Łańcuszek rozrządu w 2103

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Heja!
Mam problem z wytartymi napinaczemi łańcuszka. jestem na wsi i mogę jedynie kupić coć do 125p. tylko... czy pasują?
Pozdrówka! R
  
 
RAczej na pewno Nie pasuja . Otóż silnik w 2103 to nowocześniejsza o jedną epoke konstrukcja od fiata 125. Ty masz wałek rozrzadu w głowicy(OHC) a fiat w bloku.Lepiej nie ryzykuj:(
 
 
fak fak fak To czeka mnie jeszcze z 350 km jazdy na klekocie! W Poznaniu będę dopiero w poniedziałek. A jutro klepanie, spawanie, szpachlowanie. A potem... ZROBIĘ FOTO!
  
 
jak zrobisz - to przysyłaj na klubową ! Czekamy
I życze szczęsliej drogi do poznania
 
 
Przyśle obowiązkowo! Mam kilka z końca zeszłego lata, ale nie nadaja się bez cenzury: Mam skrzywiony, wbity z jednej strony zderzak, pęknięty w połowie grill (dobrze, ze nie w poprzek...), wgniecione mocno lewe tylne dzrwi, zmasakrowany prawy przedni i lewy tylni błotnik- ostatnio Ładzinką jeździła przyjaciółka gościa, od którego ją kupiłem i zaliczyła 2 razy płot, była też w rowie i szalała na parkingu pewnego hipermarketu. Stan reszty blach wzbudza szacunek dla rosyjskiego przemysłu hutniczego. Z tego, co wiem, to późniejsze modele szybciej rdzewieją...
  
 
Racja - 2101, 2102 i 2103 miały balche robioną chyba jeszcze z przetopionych niemickich czołgów po II wojnie
Ale może tak się starali...
Te zdjęcia bez cenzury też przysyłaj:)
 
 
o.k. po weekendzie nadeślę- mam na twardzielu na stancji. Co to za model 2106? Czy to po prostu 2103 z silnikiem 1600? czy była dostępna w Polsce?
  
 
2106 to nie tylko inny silnik - różni sie także atrapą przednią(kwadratowe wcięcia dookoła reflektorów) i inne tylne lampy(mocniej podzielone). 2106 możesz obejrzeć w galerii samochodów klubowych - Ładę Andyego ze Stalowej Woli po generalnym remoncie - piękniutka jest
Czekamy na zdjęcia Twojej maszynki. 2103 jest chyba najrzadszym modelem Łady ponieważ była produkowana w najkrótszym okresie(potem zastąpiła ją 2106 właśnie) więc dbaj o swój skarb
  
 
Dbam! Będę dbał! Obiecuję! Nie wiedziałem, ze 2103 była krótko produkowana- myślałem, że wręcz przeciwnie... dzięki za wszelkie informacje, naprawdę podniecam się tym samochodem i jestem wdzięczny kazdemu z Was, kto odpowiada na mój wątek. nie mam specjalnie dużo kasy, więc remont przebiega tak, ze najpierw silnik- a tam, ponieważ Łada miała kiepskiego własciciela, nie najlepiej, wiec po kolei wymieniam wszystko własciwie. Jutro mam sprawy blacharskie, kolega z mojej wioski ma sprzęt który nazywa się migomat(?) i sądząc po stanie jego kaszla jest zajebistym blacharzem. Tylko dzisiaj mechanik od polonezów w Poznaniu powiedział mi, że chałas w silniku to nie zawory, a napinacze. Więc znowu wydatek na silnik... Pozdrawiam! Zycze szerokiej drogi i spokojnej nocy! R
  
 
Dużo jest 2106 i są one produkowane z tego co wiem do dzisiaj
Produkcja 2103 zakończyła się chyba w 83 czy 84 roku
Oto krótkie porównanie:

2103



2106




2103





2106





Oczywiście 2106 Andyego też jest rarytasem bo jak widać na ostatniej fotce jest w świetnym stanie co jest już niestety dzisiaj rzadkością jak na ten model.


The Legendary Weber 40 DCOE

Amiga Rulez
  
 
Witam! Co ma zrobic człowiek, który nie dość że z sobą i z innymi ludźmi ma problemy, to jeszcze jego samochód po prawie roku okazuje się być inny?
Obejrzałem Twoje fotki Konrii i sprawa stała sie podejrzana. Sprawdziłem w sobote u blacharza auto i znalazłem tabliczke znamionową gdzie literami wielkimi jak wół jest napisane 21061!
1. Ale chyba jestem usprawiedliwiony, bo facet od którego kupiłem powiedział, że to jest jakaś ostatnia wersja 2103 jaka była produkowana, jakaś przejściówka... w dokumentach mam 2103 ze stacji diagnostycznej w Wągrowcu taką notatkę.
2. Na osiedlu Sobieskiego w Poznaniu stoi 2103 z grillem bez plastiku, ale z tyłu ma lampy ze światłami cofania takie jak moja (2106). We wnetrzu jedyna różnica to ładne wzorki na środku kierownicy- taki ludowy rosyjski motyw, jaki u mnie jest na dolnej części drzwi.
3 . Faceci z obu poznańskich sklepów tylko rzucili okiem i diagnoza brzmiała "TRÓJKA", do 2103 kupiłem pasek klinowy, zamki itp. jeszcze tego nie zamontowałem...
4. O istnieniu 2106 jako sedana dowiedziałem się od Ciebie Konrii, ja myślałem, że to kombi od 2105, analogicznie jak 2102 to wersja kombi od 2101, albo 2104 od 2103.
5. dzisiaj obejrzałem czeski film o tym jak można porajdować 2106, ale to jest chyba pierwsza ta wersja z silnikiem 1,6 ?
6. Na stronie nullvaz.amh.ru znalazłem dzisiaj wszystko o wszystkich modelach Łady...

