Style - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeśli są małe to nie są hardcore'owe... IMHO.
  
 
Quattro, jak bedziesz mial chwilke czasu i fantazje, to moze pod wirtualny skalpel pojdzie Accencior? Ciekawe czy nasze wizje sie pokryja
  
 
oki... chociaz powiem ci ze to najtrudniejsze do stuningowania dla mnie auto jesli chodzi o wozy klubowiczow.... teraz sie naraze... wiec z gory przepraszam za moj gust, ale jest jak dla mnie brzydkie

wiec musi zostac zmienione... obawiam sie jednak ze moje hardcorowe podejscie do niego nijak sie pokrywa z twoim...

NADWOZIE

- przod... reflektory i kierunkowskazy Galant '98, zderzak Carzone Specials (do Saxo I gen.) odpowiednio poszerzony i dopasowany, przycieta do nich maska,


- blotniki & progi - poszerzone w stylu Lancer Evo V/VI, progi od Evo VI (przyciete i spasowane)

- tylny zderzak - Carzone (rowniez Saxo I)

ale z zaslepionymi pionowymi otworami na koncowki tlumikow, za to wycietymi wglebieniami na 1 lub 2 tlumiki a'la Mugen (armaty )

- klapa & lampy - najpierw te drugie - Lancer/Carisma Evo (IV,V,VI)... bez fragmentow umieszczanych na klapie bagaznika, w tym przypadku nalezy nadac nowy ksztalt naroznikom tylnym blotnikow... klapa przycieta lub dospawana tak pasowala do lamp , spoiler wyscigowy na dwoch nozkach, wykonany albo oklejony karbonem..

- lakier - gora do poziomu klamek i maska czarne, dol bialy... niebieski tribal lub aerograf na wysokosci klamek (klamki tez w kolorach tribala) zaczynajacy sie przy reflektorach a konczacy przy lampach tylnych...

KOLA I ZAWIAS

- 17' AEZ Icon 5 malowane na ciemny grafit

- sprezyny: - 40mm; amortyzatory KYB Racing...

HAMULCE

- komplet: tarcze, zaciski, klocki, pompa i serwo z Volvo T4

SILNIK

- SWAP na silnik z Volvo T4...

PODSUMOWANIE

W ten sposob stworzylem najbardziej hardcorowego Hyundaia na tym globie
  
 
Najpierw...
Potem...
Następnie...
I w końcu... (zgon)

Nie lubię takich rzeźb...
  
 
Cytat:
z gory przepraszam za moj gust, ale jest jak dla mnie brzydkie

dobrze, ze przeprosiles
Cytat:
obawiam sie jednak ze moje hardcorowe podejscie do niego nijak sie pokrywa z twoim...

No tak srednio, ale o to chodzi o inne spojrzenie
Cytat:
reflektory i kierunkowskazy Galant '98

mi sie moje podobaja...
Cytat:
zderzak Carzone Specials (do Saxo I gen.) odpowiednio poszerzony i dopasowany, przycieta do nich maska

Ciekawa opcja
Cytat:
blotniki & progi - poszerzone w stylu Lancer Evo V/VI, progi od Evo VI (przyciete i spasowane)

tu bym sie zgodzil...
Cytat:
wycietymi wglebieniami na 1 lub 2 tlumiki a'la Mugen (armaty )

jeli juz to 2 bycze
Cytat:
- klapa & lampy - najpierw te drugie - Lancer/Carisma Evo (IV,V,VI)... bez fragmentow umieszczanych na klapie bagaznika, w tym przypadku nalezy nadac nowy ksztalt naroznikom tylnym blotnikow... klapa przycieta lub dospawana tak pasowala do lamp

vide: pkt. 1
Cytat:
, spoiler wyscigowy na dwoch nozkach, wykonany albo oklejony karbonem..

oj nie dla mnie, raczej lotka z galanta
Cytat:
lakier - gora do poziomu klamek i maska czarne, dol bialy... niebieski tribal lub aerograf na wysokosci klamek (klamki tez w kolorach tribala) zaczynajacy sie przy reflektorach a konczacy przy lampach tylnych...

a ja lubie rozowy
Cytat:
KOLA I ZAWIAS - 17' AEZ Icon 5 malowane na ciemny grafit - sprezyny: - 40mm; amortyzatory KYB Racing... HAMULCE - komplet: tarcze, zaciski, klocki, pompa i serwo z Volvo T4 SILNIK - SWAP na silnik z Volvo T4...

si signore, + chip = 136KM i jakies 6.5-6.8 0-100 , fele moga byc OZ Record, choc te tez ladne, co do koloru sie zgadzam
Cytat:
PODSUMOWANIE W ten sposob stworzylem najbardziej hardcorowego Hyundaia na tym globie

No ba, ale czy to jeszcze hultaj pewno by szybko jezdzil, wzbudzal by zainteresowanie, ale to nie dla mnie wystarczyly by z tego fele i silniczek i bylbym w raju
  
 
Quattro....jestes niezły marzyciel jak to czytam to sie zastanawiam jak przerobilbys moja lagune, ale wole sie nie dowiedziec bo pewnie by mi sie to nie spodobalo-opisane formy tuningu to rozumiem czysta fantazja??

