Koła 15" zamiast 16" w Nivie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
najlepiej położyć się i zapłakać...
  
 
Cytat:
2003-02-12 18:18:28, boreg pisze:
Sam szukam piatej felgi od Honkera na zapas.



Tarpana produkowano w P-niu i może tam będzie łatwiej cos znaleźć -> jak będę tam nast. raz i będę miał trochę czasu, to też się rozejrzę.
  
 
Dla Nivy mamy tak:

opona 175/80 R16 (oryginalna w mojej Nivie) ma średnicę:
17,5*0,8*2 + 16*2,5 = 68 cm

opona 205/70 R15 (proponowany zamiennik) ma średnicę:
20,5*0,8*2 + 15*2,5 = 66,2 cm

Zatem piętnastka jest troszkę mniejsza.

Chuba bardziej zgodna jest opona 205/75 R15:
20,5*0,75*2 + 15*2,5 = 68,25 cm
A może jest za duża?
  
 
Mariusznia, w Poznaniu jest firma Tarmot, handlujaca czesciami do Tarpana - tel. chyba 061 81 41 446 do 448 (nie mialem czasu sprawdzic, a do Poznania mi troche daleko). Jakbys mial troche czasu to sprawdz.
  
 
Tak zrobię, hołk (znaczy się -> jak nie zapomnę...)
  
 
Jak juz jestesmy w temacie opon to chcialbym zapytac:
Wpierw jednak mala historyjka:
Juz chcialem proponowac zamiennik na ktorm jezdze obecnie, czyli : 195/65/15 (h=634.5; czyli ciut nizsze, ale czemu nie:), jest tylko jedno "ale" moje oponki na felgach Vitary sa ciut za szerokie: wczoraj mialem okazje pierwszy raz w zyciu przezyc kontrole drogowa (wiecie jakie to przezycie dla tak mlodego kierowcy jak ja!? ) no i szanowny Pan Mil..znaczy sie POLicjant ukaral mnie "upomnieniem za nieprzepisowe ogumienie"- wystaje za obrys. Stad tez moje pytanie gdzie moge nabyc (najlepiej wysylkowo) "nakladki" poszerzajace nadkola do Nivy? (najlepiej guma choc plastik tez przezyje)
PS: Jakos wizja atakowania mojej Niviasty ze szlifierka mnie nie zachwyca...
  
 
Panowie przyłączam się do pytania kolegi ..... :) ja mam podobne opony i jak narazie nie miałem kontroli ale jak znam życie to pewnie będzie

  
 
"nakladki" poszerzajace nadkola do Nivy są w Płocku :) dziś drogą kupna takie nabyłem :)
Kosztuje to od cholery :( ale co tam raz się żyje :)
Jak tylko zamontuje napisze czy warto kupić :)

  
 
Kacper, sprecyzuj określenie: od cholery...
  
 
no od metra ...
  
 
ostatnio słucham często komisji śledczej, woęc powtórzę:

szanowny ppppanie moderatorze ,bardzo proszę o szczegułową odpowiedź na moje pytanie: co pan miał na myśli, mówiąc: od cholery???
  
 
Pięknie Kacper:)
A czy te elementy to ORICIARI????Czy cos innego?
Pytam bo Oriciari robiło tez troche elementów np. do Samary(carlota),ale równiez swego czasu do Poloneza. Moze maja jakieś stare zapasy???
Paweł
 
 
Pawełku ORICIARI to yo nie jest
Jeszcze nawet ich nie rozpajowałem....brak czasu ...
Co do ceny Góralu kosztowało to razem z końcówkami drążków kierowniczych 245 zł z dowozem do warsztatu....

  
 
A skąd Oni (mot-car) to maja?
Z rosji??? czy to nasza produkcja?
 
 
Pawełku nie pytałem :)
Na tych folderach ze zlotu był adres strony w Rosji gdzie takie coś robią :)
Dla przypomnienia podaje adres :

Avtocompozit

Jest tam sporo ciekawych rzeczy nie tylko do nivy....

  
 
Nie było to powiedziane wprost, więc zapytam:
czy ktoś wymieniał w Nivie 1.7i oryginalne felgi
16 calowe na 15 cali? Czy na pewno w takiej
feldze zmieszczą się hamulce?
  
 
Witam, po powrocie. Potwierdzam, ze mozna zalozyc 15 od Honka lub Suzuki z jedna uwaga -> oryginalne felgi sa osadzone glebiej i "obejmuja" zaciski hamulcowe. Przy zastosowaniu innych felg (i oczywiscie zalozeniu szerszych opon ) opony NIE BEDA chowaly sie pod nadkola. Przy slabych sprezynkach moga zostac pociete. Przy 205/75 R15 opony mieszcza sie w obrysie pojazdu, choc oczywiscie wystaja z nadkoli.
Mariusznia, dowiedziales sie cos o sklepie Tarpana w Poznaniu? Zaczyna gonic mnie czas, bo w kwietniu robie uchwyt na kolo zapasowe.

Niva '90 by boreg

[ wiadomość edytowana przez: boreg dnia 2003-03-03 14:03:11 ]
  
 
Cytat:
2003-03-03 13:54:31, boreg pisze:
Mariusznia, dowiedziales sie cos o sklepie Tarpana w Poznaniu? >



Ostatnio łikendy poświęcam na "narcenie" i "snołbordzenie" i ... w związku z tym nie byłem dawno w P-niu.
Ale tam nie trzeba byc fizycznie -> wystarczy skorzystać z nowoczesnych form komunikacji typu teleffon Jutro jak znajdę czas -> może podzwonię.
  
 
Rozmawiałem z Tarmotem w P-niu -> mają stalowe felgi 15" do Niwy w cenie 120,- PLN + VAT. Pani nie potrafiła powiedzieć, czy są to felgi od Honkera; powtarzała tylko w kółko "do Niwy, do Niwy nie słyszy Pan, jaki Honher"... ups .
  
 
Może oni tam sprzedaja również akordeony???I pani pomyliła hohnera z TarpaneM???