Lada w Rosji... model Coupe?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, znalazlem na stronach BA3 informacje o modelu Coupe!


Tylko niech ktos mi powie, czemu przeczytalem w AUTO SWIECIE ze na placu przy fabryce stoi 50 tysiecy aut, ktore nie maja swojego wlasciciela? Sa niesprzedane!
Pisza ze rosjanie wola kupowac zachodnie auta, uzywane, kilkuletnie, niz rodzima produkcje!
A czemu do cholery nie eksportuja tego do polski?(albo nie w takich ilosciach) Uwazam ze polacy kupowali by te auta! Tyle jest modeli, ktore mogly by trafic do nas, a o ktorych istnieniu przecietny szary uzytkownik pojazdow nie ma pojecia!
Chocby to fajne Coupe!

Albo taka Kalina! Nie byla by konkurencja dla np. opla corsy? albo skody felicji?(nic tu nie mam do pana prezesie)
Kurcze! ja tego nie rozumiem- Przeciez Ci ktorzy kupuja nowego opla, wydaja na niego kupe kasy zeby go kupic, z mysla ze nie bedzie sie psul, no bo taki drogi samochod!
Ale czemu nie patrza na to ze Drogi samochod, nie jest tylko w salonie, ale i w utrzymaniu!
A zaloze sie ze Lady byly by troszke tansze w utrzymaniu, choc wyglada ze byly by duzo tansze!
No ale jest jeszcze jedna sprawa! Pierdzielone CLO na samochody sprowadzane do polski!
Czy wierzycie w to ze jak do Uni wejdziemy to zmniejsza nam clo?(do tych unijnych 10 %)
Bo ja osobiscie w to nie wierze!
Juz byl taki przypadek ze zmniejszyli clo, a jak sie zorientowali ile ludzi sprowadza auta, to zaraz sobie jakis inny podatek wymyslili w postaci akcyzy, zeby wyjsc na swoje, a nie byc stratnym!
Zlodzieje!-zawsze wyjda na swoje!

Ale to coupe- hmmmm pomarzyc!
  
 
Cos sie stalo ze sie zesr- zepsulo, i sie obrazki przestaly czytac, moze nie zaczely nawet wiec jeszcze raz:


  
 
Dodam jeszcze
135 KONI
205 km/h
Katalogowo, o ile mnie znajomosc ruskich skrotow nie myli co do mocy- chyba konie a nie kilowaty!
  
 
Bardzo fajna, ile taka sportowa wersja Łady kosztuje.
  
 
Pełna nazwa tego coupe to 21106 coupe - jest to jedna z modyfikacji łady 2110. A do Polski czemu nie eksportują tych ład co stoją pod fabryką? Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś po części na to pytanie - cło.
A co do Caliny - ona jest w fazie prototypowej (seryjka rusza w roku 2004) i myślę, że akurat tego modelu nie powinno się eksportować właśnie ze względu na fazę prototypu. Jak wejdzie do seryjki - to bardzo chętnie widziałbym ją w Polsce. Na pewno byłaby to konkurencja dla np. Punto. Dla Corsy to nie wiem - w końcu ruskie vs. niemieckie to dla mnie różna klasa jakościowa. I tu trzeba spojrzeć obiektywnie - bo ja mając wybór Corsa vs. Calina to bym wolał oczywiście Corsę. Tak więc Corsa to chyba wygra, no ale Punto - to już równorzędny przeciwnik, więc dla Punto - jak najbardziej dobra konkurencja.
  
 
a ja dodam, że ten model również obowiązkowo będzie wliczony w prezentacje modeli ład - trzeba to szukać pod linkiem do 2110, jako modyfikację tego modelu.
www.members.lycos.co.uk/miloszk (na razie w opracowaniu - Konri, czekam na mail z odpowiedzią).
  
 
Holernie mi sie podoba tem wózek,ale i tak mnie na niego nie stać zapewne. Ale stwierdzam że te nowe modele Ład wreszcie doganiają obecną mądną stylizację zarówno z zewnątrz jak i w środku.
  
 
Zgadzam się Michał. Jeżeli chodzi o design w środku bez wątpienia najbardziej podoba mi się prototyp Karat

Łada - najlepsza z najgorszych.
Łado - wróć na polskie drogi!

[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2003-03-15 20:45:19 ]
  
 
EE,no niczego sobie ten wynalazek,dechę rozdzielczą też ma ludzką,fajny ten panelik do sterowania szybkami itp koło ręcznego,skórzana kierownica.Ale znając ruskich to kosztuje z 50-60 tys zł co jest ceną zaporową niestety
  
 
Motor od Opla 2 LITRY

Cena:
Nowy, na dzisiejszy kurs waluty rosyjskiej
48 412,00 zl.

Uzywany model, 99 rok, 90000 km przebiegu - 29 302,00 zl.

Moze jak juz zaczne zarabiac te miliony, to sobie kupie uzywke
  
 
Cytat:
2003-03-15 20:34:29, Krzysztof-Fleszer pisze:
Dodam jeszcze
135 KONI
205 km/h
Katalogowo, o ile mnie znajomosc ruskich skrotow nie myli co do mocy- chyba konie a nie kilowaty!




Pomyliłeś sie bo silnik opla 2.0 ma 150 KM więc te 135 to pewnie były KW . A Łada całkiem fajna
  
 
Raczej nie,bo to by było ponad 180 KM,więc jak 2.0 to musiałoby być turbo i cena byłaby wyższa niż jest podana Myślę że te 135 KM to mozliwe,nawet jeśli silnik Opla.
  
 
no to musieli się na tej stronce pomylić bo silnik 2.0 Opla wystepuje w dwóch wersjach:

starsza 2.0 moc 150 KM stosowana pierwotnie w Oplu Kadecie GSI a później w 21106 (test na klubowej w dziale prasa)

nowsza 2.0 115(albo 125 - nie pamietam) KM.

W jakim celu Rosjanie mieliby obniżać moc 150KM 2.0 którego stosują w 21106 sedan
  
 
Sedan 21106
Это динамичный скоростной "седан" класса GT, максимально адаптированный к условиям России. Двухлитровый 16-клапанный двигатель развивает мощность 135 л.c (100 кВт при 5600 об/мин и максимальный крутящий момент 188 Нм при 3200 об/мин , что позволяет развивать скорость до 205 км/час

мощность 135 л.c (100 кВт
135 L S (loszadi- czyli koni)
100 KBT to 100 kilowatow, razy 1,3 (w przyblizeniu przeliczania kilowatow na konie) wychodzi 130 KM

Coupe
ВАЗ 21106 купе


Двухдверное купе создано на базе автомобиля ВАЗ 21106. За исключением перекроенного кузова ВАЗ-21106С незначительно отличается от "сто шестой". Двигатель OPEL C20SEL мощностью 135 л.с., максимальная скорость до 205 км/час, разгон с места до 100 км/час возможен за 9,5 сек
подробнее о модели



135 L S (loszadi- czyli koni) to samo co wyzej!

Zreszta co ja Ci tu bede wypisywal tlumaczenia, o ile pamietam to tez ruskiego sie uczyles czy nie?
Wiec to nie ja sie pomylilem, a ruscy, albo wszystko jest ok, i silnik ma mniejsza moc, albo tylko podana mniejsza.

Ta uzywka z 99 roku ma 150 koni

99г.в. нов. кузов, пробег90 000км. 5 OPEL , 2000 куб.см. 150л.с.

150 L S loszadi jak wyzej-czyli KONI

Zreszta czy to wazne? wazne czy masz 135 czy o 15 wiecej? Przy tych ilosciach to chyba ma male znaczenie.
Pozdr