Fabryczny tuning GETZA..??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem getza 1.3 no ale troszke on słaby jest i sie zastanawiam czy hyundai robi jakies elementy zwiekszające moc..........chodzi o kwestie gwarancji zeby jej nie stracić ? czekam na jakieś konkretne odpowiedzi bo sam nic ciekawego nie znalazlem
  
 
na 99,99% fabryka nic nie robi mozesz jedynie się dowiedzieć u dealera czy zmiana chipa spowoduje utratę gwarancji
  
 
To co znalazłem na stronie Hyundai
z oficjalnych dodatków do Getza:
Nr kat. / Opis/Cena
08540-1C010 Zestaw lamp przeciwmgielnych 675,27
08770-1C240 Nakładki ozdobne wnętrza drewnopodobne 752,24
08770-1C440 Nakładki ozdobne wnętrza drewnopodobne 744,24
E8880-1C000 Owiewki drzwi przednich (5dr) 224,84
E8880-1C100 Owiewki drzwi przednich (3dr) 220,48
E8450-1C000 Nakładki progowe (5dr) 349,80
E8450-1C100 Nakładki progowe (3dr) 391,78
08340-1C000 Spojler tylny (3/5dr) 770,73
E8340-1C000 Spojler dachowy 652,82
E5460-1C000 Zestaw sprężyn do obniżenia zawieszenia 658,17
E8385-1C000 Atrapa wlotu powietrza (srebrna siatka) 191,36
08380-1C000 Atrapa wlotu powietrza (chromowana) 304,30
08320-1C000 Nakładka ozdobna bagażnika 269,08
E8570-1C010 Mata bagażnika antypoślizgowa 250,39
E8130-1C000 Dywaniki gumowe (4 szt.) 174,00
E8140-1C051 Dywaniki welurowe 169,17
08100-1C100 Koło kierownicy (skóra) 934,46
E8700-1C001 Zestaw listew stylizacyjnych podwozia 3167,90


Do silnika nic nie przewidują, pewnie w okresie gwarancji bez jej utraty nic nie będzie można robić przy silniku, ale lepiej się upewnić bezpośrednio u źródła. Napisz maila z zapytaniem do HMP.



[ wiadomość edytowana przez: Bolls_no1 dnia 2005-01-18 19:42:22 ]
  
 
Hyundai nie sprzedaje elementów zwiększających moc silnika Getza...
A jaka marka produkuje i sprzedaje takie elementy? Nie licząc oczywiście takich nadwornych tunerów jak AMG itp...
Getz 1,3 słaby? Chyba trochę przesadzasz, to jeden z mocniejszych i najlepiej przyspieszających 1,3 w tej klasie Nie licząc wyżyłowanych Toyot...
Raz miałem okazję się z takim ganiać i wcale nie było mi łatwo mimo przewagi ponad 20 KM
  
 
Powiem Ci, że ostanio gadałem z Piotrkeim z Gdyni no i ona cos tam robil.... nie stracił gwarancji. Tylko musisz wszystko robic w autoryzowanym warsztacie getza....mysle ze stumiennice by podłączyli czy jakis ładny tłumik ... kwestia dogadania z nimi przejedz sie zobacz....Ja tam na razie czekam te 3 lata i na razie zajmuje sie tuningiem wizualnym szybki car audio itp... zobacz sobie moje Autko na stronce hyundai Marcin z Gdyni ;P
Myśle że cos tam da sie wykombinowac
  
 
almera 1.6 90km mnie zjadła; corolla 1.4 96 km mnie zjadła a po drugie miałem dawniej mocne auto i nie wiedziałem ze przesiadka na słabeusza bedzie taka drastyczna w odczuciach :/ no ale cóż faktycznie musze sie przejechać do ASO i popytać sie co mozna zrobić
  
 
moze trzeba pocwiczyc styl jazdy a nie odrazu pchac sie w 2 l - bez obrazy tylko tak sugeruje... kazdy samochod trzeba wyczuc... ja np. w Accencie mam wysokobierzne sprzeglo....
  
 
Cytat:
2005-01-20 09:25:23, kurzy79 pisze:
almera 1.6 90km mnie zjadła; corolla 1.4 96 km mnie zjadła a po drugie miałem dawniej mocne auto i nie wiedziałem ze przesiadka na słabeusza bedzie taka drastyczna w odczuciach :/ no ale cóż faktycznie musze sie przejechać do ASO i popytać sie co mozna zrobić



No coż, porównujesz chyba z niewłaściwymi samochodami...
I znów uważam że przesadzasz nazywając Getza 1,3 słabeuszem. Ile jest aut segmentu B, które nie dorastają mu do pięt...
Wiadomo, że w porównaniu z dużo mocniejszymi samochodami 82 konne auto tej klasy nie ma szans...
  
