Polonez z milionem zastosowań.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam... wszyscy dobrze wiemy, że nasze Poldki miały wiele zastosowań. Stosowano je tak jako auta osobowe (Caro, Atu), jak i jako ciężarówki (Truck, Cargo, czasem Kombi). Ja chciałbym jednak poruszyć temat zastosowania Polonezów to całkiem nietypowych rzeczy... jak również przystosowania ich do nietypowych zadań. Osobiście znane mi są nietypowe wersje Poldka:
- dla UOP (w latach 80-tych) - nadwozie stare, silnik 2,0 Lancii
- Karawan - nadwozia budowane z tworzyw sztucznych - chyba na bazie Trucka LB
- Wywrotka - normalny Truck tylko, ze skrzynię można było przechylić na bok
- Wóz straży pożarnej (ratownictwo drogowe), Policji, pogotowia ratunkowego - szły seryjnie
- Pomoc drogowa - na bazie Trucka

A jakie Wy widzieliście ciekawe zastosowania i wersje Polonezów??? Podzielcie się wrazeniami i odczuciami... Czy Polonez to auto mające najwięcej zastosowań i rodzajów nadwozii na świecie???
  
 
Coupe - auto dla wybranych (Prawda Adamus
  
 
No tak... co ta skleroza z człowieka robi.... miałem okazję widzieć jedno Coupe... pomarańczowe w Warszawie na ul. Leszczynowej kiedyś... to był widok... ech... ale ja za to widziaęm aż 3 Analogi.... 2 w wersji 4x2 i jeden 4x4... jak zacząłem toto oglądać na ulicy to ludzie myśleli, że jestem złodziej.... bo kto włazi na budę, zagląda pod spód, do środka auta na ulicy . Tak bynajmniej Im się wydawało.
  
 
Ja widziałem jako kurnik... bez szyb, ze słomą w środku... ruina
  
 
Była tez limuzyna , 7 dzwiowa , jeden egzempaż , a dla pewnosc poldek osobowy byl w w 5 wersjach nadwoziowych :
Seria 5d
Atu 4d
Kombi 5d
Coupe 3d
"sport" 3d
  
 
Cytat:
2003-01-31 09:17:28, Olaf pisze:
Była tez limuzyna , 7 dzwiowa , jeden egzempaż , a dla pewnosc poldek osobowy byl w w 5 wersjach nadwoziowych : Seria 5d Atu 4d Kombi 5d Coupe 3d "sport" 3d


Sport 3-d to zwykłe 3-d?
  
 
jest jeszcze Truck przedłużany (5osób + paka) ale nie wiem czy to się liczy...
  
 
Były jeszcze takie na lotniskach chyba, tzn jako wozy prowadzace czy coś... gdzieś na fotce widziałem
No jeszcze prototypowe pickupy (nie trucki)
  
 
No i jako STRATOPOLONEZ

ulubiona wersja Krzyśka-Staratosa
  
 
nie mozna zapomniec o polonezie jako wsad do pieca hutniczego!
  
 
Na ul. Grochowskiej stoi pod zakładem pogrzebowym 2-drz. karawan Bella z poloneza trucka caro 5-osobowego.
  
 
Polonez - strach na wróble hehehehe

  
 
polonez jako środek transportu przestępców



zdjecie z niemieckiej strony policji
  
 
Polonez jako grill

  
 
...i Polonez krzesełko dziecięce (ah ci tunerzy są praktyczni)

]





[ wiadomość edytowana przez: LifeGuard dnia 2005-02-27 19:18:08 ]
  
 
no no no,spojler imponujący