Fabryczny tuning GETZA..?? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a masz jakieś zdanie o tych sprezynach hyundaia ? bo to co rozmawiałem w ASO to nie bardzo przychylni byli na zostawienie gwarancji jesli założe inne sprezyny
  
 
Nie miałem kontaktu z tymi sprężynami, więc nie mama zdania.
Nie wiem czy i kiedy będę Pszczołę obniżał, więc zbyt głęboko w temat nie wchodziłem.
Kilka miesięcy temu orientowałem się tylko w kwestii dostępności markowych sprężyn do Getza i były dostępne Eibach'y -30mm za około 800 zł komplet. Być może obecnie wybór już jest większy.
Jeśli będę wymieniał to na pewno nie na sprężynki z ASO, chyba że z jakiegoś pewnego źródła dowiem się, że są naprawdę dobre

Szczerze mówiąc nowy zawias w moim przypadku miałby służyć obniżeniu środka ciężkości (30mm w tej kwestii nie daje wiele) i delikatnemu polepszeniu efektu wizualnego. Nie chciałbym, żeby był zbyt sztywny. Moim zdaniem seryjne zawieszenie bardzo dobrze radzi sobie z utrzymaniem auta na drodze, nawet w szybko pokonywanych zakrętach, a przy tym jest zadowalająco komfortowe i ciche. Mi bardzo pasuje Tyle że do dobrej trakcji w moim przypadku dokłada się stosunkowo szeroka i niska opona...
  
 
Witam!
Ja znalazłem coś takiego...chociaż to brzmi troche jak super hiper magnetyzer. Ale gdyby jednak...

www.speedydelivery.co.uk/car-tuning-power/hyundai-getz.shtml



[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2005-01-31 16:43:05 ]
  
 


to już przerabialiśmy !!!!!
ten tzw.modchip omawialiśmy już w topiku-------->
+25 koni w Hyundai Pony/Excel/Lantra za 1 Euro !!!!!

(osobiście sądze że działa -ale tylko jak się w to wierzy )
  
 
mactb mam jeszcze pytanie do ciebie:
skrzynia i sprzegło przeniesienie napedu itd jest takie same jak w 1.3 ?
i z innej beczki:
accent 1.3 to te same podzespoły co getz 1.3 ? ( silnik skrzynia sprzegło wiązka i komputer )
  
 
Cytat:
2005-02-01 12:25:26, kurzy79 pisze:
accent 1.3 to te same podzespoły co getz 1.3 ? ( silnik skrzynia sprzegło wiązka i komputer )



Chyba raczej nie... ale glowy nie dam uciac
  
 
Cytat:
2005-02-01 12:25:26, kurzy79 pisze:
skrzynia i sprzegło przeniesienie napedu itd jest takie same jak w 1.3 ?


Prawie na pewno skrzynia w 1.6 jest inna niż w 1.3.
Silnik 1.6 to jest ten sam silnik co bywał w Coupe.

Cytat:
i z innej beczki: accent 1.3 to te same podzespoły co getz 1.3 ? ( silnik skrzynia sprzegło wiązka i komputer )


Sam silnik jest ten sam (o ile się nie mylę 1341 cm3), ale ma inną moc. Z tego wniosek, że czymś musi się różnić. Stawiałbym, że ma taką samą skrzynię ale inaczej zestrojony komputer. To są niepotwierdzone informacje, a jedynie moje przypuszczenia.
  
 
hm.....ten sam co w coupe wiec teoretycznie mocowania poduszek i takie tam moze miec tak jak w 2.0 z coupe................mactb masz kogos znajomego z getzem 1,3 ? jesli tak to przy okazji mógłbyś swoim okiem ocenić podobieństwo mocowania tych dwóch silników
PS. znalazłem fajne auto do kupienia za 999 euro ( wiec wyjdzie ok 6.5 -7 tyś zł ) s-coupe z 94 roku 4x4 1.5 turbo 113 KM..........fajna baza do dalszych przeróbek co myslicie o tym aucie ? czy czesci do niego ( te podstawowe ) są ogólnie dostepne w polsce ?
  
 
Teoretycznie tak, ale jak jest w praktyce... nie wiem
Niestety nie mam nikogo znajomego z 1,3 z kim mógłbym przyjrzeć się szczegółowo mocowaniom silnika...

W kwestii S-Coupetki się nie wypowiem bo się nie znam
  
 
Cytat:
2005-01-21 10:55:19, kurzy79 pisze:
nie no nowa micra to oczywiscie dyskwalifikacja ( choć mojej dziewczynie sie podoba ) wygląd getza nie jest zły to fakt ale z silnikiem musze coś zrobić a po gwarancji wszczepimy mu turbinke to wkoncu myśle ozyje



Moge się spytać co oznacza to wszczepienie ?.. Tzn. doładowanie do benzynowego ?

