Gaz do nivki 1600 "86

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie!

Weszliśmy właśnie w posiadanie nivki '86 1600, i zastanawiamy się, czy montaż gazu jest możliwy tak, aby zmniejszyć oryginalny zbiornik paliwa i zamontować zbiornik gazu obok, w tej samej wnęce pod tylną kanapą... bo trochę bagażnika szkoda na zbiornik gazu...
ktoś tak montował? widziałem rozwiązanie z "gondolą" w podłodze bagażnika, ale to ogranicza chyba troszkę w terenie no i ta przeróbka wydechu...

i jeszcze jedno:
gdzie można kupić wykładzinkę nadającą się do wyściełania nivki od wewnątrz? bo pod gumowymi dywanikami jest... po prostu blacha... gdzieś pisało, że wykładzinki samochodowe są impregnowane, żeby nie pleśniały po namoknięciu - to prawda?

z góry dzięki za odpowiedzi
  
 
Z ta butla nie da rady. Pod siedzenie napewno jej nie zalozysz bo tam poprostu nie ma miejsca.
  
 
mały płaski bak zamiast baku pod kanapą założysz (taki jak zakłądają w miejsce koła zapasowego), a bak mozsz założyć w tylny błotnik jak w ładzie 2105 - ale myślę, że lepiej przerobić wydech i podwiesić małą butlę (30litrów) pod podłogę, lub lepiej wyciąć podłogę i jeszcze podnieść tą butlę o te 5 cm.
  
 
Chwila chwila. Oryginalny bak w nivie jest nietypowych kształtow- z przodu ma wieksza pojemnosc a z tyłu zweza sie do zera (ma kształt klina) wiec jakim cudem chcesz tam zapodac zbiornik toroinalny Wytłumacz mi bo ja jakos tego zabardzo nie widze
  
 
Pod kanape to raczej nie zamątujesz jak Bart03 powiedział. Zależy do czego chcesz mieć i czy ci zależy na bagazniku ja mam, właśnie w bagazniku i jest spoko ( butla 40 l ) .