Jak wymienic tłoczek w zaciski przednim łada 2107? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po powrocie z wakaczji sie zabieram














Licze ze ten fenox wytrzyma przynajmniej 5 lat!

odstep pomiedzy fotami

[ wiadomość edytowana przez: Krzysztof-Fleszer dnia 2005-06-29 00:05:15 ]
  
 
Witam!
Robimy z bratem remont jego Borewicza i przy okazji chcemy wymienić przednie hmulce na hantle dwutłoczkowe od Łady. Zakupiliśmy na szrocie komletne hamulce od Łady 2105. Teraz musimy kupić cylinderki, jako że w mojej okolicy nie ma sklepu z częściami Łady, więc muszę kupić z jakiegos sklepu wysyłkowo. W internecie znalazłem kilka sklepów: najtaniej cylinderki są w Skorpionie (po około 15zł - produkcji białoruskiego Fenoxa), w innych sklepach są po 30-32zł szt. (np. w Moto-hurcie w Łodzi i na Radzymińskiej w Warszawie). W związku z tym mam pytanie, czy lepiej dopłacić i kupić droższe, czy kupić te najtańsze Fenoxa, czy te droższe to też będzie ten sam Fenox co w Skorpionie i czy można gdzieś spotkać orginalne wyprodukowane przez rosyjskiego Waza (jeśli tak to prosiłbym o adresy sklepów).
I jeszcze jedno pytanie: czy te cylinderki są jakoś zabezpieczone przed wypadnięciem z obudowy zacisku, czy są wkładane tylko i na wcisk i czy nie zdarzaja sie przypadki ich wypadniecia z obudowy zacisku.
Pozdrawiam wszystkich klubowiczów i sympatyków LKP.


[ wiadomość edytowana przez: dominikr dnia 2005-11-03 07:10:00 ]

[ wiadomość edytowana przez: dominikr dnia 2005-11-03 07:11:23 ]
  
 
O ile dobrze pamiętam w cylinderkach jest taka dziurka, w której chodzi taki trzpień na sprężynce, który blokuje cylinderek przed wypadnięciem z zacisku. Ten trzpień ze sprężynką trzeba kupić dodatkowo, bo nie ma go razem z zaciskiem w komplecie. Nie licz także, że uda ci się to odzyskać ze starego cylinderka - jednorazówka.
  
 
fenoxa odradzam. Co prawda nie bralem od nich tloczkow, a inne duperele - ale mysle, ze jakosc wszystkich ich wyrobow jest taka sobie.
  
 
@Kamil - te trzpienie trzymają tylko i wyłącznie klocki hamulcowe.

@Adasco - lepszy fenox od jakiegoś gó... białorusko-ukraińsko-polskiego.

Najlepiej to kupić jakiegoś lucasa czy coś podobnego w Intercarsie.

Ja się przymierzam do tarcz brembo.
  
 
@Leszku - sa tam "trzpienie" ktore trzymaja tloczki- a tak naprawde cylinderki, ktore trzeba dokupic bo w pudelku z tloczkami ich nie ma.
Sa one raczej jednorazowe - jest to takie male cos + sprezynka ktore wstawiasz do zblocza, zakladasz nowy cylinderek, upychasz i wyskakuje ci ten malusi bolec w "oko" cylinderka w ten sposob zabezpieczajac go przed wyskoczeniem ze zblocza.

Radzil bym NIE uzywac mlotka - a jak juz to drewniany albo gumowy, bo mozna ubic zblocze i wtedy malusi "trzpien" nie przyda sie na nic - trzeba dorobic sobie wiekszego bolca ze sruby z gwintem, ktory sie wbije tam gdzie powinien byc trzpien- gwint po to aby sie "zadział" i nie wyskoczyl po wbiciu.

Najlepiej chyba pochlastac stary cylinderek szlifierka - boschem, czy diaxem czy flexem jak kto woli.
Sprawdzilem w praktyce.

Ja mam fenoxy cyl ham. swieze - poki co OK, ale wysprzeglik fenoxa padl po miesiacu.
W skorpionie maja ruskie rowniez -ale nie wiem czy wszystkie 4ry.

