DZIAŁ ---- VECTRA - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja juz sie wypowiedzialem raz na temat tego dzialu .....a teraz podnosze jego statystyki hehe I tez jestem zadowolony
  
 
a mnie się wydaje....
że jak się producent nie chwalił cynkowaniem to może tylko śrubki ocynkował!! he he
i nie dementuje plotek , taki CHŁYT MATETINGOWY !! (chiński)

papa
  
 
DOVectra:
Wymieniłem niedawno mejle z SEAMANem i uspokoił mnie, że modele z 93 roku z blendą z tyłu mają ocynk. Oczywiście cieszę się ale jak jest naprawdę to pokaże czas. Kilka dni temu widziałem GLSkę z 1992 (na szybach była 2 ale przód nowy i blenda z tyłu) w bardzo dobrym stanie - zero śladów rdzy. Podobno jej właściciel przywiózł ją w zeszłym roku z Niemiec więc pożna podejrzewać, że Helmut tak o nią dbał lub po prostu była remontowana.
Jak sobie przypomnę wszystkie trupy Vectr A jakie były do kupienia na giełdzie i tę GLSkę to myślę, że może warto przewieźć tyłek i kupić auto u Helmuta...
Pozostając w temacie rdzy to mi mechanik zaproponował zrobienie konserwacji i zastanawiam się nad tym rozwiązaniem. Nie mam kompletnie wiedzy na temat sensowności i skuteczności takiego rozwiązania w samochodzie 11-letnim, więc może ktoś mi coś podpowie?
  
 
hmmm....co do rdzy..to lekko zaczela mi sie dobierac do tylnych nadkoli i mam pytanko co do kosztow ich renowacji...

a druga sprawa juz dlugo przezemnie maglowana to dobranie sie do podswietlenia konsoli a dokladnie do wymiany zaroweczek jak to zrobic?

Z gory dzieki...
  
 
Witam
Instrukcja do Vectry A
Licytacja jeszcze przez 16 godzin cena taka sobie - prawdę mówiąc jak za nową chyba...46 złotych
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19363773
PZDR Vincent
  
 
co do ranowacji..vectry:
- reperaturka błotnika tyl 35zł szt
-wstawienie 100zł szt
-progi 60 zł szt
-wstawienie 200-300zł szt
- plus malowanie, + antykorozja
- trzeba się liczyć z dziurami w podłodze i podciągach!!1
co do konsolli środkowej to..
..żeby ją rozebrac to trzeba ostro poroskręcać wszystko ,cały słupek!!!!
to złośliwcy ci konstruktorzy!!
  
 
moja vectra jest z 11.93 i na razie rdzy nie widać.oprócz rdzawego kawałka na progu przy tylnych drzwiach gdzie ścieka woda z tej nieszczęsnej listwy co jest pokryta gumą.u mnie tylko z jej winy zbiera się tam woda i przez to rdza.podłoga zdrowa i reszta odpukać tez,pozdrawiam
jeżeli chodzi o konsole Robson123 to zajrzyj na www.vectra-unlimited.org do porad Piterka tam jest wszystko opisane
  
 
Duke: Właśnie dziś jeden z Zachodniopomorzan upewnił mnie co do momentu wyprodukowania mojej Vectry. (patrz wątek - gdzie wyprodukowano Twojego Opla na forum ogólnym). Po mojej też nie widać rdzy ale była łatana przez handlarzy.
Wstaw fotkę swojej Vectry z profilu - chciałbym zobaczyć jak się prezentuje na takich felgach. Rozważam zakup alusków i chcę obczaić wzór i rozmiar. Jak będę na kupnie to zapodam wątek na forum, dowiem się na pewno więcej.
Pozdrawiam
  
 
Filasty:jak tylko odzyskam swoje zdjęcia z profilu to zapodam bo miałem kłopoty z kompem.
a rozmiar to 7,5/16
pozdrawiam
  
 
filasty-odzyskałem swoje zdjęcia ale nie mam takiego coby dobrze bylo widać auto z profilu.nie moge tez zrobic na poczekaniu bo na aucie stalówki.jak tylko zrobi sie ciepło to zpodam fotki.pzdr
  
 
Duke: temat felg aluminiowych jest dla mnie jeszcze dość odległy. Jakie są "za" to powszechnie wiadomo, "przeciw": im większe felgi tym większe koszty - także opon, auto stoi pod blokiem. Podobaja mi się takie aluski ale będę niestety wzdychał z tęsknotą.
  
