Zakup PEUGEOT 406 - porady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy opłaca się kupić peugeota 406 kombi, 1.9 tdi, 140 tyś, 1997r, standard wyposażenie, za 19000tysi? autko jest w stanie dobrym, żadnej korozji. na co mam zwrócić uwagę gdy będę go oglądał? pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-02-16 00:19:30 ]
[ powód edycji: zmienilem tytul watku na precyzyjniejszy;) ]
  
 
Jak w przypadku każdego samochodu powinieneś pojechać na stację diagnostyczną i zweryfikować stan tech.: luzy w zawieszeniu, chamulce itd. Warto zbadać grubość powłoki lakierowej by mieć pewność,że auto nie było bite (o korozję nie ma się co martwic bo 406 jest 100%ocynkowane, mój 406 jeżdził kilka sezonów zimowych z porysowanym do blachy progiem a rdzy ani śladu) Samochód jest trwały i nie ma jakichś słabych punktów na które trzeba by jakoś wyjątkowo zwracać uwagę, więc wystarczy standardowa kontrola. O ile stan techniczny faktycznie jest dobry to polecam ten samochód! Większość użytkowników 406 z pierwszych lat produkcji jest z niego bardzo zadowolona i nie zamieniła by go na inny tej samej klasy, ja też!
  
 
Acha, jeszcze jedno-dużo sceptycyzmu co do przebiegu; to starszy pojazd w dodatku diesel, rzadko bywa on tak niewielki, więc jeśli nie jest udokumentowany w książeczce serwisowej to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest większy!