Bardzo dużo oleju...!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Odpalając rano moja 2107 zauważyłem olej cieknacy ciurkiem w miejcu laczenia silnika ze skrzynia... Moze scieka on z jakiegos innego miejsca ale chyba raczej wycieka spod kola zamachowego... Czy to mozliwe ze jest to wina uszczelniacza pod kolem? I ile moze on kosztowac? Prosze o pomoc...
  
 
Dodam jeszcze ze przy wylaczonym silniku olej sie nie pojawia...
  
 
witam

u mnie kiedys była taka sama sytuacja,myślałem ze poszedl uszczelniacz na wale
co sie okazało,dupki jak zmieniali rozrząd,to źle założyli pokrywę zaworów-uszczelka sie zawinęła,czy cos i tamtedy olej sciekał na doł miedzy skrzynią a silnikiem

dlatego warto to tez sprawdzic

jesli tam w porządku,to uszczelniacz na wale
to juz sie wiąze z wyjmowaniem skrzyni,przy okazji pewnie przydałoby się sprzęgło wymienic,zeby nie płacic dwa razy za robociznę.
  
 
Mi tam też leci pare kropelek jak sie silnik mocno rozgrzeje , ja tegio nie robię mchanicy powiedzieli jak pan ma kasę to pan rób ale przy okazji by trzeba było spzręgło wymieniać a to juz kasa idzie bo sam simering pewnie kosztuje z 20 zł a wymiana 200 zł w tanszych warsztatach a jakbys sprzęgło chciał wymienaić to nastepne 300zł.
A te czesci do łady szcególnie uszcelki miski i pokrywy zaworów wołają o pomstę kosztuja mioże i mało bo 5 zł zawory chyba 8 zł miska ale wogóle nie spełniaja swojej roli ja juz ymieniałem 3 razy pod miską i 2 razy pod pokrywazaorów a i tak za jakiś zcas zaczyna cieknąć
  
 
Ajak wymieniałeś pod pokrywą uszczelke, to wymieniłeś od razu yszczelki pod nakrętkami pokrywy? Bo jak nie to lepiej je wymień to przestanie ciec. Uszczelke miski wymieniałem prawie 2-wa lata temu i nie cieknie, wystarczyło sprawdzić raz na jakiś czas dokręcenie śrub miski olejowej.
  
 
pod nakrętkami od pokrywy nie ma żadnych uszczelek-przynajmniej w 2107
są tylko takie metalowe podkładki
  
 
Cytat:
2005-02-12 16:37:30, Grzesiek pisze:
pod nakrętkami od pokrywy nie ma żadnych uszczelek-przynajmniej w 2107 są tylko takie metalowe podkładki



W 1500 są podkładki a w 1300 nie ma podkładek