Twoje wizje to czysty WT (wiejski tuning) czyli kupa czesci od innych aut i totalnie beznadziejny efekt koncowy...takie jest moje zdanie

ja widze swoje auto tak :
....koła 18" (AEZ Icon 5, Toora...chrome look), zawieszenie ok 30mm w dół, dyskretna lotka na tylnej szybie, hamulce wzmocnione, białe boczne kierunki, malowanie przedniej listwy pod zdrzakiem pod kolor auta, leciutko przyciemnione szyby, lusterka pod kolor auta
  
 
Ja rozumiem pelen subiektywizm jesli chodzi o tuning... nie zapomnij ze istnieja gusta i gusteczka... swoja droga uniosles sie niepotrzebnie.. i wysmiales moja wizje w sposob jak by to trywialnie ujac niegrzeczny...

wiec ja bede tez niegrzeczny i powiem ci ze twoj woz stuningowalbym w stylu TCC... a niegrzeczny dlatego ze watpie czy wiesz co to za styl...

a co do accenta artiro - tak to byla tylko wizja... bo watpie aby ktokolwiek zdecydowal sie wlozyc w accenta 35 tys zl...
  
 
oki czas uruchomic ten watek ponownie

petersen twoja laguna to... ladne auto... az zal tuningowac

ja tylko raz widzialem stuningowana lagune ktora mi sie podobala:

byl to rocznik '96; 3,0 V6 baccara... stal na 17' kolach enkei w kolorze antracytowym; kolor metalic z palety fabrycznej - vert abysse (ciemna zielen); zas na klapie bagaznika mial wysokie, karbonowe skrzydlo, umieszczonie na dwoch blisko siebie stojacych nozkach...

spoiler razem z klapa zostal kupiony z demobilu albo jak kto woli wygrzebany z jednego ze stojacych na parkingu fabrycznym rozbitych wyscigowych renault laguna tcc (touring car championship)...

gwintowane zawieszenie i poszerzone (rozdete) blotniki powodowaly zajefajny wizualnie efekt kol schowanych wewnatrz blotnikow a jednoczesnie caly czas auto bylo funkcjonalne.

wewnatrz byly dwa kubly recaro obszyte podobnie jak tylna kanapa czarna skora i szara alcantara; deska rozdzielcza i kierownica (momo 32mm) obszyte byly skora w kolorach czarnym i w odcieniu szarosci bardzo podobnym do koloru alcantary... podsufitka, slupki i inne el. to alcantara taka sama jak na fotelach...

silnik 3,0l mial silnik przygotowany pod uklad biturbo zaadaptowany z audi rs4... 360KM.... hamulce byly zestawem brembo z Clio V6...
  
 
w 50% zgodze sie z Toba Quattro...jednak jestem fanem tuningu raczej delikatnego a Laguna uwazam ze to w pewnym stopniu "limuzyna" rodzinna i ciezko ladnie ja stuningowac, ja osobiscie nie zepsułbym klimatu wewnatrz sportowymi fotelami (chyba ze jakies naprawde ladne regulowane np Recaro), poza tym zmienilbym kilka detali ale ogolnie chcialbym zeby auto bylo bardziej seryjne

zawieszenie i kola to oczywiscie podstawa gdyz seryjne laguna ma strasznie miekki zawieszenie i ciezko ja prowadzic szybko w zakretach

a wiec kola + zawiecha i kilka detali i jest miód
  
 
tak wiec tamtym renault mialem okazje sie nawet przejechac... fotele recaro... z regulowanym oparciem, podgrzewane, elektrycznie sterowane... tak na oko przynajmniej z 800 euro za sztuke zas na zewnatrz tylko rozszerzone blotniki i skrzydlo... zero przerobek zderzakow i nawet bez przyciemnionych tylnych szyb...

jesli mialbym tuningowac lagune to chcialbym aby tak wygladala...
  
