Wymiana silnika 2.0 8v na 2.0 DOHC 16v.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
W związku z tym, że padł mi silnik w Sonacie 2.0 8v a znalazłem za rozsądne pieniądze 16-zaworowy i moje pytanie jest następujące czy jest w ogóle sens żeby to robić? Czy będzie pasowała mi instalacja od 8v i czy wystarczy wymienić tylko komputer. Jeżeli ktoś miał jakieś doświadczenia z tym związane to proszę o informacje.

Z góry dzięki
Tomek
  
 
zalezy z czym kupujesz silnik ...czy goły czy masz osprzęt, czy np kolektor ci pasuje, wydechowy i dolot nie wiem czy jest taki sam, co ze skrzynią itd zamienne? dalej masz komp zapewne inny, okablowanie, no i wsadzic to wszystko okablować i odpalić.... wymiana silnika to pewnie coś ok 1k masz jakiś warsztat który by się w to bawił ?
  
 
16v kupuje w całości razem z inną Sonatą tylko ze skasowanym tyłem. Także części to nie problem tylko czy cała ta zabawa będzie miała sens? A jeżeli chodzi o przekładkę zrobiłbym to sam. W tej chwili jestem na etapie rozbierania swojego silnika (może jeszcze uratuje) ale pogoda nie taka a tam gdzie robie nie mam ogrzewania.
  
 
nie no jak masz wszystkie graty to luzik dropsik..... potrzebujesz tylko dużo czasu i spokojnie sobie przełożysz, nie wiem jak wygląda mocowanie silnika - miejsca jego zawieszeń ale to raczej nie powinno być nie do przejścia.. kiedy obok masz stojący magazyn nie można sobie chyba lepiej wymyśleć przekładki.
  
 
No i po zawodach nie kupiłem w końcu tej 16-tki ........... ale co się na główkowałem...........