Melduje sie z powrotem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witojcie.

Meldyje sie z powrotem na forum. Wynajelismy chate w Wawce i podlaczyli nam interek przez kablowke, wiec sie medluje ASAP.

Dzis spalila mi sie zarowka w Corolce. Bedzie chyba lipa zeby to wymienic. CHyba zrobie to w sobote.

Do tego mam pytanko, gdzie w Wawce serwisujecie Toyotki swoje, gdzie kupujecie czesci itp...?

Pozdrófka, moze wkrótce w koncu jakies spotkanko w realu?
  
 
to gratulacje

nowa kwatera, nowi ludzie ale Toyotka zawsze ta sama

Pozdrawiam
  
 
Witaj w W-wie co do do sklepów i warszatów zapodaj temat na ogólnym.
Ja serwisuje u siebie a części kupuje w hurtowniach ale chyba japan cars ma najwięcej rzeczy do Toyki.

Pozdro.
  
 
witam. szkoda że zmieniłeś piękne miasto na ...........
  
 
Witamy z powrotem wszędzie dobrze ale na forum najlepiej
  
 
Witam,

Napisz w jakiej dzielnicy operujesz, to będzie łatwiej coś proponować
  
 
Heja,

Operuje na Ochocie miedzy Grójecka a Żwirka i Muchomorka. Najblizej mam do Galerii Mokotów.

A czy JP Cars ma jakies sklepy czy to jest wysylkowe. Gdzie zmieniacie oleum, klocki itp...???
  
 
Ja dotychczas serwisowałęm w ASO, jednak od 2 tygodni nie mam gwarancji

Polecam serwis Lexusa (ale Toyot też) przy Anilinowej tel. 6147695, ale to wylot na Legionowo

Ja sie zastanawiam nad szybkimi serwisami czyli FeuVert, Norauto, Quick Serv, Midas, itd. Mają ceny niższe niż w ASO, a wymiana oleju, filtra, klocków, czy opon/kół nie musi być powierzana fachowcowm z ASO.

Trzeba będzie się spotkać, ale w tym tygodniu nie dam rady. Poczekajmy do wiosny, jak już śniegi zejdą do morza

  
 
Jeśli chodzi o ASO polecam Carolina Car Company W-wa ul. Wolska tel.877-46-46 lub Toyota włochy ul. Stawy tel. 863-44-44

Pozdro.
  
 
heja.
i jak tam w Polsce? nie chce sie przypadkiem wracac do nz?
ja wlasnie sie zastanawiam nad przeprowadzka to zelandii.
juz coraz bardziej przestaje mi sie tu w limerick podobac.
za duzo tu polakow sie zjezdza - i to jeszcze najwiekszy margines, za ktory trzeba sie na kazdym kroku wstydzic.
powiedz jak wyglada szukanie pracy w nz? ciezko cos znalezc?
jak wygladaja tam koszta zycia / zarobki?
i czy mozna tam dojechac samochodem ? ))
teraz w maju mam urlop i wybieram sie do polski i nie wiem czy tu juz wroce :/ mysle o nz. albo innym panstwie ktore jeszcze nie jest opanowane przez 'polakow'.
  
 
Czesc,

Dzieki za info gdzie co i jak.

Litlle Turpe, niewiem czy moge Ci polecac NZ. Zalezy czego chcesz – chesz zyc czy chcesz zarobic kase. Zyc się tam da, jest ladnie, ale kasy nie zarobisz. Nie zarabia się tam duzo, raczej na przezycie +. Pracy na czarno nie dostaniesz, wiec muszisz mieć wize. Najlepiej mieć oferte pracy i wtedy jechac, bez tego odradzam. Jest tam trudno dostac prace emigrantom ( w zawodzie) ale pracy fizycznej w brod. Srednia stawka fizyczna brutto to 12-15 NZS (24-30 pln) wiec w sumie tak sobie a koszty jednak wieksze.

Po szczegoly odsylam na strone www.immigration.govt.nz Tam jest wszystko ladnie opisane, (koszty zycia itp.) także info o NZ. Jeśli się zdecydujuesz, to tylko Auckland – najwieksze miasto – reszta kiszka. W Irlandii nie musisz mieć wizy, to wiele ulatwia. Ale z kolei w NZ wcale nie dali nam poznac zesmy polaczki, bo tam nie dotarlo polskie zlodziejstwo i chamstwo. I to na plus.

Minusem wielkim jest odleglosc: raz ze 36 h trwa podroz, a dwa ze kosztuje krocie. Nawet na swieta raz do roku nie wrocisz do PL. a z Irl spoko. Gdyby nie to to pewnie bysmy tam zostali, gdyby NZ byla po drugiej stronie jeziora Bałtyckiego....

Mysle ze stylem zycia Irl jest podobna do NZ (ludzie, tempo zycia itp.) tyle ze może mieć ladniejsza pogode. Wielu emigrantow z NZ laduje jednak ostatecznie w Australii, bo jest wieksza i jest wiecej mozliwosci.

Ja jestem zadowolony z decyzji o powrocie. Już oboje zona pracujemy, czujemy się u siebie (dla nas to wazne) tu mamy wieksze szanse na awans i dobra prace, a tam trzeba się zmagac, choc nie jest to niemozliwe. Jednak jest cos nie tak z polonia, która oczernia polske i krytukuje jak tyl;ko się da, jakby chcieli się utwierdzic jak to fajnie zrobili emigrujac.A ja nie chce gadac tak jak oni.

Co Ci się nie podoba w Irl? Czemu wyjechales z polski?

Pozdro,
  
 
No to i ja melduje sie z powrotem jestem juz w Polsce i mam swoja carineczke
  
 
  
 
Hello foreigner
  
 
Witamy serdecznie
  
 
Siemka Siemka!!!

I jak tam Cari??

Pozdro.
  
 
Yo Yo
  
 
cari jak cari "stimmt"
jest oki, braciszek nawet kapcie na letnie zmienil
  
 
Witaj!