Szumy podczas zmiany piosenek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie.

Co moze byc przyczyną takiej dolegliwosci:

Slucham sobie muzy. Jak zmianiam utwór na inny to tak jak radio szuka kolejnej piosenki to zsubwoofera wydobywa sie dziwny glosny szum.


Ogólnie rzecz biorąc jak podłącze zasilanie wzmacholka, remote i wlacze wzmachol to nic nie szumi, jedynie podczas wlanczania wzmacholka jest taki mały PUK

Natmiast gdy wsadze chincze (radio załączone) to niestety nawet gdy glos jest ustawiony na 0 to jakies dzwięki wychodzą z suba...


Prosze o pomoc.
  
 
Może to być problem z masami wzmacniaczy bądź radia. Również problemu można szykać w torze sygnału ale tak przez net to ciężko określić. Trzeba posprawdzać wszystkie połączenia, jak nie pomoże to podłącz inne radio lub wzmacniacz i sprawdzaj co się dzieje.
  
 
witam.

Dowiedzialem sie ze moze to byc problem z różnicą potencjałów między RCA a wzmacniaczem...

PS: Co zrobic jak będzie to problem z masą ??

Juz kombinowalem na takie sposoby:

Puszczalem inny chincz po siedzeniu do wzmachola
Osobne zasilanie radia z aku (plus i minus)
Tak samo pociągnąłem minus z aku do wzmachola

aaa. Jak odłączylem mase od radia to jeszcze glosniej to byczalo.

Sprzet mam taki:

Radio: Alpine 7894
Wzmachol Audison MIllenium Power 5
i drugi na suby (z nim problem) MAGNAT CLASSIC 1000

  
 
Cytat:
2005-04-15 22:14:51, Muminek pisze:
witam. Dowiedzialem sie ze moze to byc problem z różnicą potencjałów między RCA a wzmacniaczem...


Możliwe, wystarczy zmniejszyć czułość wejścia sygnału na wzmacniacz, faktycznie czasami to pomaga.
Cytat:
PS: Co zrobic jak będzie to problem z masą ?? Juz kombinowalem na takie sposoby: Puszczalem inny chincz po siedzeniu do wzmachola Osobne zasilanie radia z aku (plus i minus) Tak samo pociągnąłem minus z aku do wzmachola aaa. Jak odłączylem mase od radia to jeszcze glosniej to byczalo. Sprzet mam taki: Radio: Alpine 7894 Wzmachol Audison MIllenium Power 5 i drugi na suby (z nim problem) MAGNAT CLASSIC 1000



A zasilanie (tzn plus) do wzmacniacza skąd wziąłeś? A w ogóle to opisz jakie masz zasilanie (chodzi o przekroje), jakie wzmacniacze itp. Musisz podać trochę więcej danych...

  
 
Mam regulacje suba w radyjku.Nawet jak dam na 0 albo wylącze to wejscie to nic nie pomaga, nadal robi tak samo.....


Zasilanie:

z aku idzie plus do kondzia. a z kondzia do audisona i do magnata.
Kabel jest z DLSa a przekroju nie pamietam. Ale jest spory

Minus ciągne z masy do kondzia.
  
 
moj kolega dotknął kiedyś czinczem z radia do jakiegoś plusa i od tamtej pory w tym kanale było słychać dzwiek chodzącego lasera, takie tykanie. zrobił to w kenwoodzie "odwracancu" wiem ze jak podłączyłem tego kenwooda u mnie na wzmak pusciłem nie tylne kanały lecz przednie było cacy-nic nie trzezszczało. jesli to sie stało po jakiś modyfikacjach to moze własnie to samo.
wspołczuję Alpinki......
  
 
Dzięki za pomoc

Sprawa okazala sie dosc zawila

Moj kolega elektronik pokombinowal mi cos przy chinczach, chyba zwarł mase chincza z masą od samochodu... Dokladnie nie wiem

Odrazu wszystko pięknie gra bez szumów

Pozdrawiam
  
 
heh a ja kupiłem ostatnio Magnata 225A(aktywny) Bull pover czy jakoś tak.
I mam podobny problem podłączyłem chincze normalnie ładnie do radyjka(ALPINE nowe) i do owego Magnata.
zasilanie bezpośrednio z akumulatora plus jak i minus przewodem do właśnie tych połączeń o przekroju 4mm czy jakoś tak.
i strasznie mi charczy jak tylko włącze radyjko. tzn. jak zmieniam scieżke, radyjko szuka utworu to delikatnie boruczy ten Magnacik. co zrobić

coś mam zmienic, zmostkować