Przerywa silnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam do wszystkich małe pytanko. Przerywa mi silnik na wysokich obrotach podczas jazdy powyżej 110 km/h na czwartym biegu przy obrotach ok 4000. Mam Poldusia Atu 1996 Abimex na gazie. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Nie mam pojęcia co to może być. Proszę o rady.
Pozdrawiam
  
 
Jeśli na innych biegach przy wyższych obrotach dzieje się to samo to silnik otrzymuje zbyt małą dawkę gazu.Albo jest tak ustawiony, albo masz filterek gazu do wymiany/czyszczenia.Czyszczenie rurki doprowadzajacej gaz z butli też wskazane. Jeśli to za mała dawka to cos z elekroniką ...

[ wiadomość edytowana przez: Golden_ dnia 2005-02-08 17:03:42 ]
  
 
DZięki ,spróbuję wyczyścić filterek
  
 
To ja tez sie podepne. Mam podobny problem, tylko ze ja mam przejsciowke z gaznikiem, i przy wiekszych obrotach cos mus ie pierniczy. Co mam zrobic???
  
 
Jak gaźnik to przyczyn może być kilka:
-brudny zafajdany gaźnik
-filrty gazu,powietrza
-kopułka zapłonowa wyślizgana
-aparat zapłonowy
W przypadku kopułki i aparatu( z autopsji) dochodzi do pewnych obrotów , po czym zaczyna sie krztusić i dławić. Ale np bez obciązenia można przegazowac i nie będzie tego objawu-bądz tez mniej widoczny.
Lub źle zapłon ustawiony.
  
 
To raczej bedzie kopulka. Ojciec ostatnio cos przy niej majstrowal i teraz sa efekty . I jak jade sam to tego tak nie czuc nawet mozna mu depnac, ale jak juz ktos jedzie to jest gorzej. Dzieki za info
  
 
Sprawdz styki w kopułce czy nie wytarte mocno i jeszcze warto zerknąc na palec rozdzielacza.
  
 
Poruszalem troche kopulka, docisnolem jeszce raz wszystkie przewody i chodzi jak powinien. Jeszcze raz dzieki za wszystko!!!
  
 
Witam wszystkich
Panowie mam ciągle problem z silnikiem 1,6 GLI ABIMEX na gazie, otóż przy ok 4000 obrotów zaczyna mi szarpać samochodem. Kable mam ok 2000 km, filtr powietrza praktycznie nowy, Swiece nówki. Proszę wszystkich poradźcie coś bo już mnie szlak trafia, dodam że dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Panowie pomocy.
Pozdrawiam
  
 
Panowie nikt mi nie pomoże w tej kwestii
  
 
a bez biegu też to się dzieje?
  
 
Nie na luzie jak mu przygazuję nawet do 6000 to wszystko jest pięknie dzieje sie tak wtedy gdy jadę np. na dwójce i na ok 4000 mi przerywa
  
 
najpierw sprawdz, czy komp zarajestrował jakieś błędy.
  
 
Cytat:
2005-02-26 21:10:41, __Robert__ pisze:
Nie na luzie jak mu przygazuję nawet do 6000 to wszystko jest pięknie dzieje sie tak wtedy gdy jadę np. na dwójce i na ok 4000 mi przerywa



możesz mieć za mocno skręcony zawór na wężyku od gazu bo objawy są takie jakby poprostu nie dostawał dostatecznej ilosci gazu. sprawdz tez na benzynie czy objaw wystepuje.
  
 
czy to występuje na wszystkich biegach? czy to jest zależne od tego jak mocno depiesz na pedał gazu?
  
 
Występuje to na wszystkich biegach powyżej 4000 obrotów i ten objaw jest również na benie , a gaz mam z kompem. A jak mam sprawdzić czy komp zarejestrował jakieś błędy?

[ wiadomość edytowana przez: __Robert__ dnia 2005-02-26 22:04:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: __Robert__ dnia 2005-02-26 22:05:30 ]
  
 
Dodam jeszcze że wywaliłem kata i wstawiłem tłumik, sonda jest nowa
  
 
Cytat:
2005-02-26 22:02:50, __Robert__ pisze:
A jak mam sprawdzić czy komp zarejestrował jakieś błędy?



na końcu jest opisane.
  
 
Powiedz mi gdzie znajdę ten wtyk ALDL
  
 
chyba znajduje sie pod schowkiem z przodu za dywanikiem ale nie jestem pewny