Przed zimą-problemik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Pierwsze przymrozki i pojawił się problemik z odpalaniem autka
(2,5v6):po przekręceniu kluczyka zapala natychmiast i także natychmiast gaśnie .... Po kilku takich operacjach zapala i silniczek kręci ale polewej stronie silnika słychać dźwięk podobny do "cykania"-po rozgrzaniu zanika( przy dodatnich temperaturach silnik pali jak trzeba bez żadnych dodatkowych efektów). Jaka może być przyczyna , może ktoś miał taki problem....zima za pasem a nie chciałbym niespodzianek i dreptania "z buta"
Pozdrawiam
  
 
Najpierw zobacz TU
Następnie TU
Wpisz: odpalanie* i zaznacz "w treści postów"...

  
 
Dzięki za poradę - szukalem wczesniej na forum i takiego problemiku nikt jeszcze nie opisywał
Przyczyn zlego odpalania może byc sporo, a mi chodzi o ten konkretny przypadek (poniżej zera C w silniczku 2,5V6)
Pozdro
  
 
Cytat:
2005-10-30 16:47:27, maniekzam pisze:
...Przyczyn zlego odpalania może byc sporo, a mi chodzi o ten konkretny przypadek (poniżej zera C w silniczku 2,5V6) Pozdro


No właśnie. Te same przyczyny mogą się inaczej objawiać.
Np pęknięty kolektor, uwalone wtryski (to cykanie) albo przepływomierz lub też czujnik temperatury powietrza, pompa paliwa a nawet olej w silniku itd itp
Ja na ten temat znalazłem ze 60 postów.
Masz gaz?
  
 
Chiba skonsultuję temacik z mechaniorem- dziwi mnie tylko to że powyżej 0 C jest wszystko OK -silnik działa jak laleczka (tydzień temu wymieniany kompletny rozrząd i pompa wodna).Może warto zacząć od czujnika temperatury?
  
 
Gazu silniczek jeszcze nie widział i chyba nie zobaczy......
  
 
Zerknij TU
  
 
Lista warsztatów nie rozwiazuje problemu.
A co na to użytkownicy silniczków 2,5V6 lub mV6 ?
Może ktoś spotkał sie z identycznym problemem?
Czy czujnik temperatury zewnętrznej ma także wpływ na odpalanie silnika w zimie?