Problem będzie znowu w urzędzie, bo pewnie będę musiał zmienić te dane. Wątpię, żebym miał z tym problemy podczas ewentualnej kontroli drogowej itp, ale fakt, to fakt i wszystko musi się zgadzać.
Miałem już problem z rejestracją- od 10 października jeździłem bez papierów, bo okazało się, że w samochodzie nie zgadzają się numery silnika- ktoś kiedyś zamiast 3 napisał 8 (czy jakoś tak, już sam nie wiem) i facet w Wągrowcu powiedział, że auto jest kradzione. Dopiero w tzw. Walentynki poszedłem do wydziału komunikacji w Poznaniu z poprzednim włascicielem i wysmażyliśmy pismo, że ja mu tą furę oddaje, on prosi o zmane numeru. tak sie stało, bo najstarsze info o mojej Ładzie (jako Lada 1500) pochodziło z 1988r, ale numer był z błędem. Wiadomo tylko, że przyjechała do Polski w 1981 roku i wtedy była po raz pierwszy zarejestrowana. Takie przygody funduje mi mój wózek. MYŚLAŁEM, ŻE TO KONIEC, A TU KONRII MNIE W SOBOTĘ UŚWIADOMIŁ!!!
Na koniec jedno pytanie JAK WSTAWIĆ ZDJĘCIE DO POSTU. MAM TYLKO JEDNO MOJEJ 2106, ale nie wiem, co mam wpisac w to pole, które mi wyskakuje na górze? Sorka, że się tak rozpisałem, ale komu mam się wyżalić? Wszyscy moi znajomi mają fiaty i ople...
  
 
czyli rozumiem że masz 2106 ???
jeśli chcesz wstawić zdjęcie to musi byc umieszczone na jakimś serwerze wcześniej - możesz mi wysłać to wrzucę i podam ci jego adres - mój mejl konnieciu@go2.pl

Pozdrawiam

Konrad

PS. Łada jest najlepsza a nie żedne Ople i Volkswageny
Ja tam bardzo bym chciał mieć 2103/6
  
 
a jeśli chcesz zamieścić fotkę w profilu to wejdź w swój profil i znajdź zakładkę zmień. a w niej będziesz miał możliwość zamieszczenia zdjęcia ze swojego komputera i jako awatar pod nickiem i jako fotkę swojego autka.
  
 
OK. już zaraz Ci wysyłam skromne foto.
Jak chcesz to dam Ci się przejachać moją 2106 na zlocie, jak dotrwam, bo nie wiem, czy z kasa dam radę...
 
 
Udało się! Moje jedyne zdjęcie!
Mam więc zrobiona blacharkę, mam słabe nerwy- nie mogłem patrzec na klepanie. Facet 1,5 dnia robił maszynę i nie zdążył wszystkiego. Na razie moze być, a jak uzbieram kasę, to latem pomaluję całą, moze wymienię progi i drzwi.
Może ktoś z Was ma trójkatne szybki do przednich drzwi? Odpadły mi te małe klamki i wiatr tak gwiżdze w szparach, ze nie do wytrzymania!!!
  
 
super - dodaj jeszcze tylko zdjecie autka do galerii - w zakładce zmień jest na samym dole napis:

"zdjęcia Twojego auta (opcja)
(przesłane zdjęcia - .gif lub .jpg - przekonwertowane zostaną proporcjonalnie do dwóch maksymalnych rozmiarów: jako miniaturka w celu podglądu - 85x64 piksele oraz właściwe zdjęcie o wielkości 400x300 pikseli; optymalnym przesyłanym formatem może zatem być format 640x480, 800x600 czy 1024x768 pikseli przy czym wielkość nie może przekroczyć 100 kb na 1 zdjęcie)"

a pod miejsca na 5 zdjęć.
Wtedy jest ono większe i widoczne dla nas w galerii
Na zlot obowiązkowo musisz przyjechać - będą już dwie 6tki bo zapowiedział się także Andy

Pozdrawiam
  
 
Ekstra! Widziałem niedawno białą 2106 albo 2103 w autokomisie, ale z bliska nie. Do galerii obowiazkowo dodam zdjęcia. Zrobię w tym tygodniu jeśli nie znajdę starych... Co do zlotu, to czytając posty na ten temat mam wrażenie, że jest trochę zamieszanie, z zebraniem wszystkich w jednym miejscu. Życzę Wam żeby się udało!
Tylko nie wiem, czy dam radę dołączyć do Waszej załogi w ciągu tego roku. Bardzo bym chciał... zobaczymy. tak, czy owak miło, że istnieje Wasz tfu! nasz klub, fajnie wiedzieć, że są ludzie szanujący te zajebiste maszyny. a VW to auto dla mas!
  
 
Posty na forum sugerują zamieszanie dookoła zlotu ale tak naprawdę to już jest wszystko ustalone i PEWNE tak jak można przeczytać na stronie klubowej w dziale ZLOTY
  
 
PUN - zparaszamy
ja myślę,że na zlocie rozbierzemy ja na czesci, bedzie specjalista z fabryki VAZ i musi sie wyjaśnić:))))
Pozdr
paweł
 
 
a czemu masz nie dołączyć?? przecież jużdołączyłeś... a na zlot masz przyjechać bez wykrętów