[K] Filtry powietrza do weber idf 40

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szukam filtrów, które zmieszczą się pod maskę 125p, trąbki też mile widziane.
  
 
Nie wiem czy Ci to pomoże ale ja do swoich gaźników z ZX6R kupiłem takie filtry:



Pochodzą z Suzuki GN250 i mają średnicę wewnętrzną 65-70 mm. Tyle co moje trąbki. Po obcięciu i odwróceniu na lewą stronę spasowały idealnie na trąbki - mocowanie jak to skarpetki na opaskę. Koszt 11 PLN za sztukę jest kuszący.

Jak dobrze popyrasz w katalogach z filtrami do moto to na pewno znajdziesz węższe.
  
 
Ciekawa opcja, dzięki za cynk
  
 
Oczywiście ja nie za bardzo miałem wybór - bo do takich gaźników jak moje przewidziany jest oryginalnie airbox. Ja musiałem zostawić na gaźnikach trąbki i w zasadzie były dwie alternatywy:

1. Szycie skarpetek - koszt materiału 2X20PLN + praca własna
2. Gruntowne przekopywanie katalogów i kupienie czegoś co spasuje

Udało się z opcją 2...

Do IDF-ów można na miękko w katalogu K&N, Ramaira czy Pipercrossa dobrać gotowy produkt - są dwie wysokości pod niskie i wysokie trąbki. Obie opcje powinny się bezproblemowo zmieścić pod maską z dwójką - jedensześć jest 2,5 centymetra niższy. Cena jest oczywiście umiarkowana w EURO - po przewalutowaniu na PLN-y zaczynasz się zastanawiać czy aby nie za mało Ci płacą
  
 
Mozna jeszcze samemu pokleic cos z gabki.
http://obrazki.elektroda.pl/2968753000_1436471589.jpg
Ulepisz cos co bedzie Ci pasowalo.
  
 
Można kleić - tylko gąbka filtracyjna w sklepie z akcesoriami do moto kosztuje 20 - 30 PLN za arkusz, z którego wychodzą dwa filtry + sporo pracy żeby było ładnie i estetycznie a dość trudno w takiej gąbce się wycina nożyczkami.
W takim układzie 11 PLN za gotowca to za darmo.

PS: Ładnie Ci wyszła ta skarpeta na MIKUNI.