Klocki i tarcze hamulcowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanie. Musze wymienic w najblizszym czasie klocki i przy okazji tarcze. Znalazlem na allegro goscia co ma m. in tarcze BREMBO i przeslal mi cennik i tarcz i klockow.
Oto on:
tarcze
1. brembo - 08.4929.10 - 128zl
2. brembo max (wzmacniane, nacinane) - 252zl
3. mikoda 121zl
4. jurid 110zl
5. hart 95zl
6. 4max 121zl
7. ate 157
8. ate (wzmacniane, nacinane) 191zl
9. lucas 128
i inne

klocki
1. textar - 21267 176 05 165zl
2. permafuse 64zl
3. don 92zl
4. siffert 61zl
5. valeo 67zl
6. ferodo premier 96zl
7. lucas 116

Teraz tak, dwa pytania. Jakiej firmy produkt wybrac (z tarcz kojarze brembo i lucasy a z klockow valeo, ferrodo i lucasy) Macie jakies doswiadczenia z ktoras z tych firm? i drugie pytanie. Drogo u tego Pana czy tanio? Aha koszt przesylki do wawy to 18 zl.
  
 
W kwestii tarcz to Brembo jest klasą samo dla siebie.
Miałem do czynienia z Juridami, przyzwoite, w rozsądnej cenie, bardzo twarde.
Jeśli chodzi o klocki to jeździłem na Ferodo Premier (dobre, ale zastanawiam się czy nie mogłyby być lepsze, może troszke przereklamowane) i na Lucasach - nie mam zastrzeżen, bardzo solidne klocki...
O reszcie wymienionych przez Ciebie nie mogę nic szczególnego powiedzieć, Textar, Mikoda... znane, cenione marki, ale nie miałem z nimi styczności więc nie będę na ich temat snuł żadnych dywagacji

A jeszcze co do Brembo Max to owszem, jest to już coś z wyższej półki, ale pytanie czy do Twojego auta potrzeba aż takich tarcz. Druga sprawa, że przy nacinanych tarczach trzeba zmieniać częściej klocki.
Na moich pierwszych klockach Ferodo zrobiłem tylko 10 kkm A to dlatego, że miałem nacinane tarcze (prod. Emme-Ti). Tarcze były nowiutkie, w związku z czym nacięcia głębokie i klocki zużyły się strasznie szybko (oczywiście wpływ miał tez mój niewyżyty wówczas styl jazdy ). Drugie klocki na tych tarczach zrobiły już duuużo dłuższy przebieg...

Pozdr!

PS: Ceny wygladają raczej normalnie, ale nie mam orientacji w aktualnym rynku...
  
 
wlasnie kusza mnie te tarczne brembo ale te zwykle zobaczymy jakie ceny beda u mojego mechanika w jego hurtowni
  
 
Cytat:
2005-03-25 18:45:23, Focus86 pisze:
mam pytanie. Musze wymienic w najblizszym czasie klocki i przy okazji tarcze. Znalazlem na allegro goscia co ma m. in tarcze BREMBO i przeslal mi cennik i tarcz i klockow.
Oto on:
tarcze
1. brembo - 08.4929.10 - 128zl
2. brembo max (wzmacniane, nacinane) - 252zl
3. mikoda 121zl
4. jurid 110zl
5. hart 95zl
6. 4max 121zl
7. ate 157
8. ate (wzmacniane, nacinane) 191zl
9. lucas 128
i inne

klocki
1. textar - 21267 176 05 165zl
2. permafuse 64zl 3. don 92zl
4. siffert 61zl
5. valeo 67zl
6. ferodo premier 96zl
7. lucas 116

Teraz tak, dwa pytania. Jakiej firmy produkt wybrac (z tarcz kojarze brembo i lucasy a z klockow valeo, ferrodo i lucasy) Macie jakies doswiadczenia z ktoras z tych firm? i drugie pytanie. Drogo u tego Pana czy tanio? Aha koszt przesylki do wawy to 18 zl.



jesli chodzi o tarcze to brembo, lucasy i jurid produkowane sa w jednej fabryce (robi sie tam jeszcze girlingi)... i to sa najlepsze... choc ja mam teraz Lucasy i nie narzekam...

jesli chodzi o klocki to Lucasy i ferodo... 132 nie jest autem rajdowym wiec te drugie mi w zupelnosci wystarczaja...
  
 
na allegro wynalazlem ferrodo premier za 83 a ferrodo target czy jakos tak za 63, jaka jest roznica miedzy tymi modelami?
  
 
Szczerze powiem, że nie słyszałem nigdy o takich Ferodo.
Zapomniałem wcześniej napisać, że z Ferodo trzeba uważać bo zdarzają się na rynku podróbki. Nawet w sklepach
Problem w tym, że nie wiem po czym je odróżnić od oryginału, gdzieś o tym czytałem, słyszałem, ale nie pamiętam.
  
 
tarcze jurid montowane sa na pierwszy montaz do niektorych marek aut wiec sa moim zdaniem bardzo dobre

ja bym wybrał tarcze ATE i klocki Textar
  
 
a czy ja moge sobie zamontowac jakies inne tarcze??
  
 
Voy, masz na myśli rozmiar??