zostanie tez nic nieswista!!

Moze ktos z czyms takim sie spotkal??
Chyba mi pozostanie sluchac radia na postoju
  
 
u mnie bylo podobnie z tym ze ja posiadam skrzynie w bagazniku napedzana osobnym wzmiacniaczem... Wina u mnie byly nedzne gwizdki plus jeszcze nedzniejsze okablowanie... Po wymianie problem zniknal...
  
 
To nie jest problem głośników wysokotonowych lecz instalacji zasilającej lub sygnałowej. Czasami zmiana przewodów chinch na lepszej jakości (ekranowane) wystarcza by zakłócenia zniknęły, w innym przypadku zmiana umiejscowienia przewodów da ten sam efekt lub poprawa zasilania i masy.
  
 
U mnie jest tak że też świszczy, ale od 2 dni kiedy to założyłem alarm z centralnym, wcześniej wszystko było OK.
Teraz świszczy i strzela jak samochód jest na chodzie, jak jest zgaszony to wszystko jest OK, więc nie wiem czy to wina alarmu, bo jak tak to dlaczego nie strzela na postoju, przeciez wtedy alarmu nie rozłączam.