Jesli innej firmy niz ruskie badz fenoxy to jakie?

Lukas oczywiscie rzadzi -ale wez i dostan lukasa!
  
 
@Flesz - co racja to racja. Kamilowe dziurki i trzpienie skojarzyły mi się z jednym

A mysle, ze Lucasy sa do dostania w Intercarsie.
  
 
Ja mam fenoxy i nie narzekam.
Jeśli chodzi o trzpień i spreżynke ,to spreżynke użyłem stara (ze starego cylinerka) a trzpień dorobiłem ze śruby czy z czegos podobnego (kawałek preta- żadna filozofia). Stary cylinderek najszybciej "wymontować" młotkiem
  
 
Cytat:
@Kamil - te trzpienie trzymają tylko i wyłącznie klocki hamulcowe.




Są są . i trzymają cylinderek . Wiem bo walczylem z tym z godzine
  
 
Chciałem kupić trzpień ze sprężynką, który blokuje cylinderek przed wypadnieciem z zacisku (katalogowo: ustalacz cylind.przedn ze sprezynką,2101-3501059/60). W Skorpionie nie maja obecnie tej części. Czy ktoś z klubowiczów zna może inny sklep internetowy z częściami do Łady gdzie można kupić ten element? Ewentualnie prosiłbym o namiar takiego sklepu w Łodzi lub w Warszawie.
  
 
a chcialem jeszcze zapytac, czy da sie wymienic wewnetrzne gumki na tloczkach(uszczelniajace) bez wyciagania ze zblocza ?
  
 
Cytat:
2006-08-21 16:00:44, Krzysztof-Fleszer pisze:
a chcialem jeszcze zapytac, czy da sie wymienic wewnetrzne gumki na tloczkach(uszczelniajace) bez wyciagania ze zblocza ?


Da sie. Tzn oczywiście sam tłoczek trzeba wyjąć, ale cylindrów wyciągać nie trzeba.


[ wiadomość edytowana przez: Yanosik dnia 2006-08-21 23:37:32 ]
  
 

Odświeżę temat. Problem dotyczy mocowania zacisków hamulców przednich na 2 śruby od wewnątrz samochodu w 2106. Chcę wymienić cylinderki i jak tu było napisane najlepiej odkręcić cały zacisk z cylinderkami. Mniemam , że mocowanie jest identyczne jak w 2107 ?
Z dostępnych mi rysunków wynika ,że są tam 2 śruby bez nakrętek. Jak zaglądałem pod samochód ,na górze widzę łeb śruby mocującej zacisk, na dole koniec śruby z nakrętką ? Mocno skorodowana .
Ta na dole to byłaby jakaś szpilka ?
Może ktoś dysponuje dokładniejszym opisem zdejmowania tych zacisków z cylinderkami ?
  
 
Przerabiałem ten temat w zeszły weekend. Tam są normalne śruby bodajże na klucz 16. takie jak do przykręcania kół tylko mniejsze Na dole jest taka sama śruba jak na górze.

[ wiadomość edytowana przez: ironman4 dnia 2011-07-22 16:49:03 ]
  
 
Może źle zobaczyłem tą śrubę na dole a może ktoś tu coś przerabiał ?
Da się te śruby odkręcić po zdjęciu koła bez kanału czy trzeba coś odkręcać od wahacza czy coś podobnego ? Podejrzewam , że zwłaszcza ta dolna śruba może być dobrze zapieczona .
  
 
Odgrzewam kotleta. Przygotowywujac Lade na zlot wzialem sie za rozebranie przedniego zacisku. Wszystko poszlo gladko, nawet cylinderki wyszly z zacisku ale gosc ktory wyslal mi czesci do wymiany, zamiast zabezpieczenia cylinderka (bolec plus sprezynka) wyslal mi jakies dziwne krotkie sworznie. Nie wiem czy bedzie cos takiego mial bo nawet w jacarsie stan magazynowy - zero.

Macie jakies patent czym to zastapic. Myslalem zeby nagwintowac to miejsce gdzie sie wbija bolec do cylinderka i wkrecic tam srubke albo wbic cos innego tylko nie wiem co bedzie przy kolejnej wymianie?
  
 
Użyj stare.