 
NADKOLA:
Czy któryś z Was montował tylne nadkola do Vectry A? Jak je się montuje, na nity czy jakieś zaciski? Jest ingerencja w blachy samochodu czy nie?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.
Dzięki!
  
 
A ja jak zwykle jestem troche zacofany i dopiero zobaczylem ten koncik-myśle ze to fajna sprawa!!

Wiece moze gdzie kupic juz gotowego grila do vectry?

Pozdrawiam!!

Kamil
  
 
Grila do Vectry B można kupić na allegro za 75 zł. (chromowany)
  
 
Witam,

Mam Vectre B 98 r. 1.8 (X18XE) i nastepujace pytanie: po wlaczeniu silnika nie gasnie kontrolka cisnienia oleju. Nie jest to czujnik, bo byl wymieniany, a wyraznie slychac popychacze. Wystarczy, ze depne na gaz, zeby silnik dostal troche obrotow i kontrolka gasnie. Bylo sprawdzanie cisnienie oleju i jest prawidlowe zarowno na niskich jak i na wyzszych obrotach, zreszta na luzie kontrolka nigdy sie nie zapala. Wyglada to tak, jakby silnik nie lapal cisnienia oleju tylko po zapaleniu silnika, potem wszystko jest OK. Czy w takiej sytuacji tylko wymiana pompy czy moze cos innego polecicie? Aha, przejechalem tak juz ok 40000km i zaliczylem 3 wymiany oleju.

Pozdrawiam,

Michal
  
 
Witam,

Padl mi przeplywomierz w Vectrze B 1.8 98r. (X18XE). Czy ktos z forumowiczow spotkal sie ze strzeleniem przeplywomierza w benzyniaku? Slyszalem, ze zdarza sie to w zagazowanych Vectrach, a u mnie skonczyl sie na benzynie. Zapytanie o dostepnosc przeplywomierza zadalem na forum Kupie.

I jeszcze jedno. Obecnie jezdze caly czas na zapalonej kontrolce check engine, bo komputer nie dostaje zadnych wartosci z przeplywomierza. Czy w takim trybie spalanie jest wieksze? Obecnie w miescie pije mi ok. 12/100.

Pozdrawiam,

Michal
  
 
Meehow77 jak przepływomierz niedziała to komp od silnika przechodzi w stan awaryjny i bierze pod uwage domyślne ustawienia z mapy wtrysku stąd to spalanie 12/100 w mieście, z ciśnieniem oleju masz coś nietak powinno zgasnąć samo po zapaleniu silnika a nie po tym jak ty dodasz gazu. Przypływki w zagazowanych Vikach padają z powodu strzału gazu, skoro niemasz gazu niewiedziec czemu Ci padła, może była jakaś walnięta aż całkiem zdechła.
  
 
Cytat:
2003-11-13 11:33:33, Gawara pisze:
Cytat:
2003-10-25 11:20:54, DamianSz pisze:
I tak moderator powiedział że to jest na próbe, zobaczy który dział ma największą popularność i ten zostanie a reszta wypad, bo niedługo zaczną się działy typu X20XE X17DT



X20XEV



pozdrowienia, X25XE


[ wiadomość edytowana przez: Luz dnia 2005-10-13 07:12:12 ]
  
 
Filasty tyle błotniki są z nadwoziem połączone na stałe, aby je wymienić trzeba ciąć blache, to nie to samo jak z przednimi że można je odkręcić.
Meehow na Twoim miejscu bym wymienił pompe.
  
 
Oto mam zagadnienie: w Vectrze A były montowane silniki 2.5 V6, czy 2.0 16V były najmocniejsze?