Sonda lambda, nowa a bez znaków zycia :(:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem!Opowiem po kolei: pojechalem na regulacje gazu(brc, komp.Just) wlozyli miernik spalin okazalo sie mieszanka za bogata, ale jest problem z wyregulowaniem. Na benie auto sie dusilo, tracilo moc przerywalo po przegazowkach nawet od czasu do czasu sobie strzelilo, na gazie lepiej ale wolne obroty to ok 1400/1500 obr/min po zatrzymaniu BARDZO powoli spadały do 1000obr/min. Fachmeni ktorzy mi zakladali gaz nie byli w stanie tego wyregulowac wiec stwierdzili ze moze reset kompa od gazu, tak tez zrobili, po czym zaprogramowac od nowa sie nie dalo gdyż okazalo sie ze sonda lambda nie reaguje zero-stoi! a wczesniej przed resetem sprawdzał ją na wykresie chodzila jak 'dzika" Stwierdzenie fachmenów " zbieg okolicznosci sonda padła" sprawdzali na wszystkie sposoby fakt zero oznak zycia Decyzja: "kupic nową sonde" tak tez zrobilem, 4zylowa 5voltowa jest! kupiłem!! Dzisiaj pojechałem zamontowali nową sonde podłączyli i SHIT!!!! to samo zero oznak zycia. Co Wy na to chlopaki i dziewczyny co za shit dzieje sie w moim aucie?? POMÓŻCIE (((((((((((((((((((((((((((
  
 
A czy fachowcy oprócz sondy sprawdzili ci, w jakim stanie jest przepływomierz jak nie to proponuje sprawdzić jest powiązane dopuki to nie działa sonda nieda znaku zycia
  
 
z tego co mi wiadomo to chyba nie sprawdzali
  
 
z tego co mi wiadomo to chyba nie sprawdzali
  
 
To niech to zrobią miałem podobny przypadek i zadziałało
  
 
a co moze byc konkretnie z tym przeplywomierzem i czy da sie to naprawic,przeczyscic czy trzeba nowy kupowac?
  
 
to poprostu musi ktoś sprawdzić a koszt około 300 zł ale jest szansa ze da sie zrobic od ręki
  
 
zmienic fachowców

jedz do jakiegos Bosh Service zaplacisz troche ale ci zrobią.
  
 
Ciekawe porady...sonda, przepływomierz.
ta twoja instalacja to pelen wtrysk?
Bo jak nie to masz teraz instalację gaźnikową w aucie jak jedzisz na gazie, więc powinni to wysterować bez problemu.
  
 
instalka II generacji(BRC KOMPUTER JUST) sprawowala sie super ALE to chyba nie wina instalacji tylko cos z elektroniką nie wyregulują teraz bo zresetowali mi kompa od gazu a jak lambda nie dziala to nie zaprogramują go teraz
  
 
na mój gust zmień fachmanów.
  
 
zmienie na 100% tylko co teraz jak nikt nie potrafi mi tego zdiagnozowac
  
 
BRC JUST mozna podłączyć na kilka sposobów. Sygnał z lambdy może iść bezpośrednio do kompa silnika, a do niego podpinamy BRC lub też tniemy kabel od sondy i sygnał i wprowadzamy do BRC i z BRC drugim kabelkiem do kompa silnika. Musisz sprawdzić to połączenie bo po resecie kompa mógł powrucić do trybu bez emulacji
  
 
co za gamonie!! niczego jeszcze nie stwierdzili, niby caly dzien nad tym siedzieli, nastepną sonde wkladali, nowy przeplywomierz i nic !! Auto stoi w podobno najlepszym serwisie w moim miescie, mają podobno niezly sprzęt i niczego nie wydumali, co za partactwo, leserzy i gamonie! Raz podobno labmda zaczela chodzic ale jak chcieli komp od gazu zaprogramowac przesztala! Podejrzewają jakąs klawiature od kompa czy cos takiego. Pomózcie chlopaki bo mnie cos wezmie
  
 
SCOOBY nie znam sie za bardzo na tym, powiedz mi jak krok po kroku mam im to wytlumaczyc co powinni sprawdzic
  
 
Skonczy się tym, że powiedzą, iż twoj komputer jest do dupy.
Jeśli sonda ma być emulowana to po co Ci ona jest? To tak jakbyś jeździł na gaźniku, nie mylę się? Lepiej zabierz to auto z tamtąd i jedzi gdzie indziej. W nowym miejscu Ci powiedzą ze tamci to partacze coś tam pogrzebią i bedzie dobrze.


  
 
Witaj ponownie. Ja nie jestem specem od gazu, ale znalazłem fajny artykuł. Zajrzyj tam.

www.ekoalma.pop.pl/
  
 
Cholera, najgorsze jest to ze "majstry" powiedzieli ze to nic związanego z gazem, podobno cos w kompie auta, cos sie nie komunikuje, cholera chlopaki pomozcie, bo coraz bardziej zaczynam odczuwac bezradość, na kogo mam liczyć jak nie na fascynatów bestyjki, licze na Was. Podro
  
 
Cholera, najgorsze jest to ze "majstry" powiedzieli ze to nic związanego z gazem, podobno cos w kompie auta, cos sie nie komunikuje, cholera chlopaki pomozcie, bo coraz bardziej zaczynam odczuwac bezradość, na kogo mam liczyć jak nie na fascynatów bestyjki, licze na Was. Podro
  
 
dzięki chłopaki za pomoc :o(