JBL - warto?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co sądzicie o tym głośniku.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39898473
Z góry dzięki.
  
 
Pomomcy panowie.
Naprawde nie wiemczy mam go brać czy sie nie opłaca.
Pozdro
  
 
Widocznie nikt nie ma zdania o tym głośniku.
  
 
Witam!

Lepiej późno niz wcale nie ...

Zaczne od tego że osobiście nie zwracam szczególnej uwagi na głośniki o średnicy większej niż 25 ( 27 - FOCAL ) cm. A to dlatego że nie posiadam monobloka ... a duży głośnik potrzebuje trochę więcej mocy niż mniejszy , choćby instrukcja mówiła o takiej samej mocy w RMS. Do suba zasilanego z mostkowanej dwu albo czterokanałówki polecałbym głośnik 25(10") albo 2x20 (2x8"). Czas już skonczyc wewnętrzne przemyślenia i napisać cos o samym głośniku. JBL to dobra firma która ma w swojej ofercie mocne wzmaki i suby. Seria GT to ta sama półka co wzmacniacze i głośniki z serii GTO. Nie jest to najniżsxy szczebel bo ten zarezerwowany jest dla serii CS. Co do samego głosnika to nie posiadałem go w swoim samochodzie, ale kolega ma GT 3 (25 cm, starszy model, ale nie podejrzewam żeby cos sie specjalnie zmieniło w konstrukcji ) w skrzyni bass-reflex w "seju" i to podpięte pod zmostkowane dwa kanały 75W i gra to całkiem fajnie.
Druga opinia nalezy do mojego kuzyna którego kolega zbudował skrzynie na dwóch JBL GT4 i podłączył ją do Audisona MILLINIUM ( 5 kanałowy) jeden głosnik zasilany jest przez kanał dla suba, drugi przez dwa kanały zmostkowane. Z tego co słyszałem to basu jest pod dostatkiem , ale jego prędkośc troche kuleje...no ale 2x30cm jak pisałem wcześniej potrzebuje troche mocy. Audison dysponuje mocą 150-175W na kanał dla subwoofera i 4x50 na pozostałych kanałach.

Za kupnem JBL'a przemawia , jak dla mnie , jego moc - 250 wat, no i firma...jakby nie było to STANY ( choc produkowane w Chinach ). Moc jest w sam raz pod MOSTEK na czterokanałówce, nie jak Lanzary które sa tanie ale mają po 400 - 500 - i więcej wat w RMS.

Czy warto czy nie to już zależy od posiadanej kasy, ja i tak kocham RockForda i nie zamieniłbym go na nic innego ( no może poza JLAudio 10W7-D2 )

Pozdrawiam.