Podlaczenie radia pod wzmacniacz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam juz 2 moje radio (obecnie ktorys model pioneera mp3) nie puszcza dzwieku z tych wyjsc na czincze podlaczam pod nie wzmacniacz i cisza sam glosnik pod tym wyjsciem tez milczy radio sprawne, robie cos nie tak, moze o czyms nie wiem??

jak podlaczyc to dziadostwo??
pozdrawiam prozak
  
 
A kabel sygnałowy (załączeniowy) podpinasz do wzmacniacza ?
Może najpierw opisz dokładnie jak i co z czym połączyłeś.
  
 
wiec z radia mam wyjscia na ta kostke i na czincze (mowie oczywiscie o wyjsciach glosnikowych) gdy podpinam czincze z radia pod glosnik lub wzmacniacz jedyne co slysze to cisza cos robie zle bo radio jest sprawne 100%
  
 
Wyjście chinch z radia łączysz z wejściem chinch we wzmacniaczu, również musisz połączyć przewód sygnałowy z radia do wzmacniacza (by się załączył jak włączasz radio). A głośniki podłączasz pod wyjścia wzmacniacza. (Twój opis jes trochę mylący ......)
  
 
no problem w tym ze tak wlasnie zrobilem i ciszaaaaaaaa czy nie powinienem slyszec dzwieku z czinczy od radia nawet jak podlacze glosnik??

kurde moze te wyjscia trzeba wlaczyc radiem
  
 
Opisz DOKŁADNIE kabelek po kabelku, co i z czym łączysz. Bez tego nikt ci nie pomoże.
  
 
masz racje latwiej zrozumiec jak sie to robilo samemu

wiec jest radio pioneer 4x50 z mp3kami ma 2 rodzaje wyjsc na glosniki standardowe czyli kostka i wyjscia na czincze (ponoc sa mocniejsze) zrobilem kabel 2x 2 zyly, z obu stron zakonczony czinczami czyli 2x czincze po obu koncach kabla. dwie czincze wpiolem do wyjscia radia (tyl) a czincze z drugiej strony do wzmacniacza i lipa cisza i cisza 2 radia robily to samo na 2 roznych wzmacniaczach

jak probuje podpiac bezposrednio glosnik do wyjscia czincz z radia tez jest cisza nie qmam tego, sygnal z kostki jest normalny
  
 
Z opisu wynika, że skopałeś te kabel co robiłeś (przynajmniej tak zrozumiałem). kip najtańszy jaki możesz i podłącz na próbę. Głośniki podłączasz Powinno być OK. Głośników nie podłącza się pod przewody chinch. Przewody chinch to wyjście na wzmacniacz a nie na głośniki.
  
 
Nigdy nie spotkałem się żeby wyjście na głosniki było poprzez czincz i nigdy głosniki pod tym wyjściem nie zagrają to sa wyjścia sygnałowe o niskim napięciu podłączane do wzmacniacza i mogą byś dodatkowe do sterowania suba.
  
 
czesc.. podepne sie pod posta zeby nie zasmiecac forum nowym

chcialbym podlaczyc wzmacniacz Blaupunkt GTA470 pod radio Sony CDX-L480X.. problem w tym ze w radiu jest tylko jedno wyjscie na wzmak oznaczone REAR OUT (podejzewam ze z filtrem dolnoprzepustowym) a we wzmaku 2 wejscia - REAR IN i FRONT IN..

no i teraz pytanie - czy mozna podlaczyc chinch'ami REAR OUT (wyjscie na wzmacniacz) i jednoczesnie zwykle glosnikowe FRONT OUT do wzmacniacza ? (zeby sterowac przodem i tylem)

albo jeszcze jedna koncepcja - pominac REAR OUT i podlaczyc zwykle wyjscia glosnikowe z radia przez dorobione kable do wejsc wzmacniacza - czy taka operacja nie spowoduje awarii ktoregos z elementow ???

Pozdrawiam

Poczatkujacy CarAudio Fan...
  
 
Cytat:
zrobilem kabel 2x 2 zyly, z obu stron zakonczony czinczami czyli 2x czincze po obu koncach kabla

nie kombinuj tylko idz do sklepu i kup odpowiedni kabel do car-audio, nie zaden tani do podłączenia video, ale najlepiej silikonowy gruby.
Cytat:
jak probuje podpiac bezposrednio glosnik do wyjscia czincz z radia tez jest cisza nie qmam tego

to nie będzie grało bo jest to tylko sygnał na przedwzmacniaczu. dzięki takiemu podłączeniu wzmacniacza uzyskujesz czystszy dzwięk niż po podłączeniu wzmaka poprzez wyjścia głośnikowe