 
Eh, fotele... ja od dawna choruje na kubelkowe z BMW 850Csi.. (chyba Csi albo Ci, juz nie pamietam) po prostu miodzio, wygodne, jakten moj przed TV, trzymanie boczne jak przez godnych rozmiarow kobiete ... pelna elektryka, pogrzewane i wentylowane, mniam mniam... tylko do czego ja je zamontuje?! Z 2 strony dobry sposob na podwojenie wartosci accenta hehe
  
 
w sumie sprawa tuningu laguny jest juz nieaktualna (pewnie nawet jakbym ja mial to bym nie tuningowal bo nie mam az tyle kasy a poza tym obnizona zawiecha, duze kola sprawaja ze juz trzeba naprawde uwazac na drodze a ja duzo jezdze i czasem mogloby soie to zle skonczyc) ale moze za jakis czas sie uda kupic cos innego albo narazie sie potaczam autobusami MZK
  
 
znajomy mial pska b3 vr6... z zewnatrz seria... tylko mial wewnatrz czarna welurowa tapicere... i kupil dwa takie kubly... regulowane itd... i byly czarne tak jak i tapicerka... od tego czasu zachorowalem na takie siedzenia....
  
 
No to ja sie wypowiem. Zaczalem juz w innym watku. Dla mnie tuning karoserii musi isc w parze z tuningiem mechanicznym. Czyli autko nie moze byc super ospojlerowane, zajebiscie polakierowane itp a pod maska 900 z sc... Najlepiej to zacza tuning od silnika wlasnie i a karoserie upiekrzyc poprzez dodanie delikatnego spojlerka, progow i felusi ladnych. Ale ospojlerowanie delikatne malutkie nie moze byc jakies skrzydlo z Boeinga 747...Tak nie pozornie. To jest dopiero odjazd jak sie nie spodziewasz po autku ze jest to maly zabijaka... Czyli ja preferuje niepozorny, delikatny tuning. Cos co potrafi zaskoczyc. Wizja mojej 106. Silnik np ze 106 rally czyli 1,6 o mocy ok 100 koni, ladna felga i mala lotka nad tylna szyba. i starczy.
  
 
tylko ze chodzi o to ze wiekszosc chlopakow w polsce niema tyle kasy zeby zrobic tuning mechaniczny i wizualny. Cos tzreba wybrac. A jezeli chodzi o tuning silnika to zeb to naprawde bylo zrobione ok to niesa male pieiadze. Tak czy siak uwazam ze tuning jest dla ludzi zamozny z tego wzgledu ze gratu tiningowe sa drogie. Niemowie tu o naklejkach czy swiecacych spryskiwaczach.
Ja tez uwazam ze tuning samochodu powien byc i taki i taki w jednym ale co zrobic kwestja finansowaa na to niepozwala i tylko nieliczni maja tak samochody zrobione
  
 
jak sie wiec co jak i u kogo to sie da tanio i dobrze...
  
 
Cytat:
2005-01-22 12:14:58, Bartek1112 pisze:
tylko ze chodzi o to ze wiekszosc chlopakow w polsce niema tyle kasy zeby zrobic tuning mechaniczny i wizualny.



No i o to sie rozchodzi. Wiec moim zdaniem albo zbierac kase i robic calosc albo nie robic nic....
  
 
czyli cichociemnych tez nie lubisz ??
  
 
Jak to? przeciez pisalem ze lubie taki tuning wczesniej.
  
 
napisales ze musza isc w parze i ze albo robic calosc albo nic... i jeszcze pisales ze od niego tylko zaczynac...



jak bede mial ibize - mam nadzieje, ze bedzie to buda przed 04.1991 - taka:


mam nadzieje ze bedzie czerwona i w wersji wyposazenia CLX... z tym ze ospoilerowanie -jesli bedzie - progi i plastikowe poszerzenie blotnikow zostana usuniete...

auto doczeka sie felg AEZ Icon5 w rozmiarze 7x15 lub felg podobnych i opon 195/45R15... zalozone zostana przydymione tylne lampy z modelu po 04.1991 i plastikowy pas pod tablice z tego modelu (zostanie pomalowany pod kolor pojazdu)... przydymione zostana rowniez kierunkowskazy w blotnikach i zderzaku... przednia atrapa zostanie wymieniona na na model Hella SpecjalS (od fabrycznej rozni sie dwoma poziomymi prostokatnymi halogenami)... dla laika jak cichociemny.

jesli pod maske zawedruje silnik od Punto GT na tejze znajda sie 2 wloty od Sierry Cossworth RS. zalozone zostanie zawieszenie od modelu 1,7 Sport i hamulce z Uno Turbo.

kierownica zostanie zmieniona na jakas 320mm, a drazek zmiany biegow i raczka hamulca recznego zostana zmienione na skorzane lub aluminiowe odpowiedniki. znajda sie wewnatrz dwa fotele kubelkowe z regulacja oparcia w kolorze czerwonym lub czerwono-czarnym. tylna kanapa zostanie obszyta aby nie gryzla sie kolorystycznie ze kubelkami... zaawansowanego audio nie przewiduje...