[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2005-05-27 23:30:17 ]
  
 
Getz 1.6 ten sam silnik co w coupe 1.6

bo ten w coupe I 1.6 ma 113,5KM a ile ma ten w getzie????


[ wiadomość edytowana przez: bombel dnia 2005-05-28 00:17:44 ]
  
 
no ktos chyba ma na tym forum getza 1.6???
moe pochwali sie ile ma kucy fabrycznie ???
  
 
MacTB ma takiego, a że go nie ma chwilowo to ja odpowiem za niego katalogowo ma 105 KM
  
 
tak myslalem ze inna ma moc
a kts tu pisal ze identyczny silnik co w coupe 1.6?
widac nie
  
 
Z tego co wiem silnik jest ten sam co w Coupe I.
Jest to silnik G4ED.
Zdaje się, że różnica polega na innym dolocie, wydechu i elektronice. Stąd różnica mocy...
Więc sam silnik jest ten sam, różni się osprzętem.
  
 
z tego co się orientuje to obniżanie mocy wynika z konieczności dostosowania tych silników ( w nowej lantrze też mocy nieco zdjeli)
do nowych norm toksyczności spalin euro 3 ( 4?) więc zmiany na katalizatorze i oczywiście elektronice (mapy zapłonu )
  
 
Wykrecilem w dlugi weekend 1200 km (nad morze i spowrotem) i mialem okazje przetestowac predkosc na lotnisku przed Lesznem (od strony wroclawia), zanim mi sie droga skonczyla wycisnalem 165km/h przy 4500 obr. niestety glosno bylo bardzo.

Srednie spalanie (wiekszosc trasa, ale tez i pare godzin w korku + troche miasta) 5.9l/100km (bylem bardzo mile zaskoczony jak to policzylem)

Zaczynam miec ochote na wymiane opon. I tu pytanie, jakie radzicie do Getza (pamietajac o polskich drogach). Czy szersze (niz oryginaly) opony mozna zalozyc na typowe felgi?


[ wiadomość edytowana przez: Kilg dnia 2005-06-13 22:15:45 ]
  
 
Poczytałem troche waszych wypowiedzi i troszke mnie one zastanawiają. Po 1 nie rozumiem osób które chcą z getza zrobić rajdówkę. jeśli komus brakuje mocy niech sobie kupi FORDA RS 2.1 litra turbo 600 koni wtedy bedzie miał zabaweczke na 1/4 mili. co do kiepskich osiągów to nie wydaje mi sie i naprawde dobry start duzo zmienia. ostatnio ścigałem się z kolesiem tkóry ma lekko dotknieta Thalie 1,5 dci około 90 koni. Jak polecielismy na 400 metró to wyprzedziłem go o maske, zmiana biegi przy 6 tyś notabene pozniej zamieniliśmy sie autami i za cholere nie mogłem go dogonić a Renault nie ma kiepskich sliników. uważam żę hetz to bardzo Dunamiczne MIEJSKIE autko

Aha 1 jedna sprawa. 3-miejska obwodnica. na blacie 180 i wyprzedzanie prawa strona. Dobrze że ojciec tego nie widział

[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-08-29 12:42:47 ]
  
 
z 1.3 da sie wyciagnac 180 km/h
aha - kolo 5.5 tys obrotow
tak na oko bo bardziej patrzylem na droge niz na obrotomierz :]

na obwodnicy trojmiejskiej w nocy mi stuknelo 180
dluga byla droga do takiej predkosci ale sie udalo
tyle ze cholernie glosno jest wtedy

generalnie to nie bede juz wiecej tego probowal
co do opon, lepiej kupic szersze -> lepsze trzymanie drogi, niby troche wieksze spalanie ale lepsze bezpieczenstwo
tyle ze trzeba zainwestowac w jakies lepsze gumy niz 200 zl za sztuke

[ wiadomość edytowana przez: Ele-T dnia 2005-08-29 12:34:16 ]
  
 
Witam.Jestem tu nowym,,choć starym posiadaczem getza 1,3.
Nie rozumię wywodów na temat prędkości,mam go od trzech lat.Ma 5 lat auto i jadąc z trzema osobami plus bagaże z Wrocka do Gliwic 160-170 non stop więcej też się zdarzyło ale nie jestem samobujcą.Jeśli o prędkość chodzi daje radę getzik.