Hrobotanie w panelu (przyciski+wyswietlacz)klimatronika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po wlaczeniu zapłonu wydobywa mi sie dziwne hrobotanie z panelu klimatronika.jesli wylacze silnik zanika po kilku minutach (ok 10).komputer pokazal w klimie blad ale zostal wykasowany(brak u mnie filtra przeciwpyłkowego lub nie dziala jakis elektrozaworek?? to przede mna).czy jest tam w srodku jakis wiatrak ktory od zanieczyszczen zaczyna hrobotac (denerwujace tu jest straszliwie choc słyszalne nie slyszalne z uruchomionym silnikiem)...auto bylo malowane i malarze mogli nasyfic do srodka jak zmywali ''profesjonalnie''szpachel...moze ktos dobieral sie juz do czegos takiego?jak dotrzec do tego czegos co hrobocze?

[ wiadomość edytowana przez: romanek dnia 2004-12-25 20:18:46 ]
  
 
znam ten dzwiek ;] to chyba zamykaja sie lub otwieraja tunele przez ktore wlatuje powietrze. tez jestem ciekaw czy cos trzeba przeczyscic czy nasmarowac ?
  
 
..nie to nie to!chodzilo mi o sama skrzynke.znalazlem przyczyne. w srodku skrzymki jest wentylatorek chlodzacy panel to on tak hrobocze.znalazlem to na stronie z czesciami do bmek.teraz musze sie do tego dobrac i chyba bede musial wyciagnac caly panel.moze ktos to robil?jak dobrac sie do tego?zdjac boczne plastiki ,rozebrac caly przod?
  
 
Cytat:
.moze ktos to robil?jak dobrac sie do tego?zdjac boczne plastiki ,rozebrac caly przod?

wyciągasz go normalnie podważając do przodu a póżniej to już dziecinada
  
 
Ja w E32 wyciągłaemm bez większych problemów, po prostu ciągniesz do siebie i tyle. Panel jest puszką na kilka śrubek, odkręcasz i wymieniasz (lub coś innego) ten silniczek i spokój.
  
 
pewnie tak!mam wiec ostatnie pytanie.czy panel klimatronika nie jest na sztywno polaczony z tylu z jakimis elementami.rozumiem ze nie skoro nie miales problemów by go poprostu wyciagnac do przodu jednak chce sie upewnic,ze gdy go bede wyciagal nie urwe jakiegos elementu z tyłu?
  
 
Jeżeli chodzi o E32 to nie jest w żaden sposób połączony, należy go tylko wyciągnąć - jest na wcisk.
  
 
Cytat:
pewnie tak!mam wiec ostatnie pytanie.czy panel klimatronika nie jest na sztywno polaczony z tylu z jakimis elementami.rozumiem ze nie skoro nie miales problemów by go poprostu wyciagnac do przodu jednak chce sie upewnic,ze gdy go bede wyciagal nie urwe jakiegos elementu z tyłu?

są tylko podpięte kostki z przewodami
  
 
..nie mam juz hrobotania!panel klimy wyjmował sie bez problemów.wykreciłem wentylatorek,wyczysciłem z kurzu itp.rzeczy,prysnołem i ucichło.
  
 
dodam,ze pytałem w sewisie o cene nowego wentylatorka i czujnika w jednym i wynosi ona 200npl.