Brak swiateł wstecznych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Heeeejjja wszystkim klubowiczom. Jak wrzucam wsteczny niemam swiatel wstecznych. Sprawdzalem zarowki, bezbiecznik-wszystko OK. Przypuszczam ze wlacznik. Gdzie on sie znajduje i czy napewno to on jest ego sprawa.
  
 
mam tak samo. włącznik jest w okolicy lewego koła, na skrzyni biegów, można sprawdzić jego działanie gdy połączy sie te dwa kable co do niego wchodzą, gdy po połączeniu zapalą sie światła wstecznego to znaczy że przełącznik jest zepsuty albo styki na przełączniku.
  
 
proponuje jeszcze poruszac odpowiednim bezpiecznikiem, ew. zamienic go na inny.
  
 
u mnie ruszanie bezpiecznikiem nic nie dało ale gdy ojciec mi powiedział jak sie sprawdza taki przełącznik to wkońcu zapaliły się światła wstecznego
  
 
w kasyku to w ten czas gdy pada swiatlo wstecznego razem z ogrzewaniem tylnej szyby i dmuchawa przedniej, to oznacza bezpiecznik.
U mnie byl sprawny - poszla skrzynka z bezpiecznikami.
Rozebralem, zlutowalem ,poki co jest OK.

  
 
najlepsze jest to, ze pozornie dobry, niespalony bezpiecznik moze byc do du. A skrzynka to faktycznie masiakra. Ja swoja tez lutowalem....
ale fleszerowa przynajmniej latwiejsza do wyjacia
  
 
Zgadza sie po dwakroc i z bezpiecznikiem(lubi byc przepalony np. na laczeniu) i z wyjmowaniem skrzynki z bezpiecznikami w moim wozie.
  
 
witam
co do swiatel wstecznych to jest czujniczek wkrecany do skrzyni kosztuje z 10 zl
i wystarczy go wymienic
znajduje sie on za lewym przednim kolem w skrzyni wystarczy wykrecic i zalozyc nowy
i swiatla beda chodzic.

  
 
Ehh, a jak spalona bedzie skrzynka bezpiecznikow to tez bedzie swiecic na nowym wylaczniku ze skrzyni?

Trzeba brac wszystkie warianty pod uwage - chyba ze wykluczylismy je wczesniej.
  
 
Cytat:
2005-04-12 19:45:40, Bori pisze:
witam co do swiatel wstecznych to jest czujniczek wkrecany do skrzyni kosztuje z 10 zl i wystarczy go wymienic znajduje sie on za lewym przednim kolem w skrzyni wystarczy wykrecic i zalozyc nowy i swiatla beda chodzic.



a jak się wykręci ten czujnik to nie wycieknie przypadkiem olej??
  
 
to cza szybko zmieniac.
wyciagasz stary i szybko wkrecasz nowy
i jest ok
wiadomo ze cos ci wycieknie ale tyle co nic
  
 
Swięta prawda!
Cytat:
to cza szybko zmieniac.
wyciagasz stary i szybko wkrecasz nowy
i jest ok
wiadomo ze cos ci wycieknie ale tyle co nic

W sobote wymieniałem Dla pewności zdejmij wtyczkę z czujki i zmostkuj kawałkiem drucika, jak się zapalą to wymień czujnik! U mnie wsteczny świecił cały czas