 
MacTb........patrząc na te auta to stosunek mocy do masy oraz momentu do masy jest podobny jak w getzie wiec..........ale jesli juz naprawde patrzeć na podobną klase to micra 1.2 75 km tak mi tylek zlotala wczoraj na 400 ze mi szczena opadła ( micrą jechała dziewczyna :/ ) a powiedz mi jak jezdzi ten 1.6 bo napisałem do hyundaia o ewentualny przeszczep tegpo silnika i czekam na odpowiedz i pogadam tez dzis z chlopakami z ASO bo jade reklamować plamy na lakierze :/ ale reasumując Hyundai Getz jest całkowicie bezpłciowym pojazdem a są autka tego segmentu które naprawde cieszą ( np. micra 1.2 75 km bo taką mialem swego czasu a teraz go ma ta wlasnie dziewczyna )
  
 
osiągi to nie wszystko ja np też patrzę na wygląd i w prównaniu Getz vs. Nowa Micra Micra odpada w przedbiegach a co do 1/4 mili to duzo też zależy od umiejętności kierwocy i od tego jak dobrze się zna auto a z tego co wnioskuję nie długo nim jeździsz więc jeszcze Cię to autko może mile zaskoczyć
  
 
nie no nowa micra to oczywiscie dyskwalifikacja ( choć mojej dziewczynie sie podoba ) wygląd getza nie jest zły to fakt ale z silnikiem musze coś zrobić a po gwarancji wszczepimy mu turbinke to wkoncu myśle ozyje

a co do umiejetności startowania to masz 100% racje ze to sie liczy ale sa to róznice do 0.5 s no chyba ze ktoś nie ma pojecia o ruszaniu i zmianach biegów ale uwierz mi pocwiczylem juz getza i wykrecilem nim 10.28s do 96 ( accelerometer mierzy mi w milach do 60 ) wiec wiecej z niego chyba sie juz nie da wykrecić a micra 1.2 wykreciła 10.04s


[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2005-01-21 11:03:22 ]
  
 
a jak wyglądają różnice w masie tych autek?? bo to też ma dość duże znaczenie ??

z wyglądu Getz wygląda na cięższego
  
 
oczywiscie micra jest lzejsza 920 kg i 75 km co daje na stosunek 12.2/1 a getz daje na stosunek 12.16/1 czyli minimalnie lepiej............wiec wnioskując micra wygrała gdyż ma lepsza charakterystyke silnika ( opony byly identyczne).........obroty silnika na poszczegolnych biegach przy danych predkościach są prawie identyczne PS. dodam ze moment obrotowy micra ma ok 100 Nm/4000obr
  
 
to trzeba było kupic coupe 3 2.7 litra
  
 
nie skacz ze skrajności w skrajność bo ja caly czas podkreślam ze auto o podobnych parametrach jezdzą lepiej bo np mają lepiej dobracowany wykres mocy i momentu w micrze 96 km/h mam juz na 2 biegu w okolicach 6.8 tyś obr ( moc jest przy 6 tyś ) w getzie sie nie da bo odcina juz przy 6.1 a moc ma przy 5.8 i wyrażnie widac ze po przekroczeniu tych obrotów wyraźnie slabnie a micra darła do odciecia ( 7.200 obr ) jak wściekła...........wiec mały tez potrafi ale nie mały Getz
  
 
to dlaczego zdecydowałeś się na zakup tego auta jeśli uważasz że nie spełnia Twoich wymagań??
  
 
Kwestia jest jedna: do jakich zastosowań kupuje się samochód...
Getz 1,3 nie jest autem do wyścigów na ćwierć mili... I nie jest autem bezpłciowym bo moim zdaniem ma charakterek.
Jak jeździ 1,6? Trudno mi powiedzieć biorąc pod uwagę Twoje wymagania. Jeśli chodzi o przyspieszanie to jest naprawdę nieźle, sprawia wrażenie jakby był bardziej do przyspieszania niż do jednostajnej jazdy... (stosunkowo mała prędkość max.). Chętnie przyspiesza z niskich obrotów (ale to też zależy z czym porównywać) i ciągnie do oporu (czyli do odcięcia).
W niedługim czasie szykuje się competition: Getz 1,6 105KM vs. Honda CRX 1,6 ok. 130KM Wszystko rozbija się nie tylko o moc ale o fart i umiejętny start, sądzę że przegram, pytanie tylko o ile... Może wtedy będę mógł się wypowiedzieć jak jeździ 1,6...
  
 
powiem tak sasiad mial bardzo starego nissana i naparwde mial eleganckie przyspieszenie przy nie specjalnym silniku... Wiec sadze ze hyundai jednak odstaje od nissana... Zgadzam sie w pelni ze 1.3 to moze nie coupe ale przyspieszac powinno niezle... W koncu jezdze accentem 1.3 ( mam 18 lat wiec na 2 tys obrotow nie jezdze ;D ) ( nie wiem czy te silniki sa porownywalne z getza) i z powodu przyspieszenia nie placze...

PS. no getz z silnikiem 1.6 to juz powinien byc naprawde dla dosc wymagajacych... Wyjscie awaryjne zalej dobre paliwo u mnie to daje moim zdaniem bardzo duzo roznice

  
 
Czyli jestem dość wymagający...
A tak naprawdę to dla mnie osiągnięciem jest 1,6 w Mitsubishi Mirage... o ile się nie mylę 175KM.
  
 
Cytat:
2005-01-22 00:58:24, MacTB pisze:
1,6 w Mitsubishi Mirage... o ile się nie mylę 175KM.



o tym nie słyszałem ale słyszałem o 1.6 MiVec 170-180 KM w Colcie może to ten sam silnik

a gdyby takie cuś przeszczepić do PONEGO