Fiat 132-kilka pytań

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Ostatnio się poważnie zaintersowałem Fiatem 132 w wersji Mk.3
I mam następujące pytania:
A.Jaki w.g Was jest lepszy silnik 2.0DOHC/112-gaznik czy 2.0DOHC/122-wtrysk????????????
B.Ma ktoś dane n.t wersji 132 t.z.n jakie było w danej wersji wyposażenie, czy w 112 konnym 2.0 mogła być klima??????
C.Jakieś ładne fotki Fiata 132 dysponujecie????????
I ogólnie wątek o 132 -zalety, wady i.t.p.
Pozdrawiam
Yoshi81


[ wiadomość edytowana przez: Yoshi81 dnia 2005-02-12 21:07:25 ]
  
 
już kiedyś był watek o 132 ale że mało o nim to można nowy zacząć , chyba największym problemem w 132 jest blacha zresztą jak w prawie wszystkich fiatach , trudno jest znaleźć 132 z dobrą blachą ale jest to możliwe , co do części blacharskich jeszcze o dziwo czasem zdarzają się i to często, praktycznie wszystkie blachy (ale ja spotkałem się z tym tylko u prywatnych ludzi w żadnych sklepach) , który silnik lepszy hmmm ja mam 2.0ie i raczej nie narzekam , jak jest w dobrym stanie to nie powinno być z nim problemów no ale o niezajeżdżone DOHC jak każdy wie teraz trudno, najgorszym problemem przy ie jest przepływomierz w momencie gdy zakładamy gaz , już nie raz spotkałem się z rozwalonym przepływomierzem w tych silnikach (niestety mnie to też nie minęło) i klapki przeciwwybuchowe wtedy nie pomagały , zawieszenie jest jak dla mnie trochę za miekie ale jazda jest w pełni komfortowa dużo miejsca i wygodnie , więc jak masz możliwość to poleciłbym Ci 132 bo mało ich i do tego bardzo ładne autka
  
 
A masz więcej fot Swojej 132??????
Podoba mi się, ale ja bym zostawił ją w orginale, bez spoljerów
  
 
mam jak chcesz to daj maila , mi tez bardziej podoba się w orginale dlatego nastepna będzie orginalan jak znajde odpowiednia baze do odbudowy
  
 
yoshi81fso@op.pl
  
 
yoshi, klima byla nawet w opcji do fiata 128 sport wiec w 132 oczywiscie tak... byla w opcji dla gaznikowca i wtrysku{ patrz 132 z allegro, to pewnie nim sie interesujesz??}

a tu 132 mk3 w pieknym kolorze



  
 
Czyja to furka????
  
 
fura jest jakiegos wlocha byla kiedystam na mobile.de chyba a 2000 ojro?? daawno to bylo... fotki ladne wiec je zachowalem... auto bylo chyba na sycylii
  
 
A ja mam pytanie z innej beczki .Jak moge utwardzic zawieche w 132?
Przod sprezyny i amorki od trucka a tyl?
  
 
132 2.0 ie były z klimą-sam taką miałem

Poza tym jak dla mnie odpowiedni silnik do tego samochodu to nie 2.0 a 1.8 Ale wszystko jest kwestią gustu i temperamentu kierowcy
  
 
a ja ci Y. powinienem kopa dać i kazac sie wyszukiwarka pobawic...

[132] dwa slowa

tam pisalem o wyposazeniu 132 itp.

a jesli chodzi o zawias i utwardzenie/obnizenie - to poszukaj zawieszen z bmw e12/e28 z wersji z wiekszymi silnikami... nawet z M5...
  
 
HE , ja mam 132 ze zdrową blachą nawat chciałem je sprzedac ale juz nie chce ...Co do przypadłosci , to zależy co kupisz... ja mialem zawsze problemy z rozruchem , zasilaniem , elektryka ...ale to wina magików którzy poczynili naprawy , tak żeby było ...Zawias , cóz sprężyny z przodu i z tyłu , twardy amor , są takie jak w kancie i poldku , twardsze sprężyny ciachnąc i masz ...tylko po co ??
Mam mk II z 75 i miałem MKII gls z 74 w obu padły mosty , w MK III zostało to poprawione . Silnik DOHC , cóż puki działa jest ok , ale jak sie zacznie sypać ... skarbonka . Części wszystkie jak sie poszuka mozna wyszperac u ludzi , blacharskie i mechaniczne, ceny różne .
  
 
Quattro-sorki, ale nie dawaj mi kopa .
SerU-Możesz mi opowiedzieć o tej swojej????
Jaki kolor, rocznik, i.t.p????
Może jakieś fotki???????
  
 
Oto moje



Rocznik 77, kolor jak widać, elektryka, wspoma, klima.
Została dawcą silnika do mojego poldka bo się trochę pogniotła z przodu
  
 
a masz foty tego przodu??
  
 


Pechowo wlanięta-dostała centralnie w podłużnice tak, że dach się pogiął-fura nie do odratowania niestety
  
 
jak masz wiecej foto to podeslij mi na adres z profilu oki??
  
 
poszły fotki
  
 
Eee, mi też zarzućcie te foty - race_d[at]fiat-furious.pl